Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="73158"]
Харчування

Харчові барвники у дитячому харчуванні: що важливо та потрібно знати батькам

Old date: 2017-05-22
Current date: 2023.02.03
New date: 2018.10.10
0
Готові продукти дуже часто містять барвники. Штучні барвники зовсім не безневинні. Алергія та гіперактивність

Готові продукти дуже часто містять барвники. Штучні барвники зовсім не безневинні. Алергія та гіперактивність – це лише «вершина айсберга»… 

Різнокольорова фігурна карамель.

Fotolia

Оскільки батьки переважно відповідальні за те, чим харчується їх малюк, то вивчати етикетки товарів їм просто необхідно.

Де застосовуються харчові барвники?

Усі барвники позначаються як Е1… Це можуть бути речовини як природного, і синтетичного походження. Їх додають у харчові продукти для відновлення початкового кольору продукту (м'ясо), підвищення інтенсивності кольору, а також для фарбування продуктів у приємні для споживача відтінки.

Найчастіше у харчових продуктах зустрічаються синтетичні барвники тартразин, понсо 4R, жовтий “захід сонця” Е110, кармуазин Е122, індигокармін Е132, хіноліновий жовтий Е104, діамантовий блакитний Е133. Лікарські препарати, вітаміни часто містять синтетичні барвники E-124 («понсо), E-133 та інших.


Медикаменти (бензоати, саліцилати, глутамат натрію, сульфати) ще більше посилюють небажані реакції, які викликають барвники в організмі дитини.

Різнокольорові таблетки на блакитному тлі.

Fotolia

натуральні барвники

Натуральні барвники мають рослинне, тваринне чи мінеральне походження. Натуральним барвником є, наприклад, бета-каротин. До переваг природних (натуральних) барвників, крім нешкідливості, можна віднести приємний смак і аромат, а в деяких випадках навіть їх біологічну активність (Е160а - бета-каротин, Е101 - рибофлавін, або вітамін В).

Такі добавки нешкідливі для дитини за умови дотримання терміну придатності продукту - природні барвники легко руйнуються при порушенні умов зберігання під впливом високих температур, лугів і кислот, та й просто кисню повітря. Серед дозволених у дитячому харчуванні: Е101, Е140, Е150, Е160.

Fotolia

Fotolia

синтетичні барвники

Синтетичні барвники не мають смаку, аромату, вони не є вітамінами. Недобросовісні виробники віддають перевагу тому, що вони набагато дешевші. Їх зручніше зберігати та застосовувати, вони менш чутливі до умов промислової обробки. Барвники синтетичного походження не рекомендуються до використання у дитячому харчуванні, т.к. вони можуть спричинити алергічну реакцію.

Будь-який продукт надто яскравого кольору – жовтого, оранжевого, червоного кольору та інших яскравих відтінків – повинен змусити вас задуматися про те, який барвник там присутній. Сподобалося желе апетитного жовтого кольору? Такий колір дає, наприклад, Е102 – тартразин, компоненти якого виготовляються з кам'яновугільного дьогтю.

Дівчинка захворіла - фото

Fotolia

Вплив синтетичних барвників на дитячий організм

Численні дослідження дозволили вченим дійти невтішного висновку у тому, що синтетичні барвники можуть викликати алергічні реакції в дітей віком. Ці реакції виявляються різним чином: у вигляді кропив'янки, риніту, порушень травної системи. Вплив на нервову систему виявляється у тому, що дитина стає неспокійною, дратівливою, неуважною, спостерігаються порушення сну. А це саме те, що сьогодні називають синдром гіперактивності.

Існують дані, отримані в ході експериментів, які доводять мутагенну дію синтетичних барвників понсо 4R, тартразину, еритрозину, а також їх згубний вплив на репродуктивну функцію тварин.

Штучні барвники? Дякую, не треба!

Для надання домашнім стравам потрібних квітів краще використовувати дари природи! Якщо ви готуєте желе, крем, карамель, пудинг, то ягідний сік допоможе пофарбувати блюдо в досить інтенсивні кольори. У синій колір – сік ожини, чорниці, у червоний – вишні, журавлини. Багато господинь знають, що натуральну жовту можна отримати з квіток календули та лушпиння цибулі, бордову – з буряка, а зелену – зі шпинату.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти