Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="157895"]
Здоров'я

Чому у дитини потіє голова уві сні

Old date: 2019-05-24
Current date: 2022.06.25
New date: 2021.05.24
0
Мокра подушка після сну малюка – не така вже й рідкість. Як правило, у цьому немає нічого страшного. Отже, що відбувається з дитиною

Мокра подушка після сну малюка – не така вже й рідкість. Як правило, у цьому немає нічого страшного.

Дитина потіє уві сні

Джерело: instagram @theverylastwitch

Отже, що відбувається з дитиною, коли вона спить і від чого її голівка та шийка можуть сильно потіти. Причин підвищеної пітливості у діток старше року не так багато й найчастіше, це відбувається через умови, в яких малюк спить.
Фізіологія дитячого організму дещо відрізняється від дорослого – потові залози у дітей розташовані в основному в області голови та шиї – саме з цієї причини найчастіше мокрими виявляються саме ці ділянки тіла. Поспостерігайте за дитиною, коли вона активно грає - бігає, стрибає, скаче, потіти він починає саме з голови, а потім уже починається потовиділення в інших ділянках тільця.


Потовиділення – захисний механізм організму людини, єдиний фізіологічний спосіб терморегуляції. Саме за допомогою вироблення поту та його випаровування відбувається нормалізація температури тіла при перегріві. Проте, система терморегуляції в дітей віком недосконала і потові залози починають повноцінно працювати приблизно до 6 років.


потіє голова у дитини уві сні

Джерело: Burda Media

  1. Таким чином, якщо в кімнаті, де спить дитина, жарко, або ковдра або піжамка занадто теплі, дитина перегрівається і потіє. Сучасні педіатри рекомендують у кімнаті, де спить малюк, підтримувати температуру повітря не вище 19-20 градусів та слідкувати за тим, щоб було достатньо свіжого повітря.
  2. Недостатня вологість повітря в кімнаті, де спить дитина, так само може спровокувати підвищене потовиділення - організм намагається компенсувати нестачу вологи виробленням власної.
  3. Ще однією зовнішньою причиною спітнілої головки може бути подушка з невідповідним для дитячого сну наповнювачем.
  4. Глибокий сон дитини. Діти, втім, як і дорослі, найчастіше пітніють під час фази глибокого сну. Як відомо, фази сну чергуються кілька разів протягом ночі, але у дітей глибокий сон триватиме довше, ніж у дорослих.
  5. Спадковість також може бути причиною підвищеної пітливості дитини. Але, як правило, якщо мама або тато схильні до гіпергідрозу, малюк сильно потіє не тільки уві сні, але й при активних іграх або підвищення температури тіла.
  6. Діти, як і дорослі, всі різні, тому одні потіють сильніше, інші менше. Як правило, проблема з віком проходить сама собою, але буває, що схильність організму до пітьми залишається і в дорослому житті.
  7. Іноді лікарі підвищену пітливість у дітей симптомом рахіту, викликаного нестачею вітаміну Д. Дійсно, при рахіті діти потіють значно більше, проте це відбувається на такій стадії захворювання, яку неможливо не помітити. Тобто, крім пітливості, є й інші, більш явні ознаки рахіту.
  8. Цукровий діабет також може бути причиною, чому потіє голівка. Однак, крім цієї ознаки, ви обов'язково помітите й інші симптоми цього серйозного захворювання.
дитина потіє уві сні

Джерело: Shutterstock

Якщо дитина розвивається нормально, активна, весела і в неї немає явно виражених ознак будь-якого захворювання, потіє уві сні головка, це цілком фізіологічне явище. Проте, якщо це продовжує турбувати вас, варто звернутися до лікаря.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (5 оцінок, середнє: 4,20 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x