Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="122658"]
Харчування

Вся правда про дитяче вегетаріанство: чи може дитина жити без м'яса

Old date:
Current date: 2022.07.03
New date: 2016.11.18
0
Дитяче вегетаріанство – предмет дуже гарячих суперечок між лікарями та вегетаріанцями. Але навряд чи сперечальникам вдасться знайти компр

Дитяче вегетаріанство – предмет дуже гарячих суперечок між лікарями та вегетаріанцями. Але навряд чи сперечальникам вдасться знайти компромісне рішення, адже суперечки дуже часто ведуться у двох різних площинах.

Дитяче вегетаріанство

Дитяче вегетаріанство, з погляду багатьох і багатьох лікарів - це величезний ризик для розвитку організму дитини. І насамперед – для його імунної системи. У прихильників такого способу харчування свої аргументи.
Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Користування топінамбуром: 5 причин включити його в меню

Чим небезпечне дитяче вегетаріанство

З погляду багатьох лікарів, дитяче вегетаріанство небезпечне насамперед дефіцитом вітаміну В12, дефіцитом заліза та загалом дефіцитом білка, який є основним будівельним матеріалом для всіх систем та органів тіла людини. Аргументи серйозні. Адже за кожним із цих факторів – ланцюжок із проблем зі здоров'ям, які можуть виникнути зі здоров'ям дитини. А саме:
Чим небезпечний дефіцит білка | Щоб не вдаватися до складних медичних подробиць, дозволимо собі порівняння: дефіцит білка небезпечний для здоров'я дитини приблизно так само, як небезпечне для будівництва недопостачання будівельних матеріалів. Будинок, можливо, і буде збудований. Але чи буде він досить теплим і міцним - питання, на яке існує одна відповідь: "Ні!" Чи можна цю аналогію безпосередньо переносити на здоров'я дитини? Про це у статті трохи нижче.
Дефіцит вітаміну В12 - Одна з основних передумов для розвитку анемії. А анемія для дитини – це гальмування загального розвитку.


НАЙАКТУАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗДОРОВ'Я І ПРАВИЛЬНЕ ЛІКУВАННЯ ВАШИХ ДІТЕЙ на САЙТІ moirebenok.ua

Думка прихильників дитячого вегетаріанства

Всі суперечки про шкоду дитячого вегетаріанства розбиваються на один-єдиний аргумент, після приведення якого спір стає безглуздим, оскільки вести його в цій площині противники дитячого вегетаріанства просто не можуть. І цей аргумент такий: вбивати тварин заради смачної їжі – жахливо. І все. На цьому всі суперечки закінчуються - повірте автору цих рядків, мамі дівчинки, яка у 13 років відмовилася від м'яса і ось уже два роки не бере його в рот у жодному вигляді. Вся сім'я при цьому м'ясо їсть.


Дитяче вегетаріанство

Фото: Fotolia

А на захист дитячого та дорослого вегетаріанства наводяться додатково ще й такі факти:

  1. Білок та інші поживні речовини можна знайти і в інших продуктах харчування.
  2. М'ясо - джерело гормонів та іншої хімії. З цією думкою, до речі, згодна і Всесвітня організація охорони здоров'я, яка поставила оброблене «хімією» м'ясо на один рівень із нікотином. Надмірне споживання червоного м'яса визнано також одним із основних винуватців раку товстої кишки.

Якби люди припинили вбивати тварин заради їжі, відпала б необхідність утримання мільйонів ферм із вирощування тварин на забій, пасовищ, підприємств з виробництва кормів тощо. А робочі руки, що звільнилися, пішли б вирощувати овочі та фрукти, про користь яких говориться так багато і дефіцит яких присутній постійно майже у всіх сім'ях.

Дитяче вегетаріанство


Чим замінити м'ясо

Якщо ваша дитина прийняла усвідомлене рішення перестати їсти тварин, опиратися цьому навряд чи варто. По-перше, це безглуздо:). А по-друге, така позиція заслуговує на повагу. Небагато дорослих людей здатні обмежити себе таким чином і витримають це випробування гідно. Якщо вегетаріанство – позиція усієї сім'ї, то тим більше про що тут говорити? Але все-таки не забувайте, будь ласка, що організм дитини росте. І йому справді потрібні і вітамін В12, і білок, і залізо. Якщо ми говоримо зараз саме про вегетаріанство, а не про веганство, яке виключає вживання будь-якої тваринної їжі, то свіжі, домашні яйця та молочні продукти в асортименті мають бути в раціоні дитини неодмінно!

Більше інформації про здоров'я дитини цієї зими ви знайдете ТУТ

Дитяче вегетаріанство


Джерелами всіх необхідних для маленького вегетаріанства є:

1. Горіхи у всьому їхньому різноманітті

2.Насіння: соняшникове, гарбузове і т.д. Особливо хороше, практично незамінне насіння льону, яке містить омега-3 жирні кислоти.


3.Сочевиця

4. Нут

5. Цілісне зерно

6. Рослинна олія. І не лише із насіння соняшника. Кунжутне, оливкове, кісточкове (виноградних кісточок, наприклад) та багато інших у дитячому вегетаріанстві незамінні!


Будьте здорові!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 міфів про харчування дитини: не робіть небезпечних помилок!
Профілактика застуди: як зміцнити імунітет усієї сім'ї


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x