Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273331"]
Виховання, Все буде УКРАЇНА!

Як говорити з дітьми про військову агресію?

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.03.22
0
Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, ніж дорослі. У телеграм каналі "Психологічна підтримка" запропонували

Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, ніж дорослі. У телеграм каналі «Психологічна підтримка» запропонували батькам ознайомитися з основними правилами спілкування з дітьми різного віку про військову агресію

Як говорити з дітьми про військову агресію?

! Найголовніше правило – варто дитині завжди говорити правду, але без паніки та надмірних емоцій. Правильно підібравши слова ви можете психологічно підготувати дитину до звуків бузку, вибухів і т.д.

Сказка про мужніх бджіл


Сказка для дітей від 2-3 років. Алегорія на сьогоднішні події в Україні. Сказка має на меті допомогти батькам пояснити сьогоднішні події дітям, допомогти їм віднайти надію, віру в перемогу добра над злом.

У разі, коли батьки починають панікувати та обговорювати між собою у присутності дітей власні страхи та переживання, діти починають також боятися та хвилюватися за власне життя та життя рідних.

Найкраще — коли про війну дітям пояснювати батьки, але якщо ви не можете контролювати емоції, попросіть когось із близьких друзів чи батьківщини поговорити з вашим дитиною.

Для дошкільнят:

  • Для маленьких дітей добре доводити інформацію через казки. Є досить багато казок, які стосуються теми безпеки, не лише питання війни. Навіть на прикладі найпростішої казки «Коза-дереза» можна пояснити дитині, наскільки небезпечно пускати чужого у свою домівку.
  • Історії можна моделювати самим батькам, придумувати алегорії та сюжети, які б зображали події навколо.
Як говорити з дітьми про військову агресію?

Джерело: pixabay.com

Для дітей 6-10 років:

  • Варто повторювати, що батьки до всього готові та захищати: якщо скажімо збирають «тривожний чемодан» можна пояснити дитині, що всі необхідні мають на будь-який випадок. Нагадати, що поруч є укриття, там можна сховатися і бути в безпеці.
  • Якщо хтось із дорослих у батьківщині на позиціях у війську, чи на місцях у теробороні, варто пояснити, що це їхня робота та обов'язок, так само як робота та обов'язок дитини зараз продовжувати навчання.
  • Запропонуйте дитині підтримати наших захисників та намалювати малюнок, скласти віршика, чи написати історію.

Для старших дітей та підлітків:

  • Старші діти вже мають доступ до інформації. Завдання батьків — фільтрувати новини, які вони черпають з інтернет-простору і правильно визначати, з яких джерел вони беруть відповідну інформацію, пояснити чому важливо читати лише офіційну та перевірену інформацію.
  • Про війну треба говорити. Варто звертатися до історії та говорити про те, що Україна у своїй історії вже пережила низку воєн. Можна розповідати спогади родичів. Такі життєві історії дітей можуть заспокоїти.
Як говорити з дітьми про військову агресію?

Джерело: pixabay.com

⁉️Не забувайте, що не зважаючи на вік дитини, варто знайти спосіб пояснити чіткі правила поведінки та що в ситуації війни ми маємо бути обережнішими, ніж зазвичай. Треба нагадувати, що не можна підіймати нічого на вулиці – незнайомі речі.

Будьте поруч із дітьми, зараз як ніколи вони потребують уваги та любові дорослих.

Бережіть собі та близьких. Все буде Україна!

Джерело


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти