Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="85515"]
Жіноче здоров'я, Краса, Мама, планування

Вчені: недосипання веде до безпліддя та застудів

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2016.02.15
0
  Про потребу здорового сну знає навіть дитина. Однак в умовах сучасного темпу життя багато хто воліє зробити
archiveXP61571h

Burda Media

 

Про потребу здорового сну знає навіть дитина. Однак в умовах сучасного темпу життя багато хто воліє зробити побільше, а спати поменше. Чи дійсно ви виграєте час і чи не буде проблем більше, ніж приємних бонусів? Читайте у нашій статті.

Чому потрібно спати по 8 годин

Насправді цифра 8 для дорослих і 10 для дітей дуже умовна. Загалом медики вважають достатньою кількістю сну для дитини 8-10, а для дорослих – 6-8 годин.
Чому так? Адже деякі стверджують, що їм цілком достатньо 4-5 годин, щоб відчувати себе бадьорим? Відчуття – це ще не все, адже організм не обдуриш.


Перше, про що забувають люди, що недосипають, — це природні біоритми.
Організм доречно порівняти з комп'ютером. Йому необхідне регулярне перезавантаження, яке забезпечує сон. Після засипання всі органи та системи «моніторяться» та «оновлюються» послідовно. І, як би ми не звикали спати до 3 годин ночі, біоритми наші все одно прив'язані до світлого та темного часу доби.
Простіше кажучи, якщо вже опівночі, а ви не спите, організм просто пропускає ту частину програми оновлення, яка була у нього запланована, а отже, зростає ризик захворювань, пов'язаних із певними сферами.

Дівчинка спить (фото: Fotolia)

Fotolia

 

Другий украй важливий момент – безперервність сну. Якщо ви проспите глибоким сном без тривог 6 годин, це принесе більше користі з точки зору здоров'я, ніж два-три підходи по парі годин.

Чим чреватий недосипання

Симптоми недосипання відомі всім – це пригнічений стан, розфокусований погляд та погана концентрація, зменшення лібідо та часті проблеми із травленням.
Однак у випадку, якщо ви спите дуже мало регулярно, можуть проявитися значно серйозніші захворювання.
Так, медики та вчені довели, що постійне недосипання веде до:

- головним болям і запамороченням,
- Ожиріння,
— болям у серці та проблемам із тиском,
- депресії, ознобу, непритомності,
- раннього старіння, в'ялості та проблем зі шкірою.

Burda Media

Burda Media

 

Нестача сну – причина безпліддя

Це також підтверджений наукою факт. Організм, що недоотримує час на оновлення, включає режим виживання - тут вже не до розмноження, аби себе зберегти.
У ході тривалих експериментів було доведено, що у чоловіків недосипання призводить до зменшення кількості та якості сперми, що виробляється. У жінок, що сплять менше 6 годин на добу, ймовірність вагітності знижується мінімум на 15% у зв'язку з дисбалансом гормонів.

Недосипання призводить до частих застудів

Імунітету також необхідний повноцінний сон. У ході недавнього експерименту було доведено, що люди, які сплять менше 6 годин щодня протягом тижня, захворювали на застуду, ГРВІ та грип у 4,2 рази частіше, а ті, що спали менше 5 годин – у 4,5 рази частіше, ніж ті, хто мав можливість виспатися.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Корсет для постави – користь чи шкода?

10 важливих підготовчих кроків для вдалої вагітності


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти