Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="45336"]
Виховання, Мама

Як навчитися керувати емоціями під час сварки? Поради психолога

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2014.03.21
0
Буває так, що нам важко впоратися своїми емоціями та почуттями. Особливо, якщо йдеться про негативні емоції, а точніше - про р
Сварка між подружжям (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Сварка між подружжям (фото: thinkstockphotos/fotobank.ua)

Буває так, що нам важко впоратися своїми емоціями та почуттями. Особливо якщо йдеться про негативні емоції, а точніше — про гнів.

Що таке гнів?

Психологи трактують гнів як одну з форм вираження агресії. А злість — природне почуття, реакція людини або порушення кордонів його «я», або те що, що вона може отримати щось важливе чи необхідне. Якщо агресія зовсім не висловлювати, вона прямує всередину з усією своєю руйнівною силою. Важливо знайти причину агресії або гніву, бажано ще тоді, коли вона викликає лише легкий дискомфорт, а далі завдання складніше: не руйнуючись самому і не зруйнувавши відносини з близькими.

Як навчиться керувати своїм гнівом, щоб роздратування і хвиля негативу не передалися співрозмовнику і побудувати бесіду в конструктивному ключі? Поради психолога допоможуть вибрати правильну тактику поведінки.

П'ять психологічних хитрощів

  1. Навчіться заспокоюватися перед розмовою. Якщо відчуваєте, що ось-ось «вибухнете» — постарайтеся усамітнитися. У такому разі прогулятися та обміркувати майбутню бесіду.
  2. Проаналізуйте, що вас дратує, і намагайтеся організувати розмову так, щоб вона стосувалася лише предмета подразнення. Якщо співрозмовник починає йти від суті розмови, м'яко постарайтеся направити його у потрібне русло.
  3. Не ображайте співрозмовника. Пам'ятайте: вам не подобаються дії цієї людини, але не вона сама. Не можна говорити "Ти поганий", краще сказати "Ти вчинив погано". А ще краще скажіть: «Мене засмучує (сердить, виводить із себе), коли ти так робиш».
  4. Шукайте вирішення проблеми. Недостатньо просто висловити одне одному свої претензії. Намагайтеся знайти шляхи вирішення, щоб надалі не починати все спочатку.
  5. Навчіться слухати. Розмова – це не монолог, а діалог. Іноді вихід може прийти сам собою, якщо розмова підтримуватиметься двома сторонами. Але якщо кажете тільки ви, не чекайте від іншого розуміння. Вислухуйте людину до кінця, перш ніж почати висловлювати свої міркування. Якщо вам нестерпно хочеться перебити, спочатку зробіть паузу і вдихніть, а вже потім починайте говорити.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал





Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти