Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="190677"]
Здоров'я і догляд

Мазі, креми, відвари трав чи гелі: що найкраще допоможе від дерматиту?

Old date: 2018-08-21
Current date: 2022.12.06
New date: 2020.01.13
0
Дерматит – це будь-яке запальне ураження шкіри, яке виникає під дією зовнішніх подразників. Це можуть бути хімічні.

Дерматит – це будь-яке запальне ураження шкіри, яке виникає під дією зовнішніх подразників. Це може бути хімічні, фізичні чи біологічні чинники.

дерматит, алергія, пітниця, як вилікувати дерматит, креми, гелі, відвари трав, мазі, літо

Джерело: Fotolia

Дерматит є різновидом алергічної реакції, оскільки належить до групи шкірних захворювань алергодерматозів. Найчастіше причинами дерматиту є фізичні фактори, наприклад, механічне подразнення шкіри. Воно може бути викликане тертям шкіри, тиском на неї, впливом сонячних променів, високих або низьких температур.

Коли шкіра чутлива

Також дерматит викликають різні хімічні засоби, що використовуються у повсякденному житті. Це може бути будь-який засіб особистої гігієни (зубна паста, дезодорант, мило тощо), пральний порошок, косметика. Але хімічні засоби можуть викликати дерматит лише у тих, хто має підвищену чутливість до шкіри. У разі дерматит можна як контактний алергічний або як кропивницю (залежить від симптомів і природи шкірних висипань).
Виникненню алергічного дерматиту може сприяти генетична схильність, слабкий імунітет, слабке фізичне здоров'я, неприйнятні побутові умови життя, перенесені інфекційні чи паразитарні захворювання.

дерматит, алергія, пітниця, як вилікувати дерматит, креми, гелі, відвари трав, мазі, літо

Джерело: Burda Media

При дерматиті не можна їсти цитрусові, шоколад, горіхи, мед, яскраві фрукти


Як протікає запалення

Дерматит має гостру та хронічну форми. Процес запалення під час гострої форми дерматиту проходить у три стадії:
перша - Ерітематозна. Через сильний приплив крові до уражених ділянок шкіри утворюється і розвивається почервоніння, можливий сильний набряк.
друга стадія - везикульозна (бульбашкова). На місці почервоніння з'являються бульбашки, які просто засихають, покриваються тонкою скоринкою або розкриваються. На місці колишніх бульбашок утворюються вологі мокнучі ерозії.
Третя (остання) стадія запалення під час гострої форми дерматиту – некротична. Це відмирання тканин і формування шрамів дома ран. Також гостра форма дерматиту супроводжується печінням, іноді легким свербінням (як під час укусу комахи), болем.

Хронічна форма дерматиту виникає, коли контакт подразника та шкіри дуже тривалий. Кров у капілярах застоюється, відбувається потовщення та ороговіння запалених шкірних ділянок, на їх місцях виникають тріщини, у деяких випадках можлива навіть атрофія деяких ділянок шкіри.

дерматит, алергія, пітниця, як вилікувати дерматит, креми, гелі, відвари трав, мазі, літо

Джерело: GettyImages

Усуваємо подразник

Для того, щоб діагностувати саме дерматит, а також з'ясувати його тип і форму протікання, необхідний огляд лікаря, а також ряд досліджень. Це може бути алергічна проба, аналіз крові, зіскрібок із ділянки, який уражений.
Найчастіше для терапії дерматитів вдаються до зовнішнього лікування. Для контактних дерматитів таке рішення дуже правильне. Адже в таких випадках найголовніше – усунути подразник. Для лікування запалення можна використовувати різноманітні присипки, розчини, креми. Найзручнішими та безболісними є креми та гелі. Існують спеціалізовані засоби для лікування дерматитів, а також гормональні та негормональні мазі, що впливають на зменшення запалення.

Якщо форма дерматиту легка, може підійти крем чи гель без гормональних компонентів, і навіть спеціальні креми від запалень. Такий засіб повинен мати такі функціями:

  • надавати протизапальну дію на шкіру;
  • надавати протигрибкову дію на шкіру;
  • бути антисептичним засобом;
  • покращувати регенерацію шкіри.
дерматит, алергія, пітниця, як вилікувати дерматит, креми, гелі, відвари трав, мазі, літо

Джерело: Shutterstock

Який засіб краще?

Мазі мають дуже жирні текстури, тому призначаються лише тим пацієнтам, у яких запалення без відкритих ерозій.
Гелі та креми більш щадні та комфортні у використанні при будь-яких запальних процесах.
Мазі, гелі та креми з вмістом гормональних компонентів зазвичай призначаються на дуже короткий термін, і така терапія проводиться строго під наглядом лікаря. Гормональні засоби розрізняють за ступенем впливу на осередок запалення: висока дія, сильна, помірна або низька. Також гормональна терапія продовжується і після того, як запалення пішло. Всі нюанси повинен враховувати і пояснювати пацієнтові лікар.
Також гострі запалення шкіри дуже добре знімають відвари трав. Такими компонентами можуть бути ромашка, низка, чистотіл та кора дуба. Саме вони є гіпоалергенними. Якщо ж використовувати відвари трав бездумно, можна посилити картину і заробити додаткову алергічну реакцію, тільки на рослину.

Консультант: Наталія Сипченко, дерматовенеролог


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти