Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273068"]
пологи

Пологи на дому в умовах війни — інструкція від лікаря

Old date:
Current date: 2022.09.30
New date: 2022.03.02
0
Що робити, коли в тобі почалися перейми під час сигналу повітряної тривоги, а до пологового будинку ти не здобуваєш? Наявні події

Що робити, коли в тобі почалися перейми під час сигналу повітряної тривоги, а до пологового будинку ти не здобуваєш?

Як провести пологи вдома в умовах війни

Джерело: Freepik

Наявні події в Україні через напад Російської Федерації змушують майбутніх мам перебувати в укриттях чи бомбосховищах. Кілька жінок уже встигли народити діток у метро, ​​а деякі лікарні навіть організували пологові палати прямо у своїх підвалах. Ці матусі — справжні героїні, адже їм доводиться переживати народження дитини в таких тяжких умовах.

То що ж робити, коли у вас почалися перейми під час сигналу повітряної тривоги? На цей питання у своєму новому дописі відповіла українська лікар з Австрії Кейт. Вона розуміє, що нині багатьом українським жінкам доводиться нелегко в умовах війни, особливо майбутнім мамочкам, у яких от-от можуть початися пологи.

Існує вагомий ризик, що доведеться народжувати прямо вдома, тому лікар підготувала кілька рекомендацій для екстреної ситуації.


Як провести пологи вдома

 1. Беріть рушники, одеяла і обстелюйте місце, де будуть проходити пологи. Підготуйте 2-3 сухих ТЕПЛИХ рушників для немовляти, коли воно з'явиться на світ.
 2. Підготуйте кілька посудин із теплою водою та чисті ганчірки (поріжте простині та наволочки), простерилізуйте (прокип'ятіть) ножиці.
 3. Не лягайте на спину. Краще ходіть, якщо можете. Ви зрозумієте, що залишилося недового, коли відчуєте сильний тиск в області копчика, біль у крижовій ділянці, відчуття, ніби хочете в туалет какаті. Це означає, що дитина опустилася низько в таз.
 4. Найменш травматична позиція – рак. Тоді найменший шанс, що розриви будуть глибокими і їх потрібно буде зашивати. Маленькі поверхневі тріщини без сильної кровотечі можна не зашивати.
 5. Якщо ви не витримуєте рак, то займіть зручну для вас позицію, але не лежіть горілиць. Має бути напівсидяче положення!
 6. Правильно дихайте! Згадайте всі дихальні управи з підготовчих курсів, ютуб роликів. При пологах потрібно обов'язково дотримуватись правил правильного дихання.
 7. В ідеалі той, хто допомагатиме при родах, має подивитися у ютубі кілька відео «біомеханізм пологів».
 8. Чисті ганчірки змочіть у посудинах із теплою водою і прикладайте легенько до промежини. Тоді вона стане еластичнішою, завдяки чому зменшиться ризик розривів.
 9. Коли дитина народилася, відразу кладіть її мамі на живіт, накрийте теплими рушниками.
 10. Якщо немовля не плаче, то трохи б'ємо його по попі. Якщо пуповина дозволяє, можна відразу посунути дитину ближче до соска. Вона почне сопіти і може навіть почати сосати.
 11. Пуповину перерізуємо чистими прокип'яченими ножицями після того, як вона перестала пульсувати або після народження плаценти (якщо довжина дозволяє).
Як народити дитину вдома

Джерело: unsplash

Про народження плаценти

Повторні переймоподібні болі будуть означати, що відходити плацента. Помічник повинен натиснути на низ живота (над лобком). Однак, якщо пуповина при русі вилазить більше, а при відпусканні руки знову втягується, варто ще почекати. Зазвичай плацента народжується 20-30 хвилин після дитини. Якщо дуже сильна кровотеча, плацента не народжується більше 45 хв., то негайно шукайте акушерку, пологовий або допомогу!!

Пам'ятайте, що під час всього процесу потрібно часто мити руки з милом. В ідеалі у помічника мають бути рукавиці. І не забувайте пити воду!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти