Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="230132"]
Здоров'я

Низька температура у дитини: 7 можливих причин

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2022.07.27
0
Ви можете прочитати цю статтю російською
На випадок високої температури у дитини в домашній аптечці завжди знайдуться жарозніжувальні засоби: алгоритм дій чудово відомий

На випадок високої температури у дитини в домашній аптечці завжди знайдуться жарознижувальні засоби: алгоритм дій чудово відомий усім батькам з першого дня появи малюка. Але коли дитина навпаки занадто холодна, складно не розгубитися. Незрозумілий симптом викликає страшні побоювання та жахливі думки. Які можуть бути причини такого стану і, головне, як допомогти дитині у ситуації, що склалася? Розповідаємо нижче.

кашель, соплі, нежить, ОРВІ, ГРЗ, застуда, коли можна дитині післі хвороби в дитсадок, з соплями у дитсадків, з кашлем у дитсадок, вітряна віспа, кір, коли можна після хвороби до басейну, чи можна митися під час хвороби

Джерело: GettyImages

Причини низької температури у дітей:

Насамперед, треба зрозуміти, що ми називаємо низькою температурою. Якщо мова йде про дитину до року, а тим більше про перші три місяці життя, то нормальна температура у таких крихіток може коливатися від 35,5 до 37,5. А є дітки, для яких, в принципі, температура в цьому діапазоні вважається нормальною, такі особливості організму.

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки "Малі"

Щоб визначити рівень нормальної температури тіла вашої дитини, достатньо виміряти її кілька разів у різні дні, але обов'язково, щоб дитина відчувала при цьому добре і за кілька годин до вимірювання не було фізичних навантажень — бігу, прогулянок, зайняти і т.д. . Температура 36,6 — це умовний показник і не варто так сильно загострюватися на ньому. Шкіряна дитина індивідуальна. І якщо ви міряли своєму дитині температуру тільки під час хвороби, то саме час визначити її нормальний рівень.


Якщо ж нормальний рівень температури дитини в межах 36-37, а у вашого малюка на термометрі 35-35,5, то панікувати теж не варто: сама по собі гіпотермія (саме так називається знижена температура тіла людини в медицині) не несе критичної опасности організму, хоча може свідчити про певні проблеми. Якщо такий стан тримається кілька днів, необхідно звернутися до лікаря! Розглянемо можливі причини зниженої температури.

Причина 1: Прийом жарознижуючих препаратів 

Буває так, що дитина хворіє на вірусні або бактеріальні інфекції з супутньою високою температурою. Ясна річ, що у такій ситуації батьки збивають температуру дитині медикаментозно. Якщо збивати температуру три дні поспіль (а довше протипоказано: так і написано в інструкції до жарознижуючих), скільки зазвичай тримається температура при звичайній клінічній картині застуди, то на третій день може спостерігатися зниження температури, що також часто супроводжується діареєю. Такий стан не вимагає стороннього втручання, адже дуже скоро температура нормалізується.

знижена температура, причини низької температури, стомлюваність, залізодефіцитна анемія, температура

Джерело: Burda Media

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки "Малі"

Коли дитина хворіє і це супроводжується високою температурою, то часто після цього буває криза і температура знижується. Але знижується вона не до норми, а трохи нижче. При чому це правило справедливе як для тих, хто приймав жарознижуючі засоби, так і для тих, хто до цього не вдавався. Але не варто панікувати – поступово температура прийде до своєї норми. У народі це називають «занепад сил», але це не страшно і нічим не загрожує здоров'ю. Це звичайна фізіологія. Ви ж знаєте, що якщо людина активно сиділа на суворій дієті, скинула вагу, а потім повернулася до звичайного раціону, то вона найчастіше набирає більше, ніж скинула. Тут працює той самий принцип.

Причина 2: Дефіцит вітамінів

Найчастіше знижена температура спостерігається у дітей із залізодефіцитною анемією, тому простий загальний аналіз крові та консультація лікаря не завадять. Залежно від ступеня анемії, іноді недостатність заліза в крові можна компенсувати спеціальною дієтою, іноді — за допомогою залізовмісних препаратів.

Але в інших випадках батькам не варто переживати з приводу дефіциту вітамінів у малюка. Якщо ваша дитина не харчується виключно фаст-фудом, у її раціоні присутні і крупи, і овочі, і фрукти, і м'ясо, то з витаминами у неї точно все гаразд.

А ось батькам підлітків (особливо дівчаток) теж потрібно бути напоготові: якщо дитина самостійно намагається схуднути за допомогою новомодних дієт, то може дійти і до виснаження (ще гірше — булімії), у таких випадках низька температура більш ніж очікувана.

Причина 3: Зниження функцій щитоподібної залози

Це одна з найчастіших причин зниження температури тіла, при чому не тільки у дітей. Іншими словами, це захворювання, при якому щитоподібна залоза не виробляє достатньо гормонів. Найчастіше таке захворювання спровоковане дефіцитом йоду. Якщо крім зниженої температури у дитини також спостерігається блідість, темні кола під очима, набряклість ног — необхідно відразу звернутися до спеціаліста.

Причина 4: Проблеми з імунітетом

Короткочасне зниження температури може виникнути після перенесеного важкого захворювання. Вплив на імунітет, наприклад, щеплення або облизування грязних рук (що теж є дуже сильним впливом на імунітет) теж може спричинити. Якщо імунна система дитини має будь-які патології (імунодефіцитні стани), низька температура може не підвищуватися досить довго, у будь-якому випадку, якщо це так, консультація лікаря обов'язкова.

Дитина застудилася - фото

Джерело: Fotolia

Причина 5:

Це дуже небезпечний стан, який може спричинити страшні наслідки. Найчастіше зневожнення може бути викликане гострою кишковою інфекцією. І якщо при невеликому зневодненні температура тіла, як правило, підвищується, то за сильного — дуже падає.

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки "Малі"

На жаль, батьки дуже часто звертають увагу не на ті симптоми і можуть міряти температуру щороку, коли вона підвищена, але спокійно ставиться до того, що вона знижена. Але ж захворювання, про які свідчить цей ознака, наприклад такі, як зневоднення, значно страшніше, ніж застуда або ГРВІ.

Причина 6: Відрування

Хоча найчастіше від відруєння температура підвищується, буває і наоборот. Тремтячі руки, лихоманка (озноб) — допоміжні симптоми такого відруєння. Причому токсин, який викликав таку реакцію, не обов'язково був з'їдений, можливо, дитина надихалася чимось небезпечним.

Причина 7: Стрес і втома

Це найчастіше стосується школярів, особливо підлітків. Надмірні інтелектуальні та емоційні навантаження, стреси та втома здатні спровокувати зниження температури. Не варто недооцінювати такі причини, адже вони можуть спровокувати і більш серйозні порушення в організмі, ніж гіпотермія.

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки "Малі"

До стресу і втоми я ще додала таку причину як недосип. У порівнянні з першими двома причинами, ця одна з найпоширеніших серед дітей, а особливо школярів, які до глибокої ночі працюють над вивченням домашніх завдань. Варто враховувати, що діти значно кращі, ніж дорослі, адаптуються до різних ситуацій, у тому числі і стресових. І якщо дитина дійсно відчуває такий сильний стресс, що він проявляється фізіологічними змінами, то похід до фахівця потрібно запланувати негайно.

Як допомогти дитині при пониженій температурі

Якщо такий стан короткий, то необхідно допомогти нагрітися. Тепле пиття, теплий одяг, грілка цілком підійдуть для цього. Якщо ж температура тримається нижче за норму тривалу годину, то гріти, звичайно, не варто, а необхідно шукати причину.

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки "Малі"

Якщо дитину нічого не турбує, якщо єдиний симптом — це зниження температури, що найбільше турбує маму та бабусю, то дитину лікувати не потрібно. Якщо дитина активна, весела і радісна, то краще мами випити заспокійливого і сильно не переживати з цього приводу. Але найчастіше знижена температура - це симптом якогось захворювання і в такому випадку необхідно звернутися до фахівців. Важливо зрозуміти, що лікувати необхідно саме причину, адже знижена температура, це найчастіше наслідок.

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти