Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="245229"]
Здоров'я

Нічні страхи та нічні кошмари у дитини: у чому різниця та як допомогти

Old date:
Current date: 2022.05.23
New date: 2021.03.17
0
Нічні страхи, або інакше - нічні страхи, відрізняються від кошмарів. У кожному з цих випадків потрібно допомагати дитині по-р

Нічні страхи, або інакше - нічні страхи, відрізняються від кошмарів. У кожному з цих випадків потрібно допомагати дитині по-різному.

нічні кошмари у дітей

Джерело: instagram @bolshaya__mama

Нічні жахіття

Виникають у момент неповного пробудження із фази глибокого сну, через 1-3 години після засипання. Дитина різко схоплюється, може розмахувати руками, скрикувати. При цьому очі у нього відкриті, але малюк нікого не впізнає і ні на що не реагує, його зіниці розширені, але не реагують на світло. Через кілька хвилин дитина укладається і засинає, а на ранок, як правило, не пам'ятає, що з нею відбувалося. Тривалість епізоду в середньому 2-5 хвилин, але може продовжуватися і довше, до 20 хвилин.
 • Нічні страхи (Night terrors) це типово дитяче явище, що в переважній більшості випадків не потребує жодного лікування і не є небезпечним для дитини. Нічні жахи можуть проявлятися, починаючи з 1-1,5 років, але найчастіше це відбувається у віці від 2 до 5 років і хлопчики схильні до night terrors частіше, ніж дівчатка.
Нічні страхи та нічні кошмари у дитини

Джерело: instagram @you_dr_sculptor

Як допомогти

Ніяк вплинути на стан дитини в стані нічного жаху ви не зможете, але важливо подбати про те, щоб вона не впала, не поранилася і не вдарилася. Якщо малюк дозволить, погладьте його по голівці, по спинці, розмовляйте тихим голосом, можете заспівати колискову. М'яко спробуйте його укласти в ліжко, але ніякого насильства.


Що робити не можна

 • Не вмикайте яскраве світло.
 • Не трясіть дитину і не кричіть, намагаючись її розбудити - так ви її ще більше налякаєте.
 • Не бризкайте на нього водою, не вмийте і не беріть на руки – це може все лише погіршити.
 • Епізоди нічних страхів частіше трапляються з дітьми, що легко збудилися, особливо після сильних емоцій, які він переживав вдень. До 9-10 років частота нічних жахів зменшується, а до 14-15 років вони проходять остаточно.

Нічні кошмари

А ось це саме те, про що ви подумали із самого початку – страшні сни, які можуть снитися як дітям, так і дорослим. Основна відмінність нічних кошмарів від нічних жахів у тому, що дитина прокидається в страху від побаченого сну і не тільки готовий йти на контакт з батьками, а й дуже хоче цього. Вважається, що нічні кошмари можуть виникати вже у однорічних малюків, але це досить рідко відбувається, найчастіше, після 4-5 років. Жахи сняться в другу половину ночі, під час фази швидкого сну. Дитина повністю прокидається, може розповісти, що її злякало та запам'ятати свій страшний сон.


Нічні кошмари у дітей

Джерело: pixabay.com

Як допомогти


 • Вислухайте малюка та постарайтеся пояснити, що це лише сон, а не реальність.
 • Якщо малюкові дуже страшно, посидіть з ним поки він знову засне, можна залишити приглушене світло або прочинені двері в дитячій.
 • Заведіть «сонну іграшку», з якою дитина почуватиметься спокійніше.
 • Добре допомагають ритуали – наприклад, перед сном поговорити у тому, що хорошого було вдень і що хотілося зробити завтра.
 • Найменше дивіться мультики та фільми з монстрами та іншими страшилками.
 • Придумайте щось, що буде «пасткою» для поганих снів.

Що робити не можна

 • Ігнорувати дитячий страх неправильно – він є цілком реальним, незважаючи на те, що викликаний сном.
 • "Виховувати силу волі" дитини, вимикаючи світло і залишаючи одного, коли йому потрібна підтримка.
 • Знецінювати страхи, соромити за них дитину і тим більше сміятися – ну це, на мою думку, очевидно.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x