Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="267004"]
Матеріали українською мовою

Як швидко заснути, якщо ви прокинулися посередині ночі

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2021.06.23
0
На раптове пробудження серед ночі впливає безліч факторів: як проблеми зі здоров'ям, так і просто шум за вікном. У будь-якому випадку

На раптове пробудження серед ночі впливає безліч факторів: як проблеми зі здоров'ям, так і просто шум за вікном. У будь-якому випадку заснути треба, адже завтра рано вставати. Як це зробити? Дізнайтесь рекомендації лікарів.

Як швидко заснути, якщо ви прокинулися посередині ночі

Джерело: freepik

Буває, ми прокидаємось посередині ночі і більше не можемо заснути. Звичайно, можна порахувати овечок, попити теплого молока або включити розслаблюючу музыку – у шкірного свій метод. Проте лікарі пропонують більш ефективні способи для міцного та корисного сну!

1. Не дивіться на часи

Психіатр і експерт зі сну Бхану Колла зазначає, що постійне стеження за годиною викликає стимуляцію мозку і тим самим перешкоджає засинанню. Дуже часто люди рахують кількість години, яка залишилася до дзвінка будильника. Так робити не варто, переконує лікар. Він радить не думати про те, як настане ранок. Замість цього постарайтеся розслабитися і зосередитися на бажанні відпочити.

2. Не користуйтесь гаджетами

Ви швидше заснете, якщо не будете дивитися у смартфон. Не потрібно перевіряти соцмережі, якщо ви не можете заснути. За даними досліджень, гаджети є факторами стресу. Яскраве випромінювання екранів ще сильніше пробуджує, а потік інформації з Інтернету активізує мозок. Можна попрощатися зі сном до самого ранку, якщо почати залипати в телефоні.


Як швидко заснути, якщо ви прокинулися посередині ночі

Джерело: freepik

3. Дотримуйтесь правила 20 хвилин

Фахівці рекомендують для наближення сну скористатися правилом 20 хвилин. Якщо ви не можете заснути протягом цієї години, займіться чимось монотонним та розслаблюючим. Наприклад, можна почитати нудну собі книгу або включити нецікавий вам подкаст. Як тільки нахлине сонливість, вирушайте в постіль.

4. Зробіть дихальну гімнастику

Одним із факторів порушення сну вважається неправильне дихання, особливо якщо причиною пробудження виявився страшний сон. За таких обставин у людини зазвичай частішає серцебиття і збивається ритм дихання. Тому, щоб знову заснути, потрібно нормалізувати стан. Лікар з університету Південної Каліфорнії Радж Дасгупта рекомендує використовувати таку техніку:

  • Ляжте на спину, складіть руки на животі та зробіть глибокий вдих.
  • Дихайте глибоко, роблячи вдих через рот, а видих носом.

Бажаємо міцних снів!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти