Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275050"]
Здоров'я

Коли дитині можна не спати вдень: ознаки дорослішання

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2022.06.30
0
Дневний сон просто необхідний маленькій дитині для відновлення сил та нормального розвитку. Але рішення, коли можна від нього відмо

Дневний сон просто необхідний маленькій дитині для відновлення сил та нормального розвитку. Але рішення, коли можна від нього відмовитися, залежить не так від віку, як від стану дитячої нервної системи.

Коли дитині можна не спати вдень: ознаки дорослішання

Джерело: Shutterstock

Потреба у денному сні у різних дітей помітно відрізняється – хтось у 5 років відмовляється засипати, а комусь і в іншому класі необхідно поспати після школи. Звичайно, існують якісь усреднені норми дитячої потреби у денному сні за віком, і більшість малюків так чи інакше у них вписуються. Проте, самі педіатри не рекомендують так категорично орієнтуватися на ці усреднені норми, а дивитися, більше, на поведінку вашої конкретної дитини.

Отже, новонароджене маля спить більшу частину доби, прокидаючись лише коли голодне, або щось турбує. Це конче необхідно, оскільки саме під час цього дитячого сну відбувається безліч важливих процесів у дитячому організмі. Але приблизно до 6 місяців година неспання помітно збільшується, сон упорядковується і малюк, як правило, спить вдень 2 рази – після завтраку та після обіду. Після 1-1,5 років малюк більше не хоче спати у першу половину дня і залишається лише один денний сон. Вже з 4-річного віку дитина може періодично відмовлятися засипати вдень, але педіатри все ж таки вважають, що це ще зарано. Хоча вони ж рекомендують орієнтуватися на стан малюка, щоб зрозуміти, чи можна перестати його укладати на денний сон.

Коли дитині можна не спати вдень: ознаки дорослішання

Джерело: Shutterstock

ТРУДНОСТІ ІЗ ЗАСИПАННЯМ

Процес укладення на денний сон затягується, не допомагають ні коліскових, ні улюблених книжок. Дитина просто не може заснути, а якщо й засинає, то в неї неспокійний сон. Щоправда, можлива ситуація, коли малюк не може заснути через перезбудження, але пізніше він позіхає і явно помітні ознаки втоми. В цьому випадку, швидше за все, він ще не готовий відмовитися зовсім від денного сну, але іноді можна просто спокійно полежати та відпочити.

СТАБІЛЬНИЙ НАСТРІЙ ПРОТЯГОМ ДНЯ

Дитя — жива людина, і протягом дня у неї можуть траплятися перепади настрою, як і будь-якого дорослого. Однак, якщо малюк, що не спав вдень, надвечір виглядає стомленим, дратівливий і примхливий понад звичну норму, він ще не готовий відмовитися від денного сну. У дитини, яка може спати цілий день, не буває нервних зривів увечері, принаймні постійно.

ДЕННИЙ СОН ЗАВАЖАЄ НІЧНОГО ЗАСИНАННЯ

У ті дні, коли малюк спить удень, йому складно заснути у звичний час увечері. Він бодрий, переповнений енергією і просто не хоче спати. Може так само прокинутися серед ночі чи надто рано-вранці. Водночас без денного сну дитина спокійно засинає увечері та спитає без проблем до ранку.

НЕМАЄ ОЗНАК ДРУГИ

Якщо протягом дня без денного сну дитина не засинає, наприклад, у транспорті чи в кінотеатрі, не трі очі, не позіхає, значить, у вас все в порядку і можна дозволити їй не спати вдень. Але, можливо, не кожен день і залежно від передбачуваного навантаження на дитину.

Коли дитині можна не спати вдень: ознаки дорослішання

Джерело: Shutterstock

РОЗВИТОК ВІДПОВІДНО ДО ВІКУ

Оскільки сон потрібний для відновлення не тільки фізичних сил, а й розумової діяльності, важливо поспостерігати за дитиною якусь годину, щоб не упустити ознаки постійного недосипання. Ви повинні переконатися, що малюк легко засвоює нові знання, його сприйняття та увага відповідають віковим нормам. Також зверніть увагу, чи не став дитина частіше хворіти, переставши спати вдень.

  • Якщо за всіма ознаками, дитина вже готова обходитися без денного сну, все ж таки не варто різко змінювати її спосіб життя.
  • Для початку запропонуйте просто спокійно полежати в постелі замість сну, це допоможе дитячому організму відпочити.
  • Навіть якщо дитина за всіма ознаками готова обходитися без денного сну, перебудова пройде не миттєво – швидше за все, час від часу вона все ж таки засинатиме вдень, і це нормально. Завдання батьків не змушувати, а запропонувати та дати можливість.
  • Якщо після відмови від денного сну малюк все ще сильно втомлюється ввечері, можливо, варто перенести вечірнє укладання на ранню годину. Так дитина легко перебудується на новий ритм життя.

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x