Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275050"]
Здоровье

Коли дитині можна не спати вдень: ознаки дорослішання

0
Денний сон просто необхідний маленькій дитині для відновлення сил та нормального розвитку. Але рішення, коли можна від нього відмо

Денний сон просто необхідний маленькій дитині для відновлення сил та нормального розвитку. Але рішення, коли можна від нього відмовитися, залежить не так від віку, як від стану дитячої нервової системи.

Коли дитині можна не спати вдень: ознаки дорослішання

Джерело: Shutterstock

Потреба в денному сні у різних дітей помітно відрізняється — хтось у 5 років відмовляється засипати, а комусь і у другому класі необхідно поспати після школи. Звичайно, існують якісь усереднені норми дитячої потреби в денному сні за віком, і більшість малюків так чи інакше в них вписуються. Однак, самі педіатри не рекомендують так категорично орієнтуватися на ці усереднені норми, а дивитися, більше, на поведінку вашої конкретної дитини.

Отже, новонароджене маля спить більшу частину доби, прокидаючись лише коли голодне, або щось турбує. Це конче необхідно, оскільки саме під час цього дитячого сну відбувається безліч важливих процесів у дитячому організмі. Але приблизно до 6 місяців час неспання помітно збільшується, сон упорядковується і малюк, як правило, спить вдень 2 рази – після сніданку та після обіду. Після 1-1,5 років малюк більше не хоче спати в першу половину дня і залишається лише один денний сон. Вже з 4-річного віку дитина може періодично відмовлятися засипати вдень, але педіатри все ж таки вважають, що це ще зарано. Хоча вони ж рекомендують орієнтуватися на стан малюка, щоб зрозуміти, чи можна перестати його укладати на денний сон.

Коли дитині можна не спати вдень: ознаки дорослішання

Джерело: Shutterstock

ТРУДНОЩІ ІЗ ЗАСИПАННЯМ

Процес укладання на денний сон затягується, не допомагають ні колискові, ні улюблені книжки. Дитина просто не може заснути, а якщо і засинає, то в неї неспокійний сон. Правда, можлива ситуація, коли малюк не може заснути через перезбудження, але пізніше він позіхає і явно помітні ознаки втоми. В цьому випадку, швидше за все, він ще не готовий відмовитися зовсім від денного сну, але іноді можна просто спокійно полежати і відпочити.


СТАБІЛЬНИЙ НАСТРІЙ ПРОТЯГОМ ДНЯ

Дитина — жива людина, і протягом дня у неї можуть траплятися перепади настрою, як і будь-якого дорослого. Однак, якщо малюк, що не спав вдень, надвечір виглядає втомленим, дратівливий і примхливий понад звичну норму, він ще не готовий відмовитися від денного сну. У дитини, яка може спати цілий день, не буває нервових зривів увечері, принаймні постійно.

ДЕННИЙ СОН ЗАВАЖАЄ НІЧНОМУ ЗАСИНАННЮ

У ті дні, коли малюк спить удень, йому складно заснути у звичний час увечері. Він бадьорий, переповнений енергією і просто не хоче спати. Може так само прокинутися серед ночі або надто рано-вранці. Водночас без денного сну дитина спокійно засинає увечері та спить без проблем до ранку.

НЕМАЄ ОЗНАК ВТОМИ

Якщо протягом дня без денного сну дитина не засинає, наприклад, у транспорті або в кінотеатрі, не тре очі, не позіхає, значить, у вас все в порядку і можна дозволити їй не спати вдень. Але, можливо, не кожен день і залежно від передбачуваного навантаження на дитину.

Коли дитині можна не спати вдень: ознаки дорослішання

Джерело: Shutterstock

РОЗВИТОК ВІДПОВІДНО ДО ВІКУ

Оскільки сон необхідний для відновлення не тільки фізичних сил, а й розумової діяльності, важливо поспостерігати за дитиною якийсь час, щоб не упустити ознаки постійного недосипання. Ви повинні переконатися, що малюк легко засвоює нові знання, його сприйняття та увага відповідають віковим нормам. Також зверніть увагу, чи не стала дитина частіше хворіти, переставши спати вдень.

  • Якщо за всіма ознаками, дитина вже готова обходитися без денного сну, все ж таки не варто різко змінювати її спосіб життя.
  • Для початку запропонуйте просто спокійно полежати в ліжку замість сну, це допоможе дитячому організму відпочити.
  • Навіть якщо дитина за всіма ознаками готова обходитися без денного сну, перебудова пройде не миттєво – швидше за все, час від часу вона все ж таки засинатиме вдень, і це нормально. Завдання батьків не змушувати, а запропонувати та дати можливість.
  • Якщо після відмови від денного сну малюк все ще сильно втомлюється ввечері, можливо, варто перенести вечірнє укладання на ранній час. Так дитина легко перебудується на новий ритм життя.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты