Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273068"]
Роды

Пологи вдома в умовах війни — інструкція від лікаря

0
Що робити, коли в тебе почалися перейми під час сигналу повітряної тривоги, а до пологового будинку ти не встигаєш? Наявні події

Що робити, коли в тебе почалися перейми під час сигналу повітряної тривоги, а до пологового будинку ти не встигаєш?

Як провести пологи вдома в умовах війни

Джерело: Freepik

Наявні події в Україні через напад Російської Федерації змушують майбутніх мам перебувати в укриттях чи в бомбосховищах. Кілька жінок вже встигли народити діток в метро, а деякі лікарні навіть організували пологові палати прямо у власних підвалах. Ці матусі — справжні героїні, адже їм доводиться переживати народження дитини у таких важких умовах.

То що ж робити, коли у вас почалися перейми під час сигналу повітряної тривоги? На це питання у своєму новому дописі відповіла українська лікар з Австрії Kate. Вона розуміє, що нині багатьом українським жінкам доводиться нелегко в умовах війни, особливо майбутнім матусям, у яких от-от можуть початися пологи.

Існує вагомий ризик, що доведеться народжувати прямо вдома, тому лікар підготувала кілька рекомендацій для екстреної ситуації.


Як провести пологи вдома

 1. Беріть рушники, ковдри і обстелюйте місце, де проходитимуть пологи. Підготуйте 2-3 сухих ТЕПЛИХ рушників для немовляти, коли воно з’явиться на світ.
 2. Підготуйте кілька посудин з теплою водою і чисті ганчірки (поріжте простині та наволочки), простерилізуйте (прокип’ятіть) ножиці.
 3. Не лягайте на спину. Краще ходіть, якщо можете. Ви зрозумієте, що залишилось недового, коли відчуєте сильний тиск в області копчика, біль в крижовій ділянці, відчуття, ніби хочете в туалет какати. Це означатиме, що дитина опустилась низько в таз.
 4. Найменш травматична позиція — раком. Тоді найменший шанс, що розриви будуть глибокі і їх потрібно буде зашивати. Маленькі поверхневі тріщини без сильної кровотечі можна не зашивати.
 5. Якщо ви не витримуєте раком, то займіть зручну для вас позицію, але не лежіть горілиць. Має бути напівсидяче положення!
 6. Правильно дихайте! Згадайте всі дихальні вправи з підготовчих курсів, ютуб роликів. При пологах потрібно обов’язково дотримуватись правил правильного дихання.
 7. В ідеалі той, хто допомагатиме при пологах, має подивитися в ютубі кілька відео «біомеханізм пологів».
 8. Чисті ганчірки змочіть в посудинах з теплою водою і прикладайте легенько до промежини. Тоді вона стане еластичнішою, завдяки чому зменшиться ризик розривів.
 9. Коли дитина народилася, відразу кладіть її мамі на живіт, накрийте теплими рушниками.
 10. Якщо немовля не плаче, то трошки б’ємо його по попі. Якшо пуповина дозволяє, можна відразу посунути дитину ближче до соска. Вона почне сопіти і може навіть почати смоктати.
 11. Пуповину перерізуємо чистими прокип’яченими ножицями після того, як вона перестала пульсувати або після народження плаценти (якщо довжина дозволяє).
Як народити дитину вдома

Джерело: unsplash

Про народження плаценти

Повторні переймоподібні болі означатимуть, що відходить плацента. Помічник повинен натиснути на низ живота (над лобком). Однак, якщо пуповина при русі вилазить більше, а при відпусканні руки знову втягується, варто ще почекати. Зазвичай плацента народжується 20-30 хвилин після дитини. Якщо дуже сильна кровотеча, плацента не народжується більше 45 хв., то негайно шукайте акушерку, пологовий або допомогу!!

Пам’ятайте, що під час усього процесу потрібно часто мити руки з милом. В ідеалі у помічника повинні бути рукавиці. І не забувайте пити воду!Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты