Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="226371"]
Здоров'я

Лікуємося правильно: як допомогти дитині під час хвороби

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.12.07
0
Маленькі діти дуже сприйнятливі до різного роду вірусів і обумовлено це, в першу чергу, тим, що їх імунна система ще тільки

Маленькі діти дуже сприйнятливі до різного роду вірусів і зумовлено це, насамперед, тим, що їхня імунна система ще тільки формується. Щоб допомогти малюкові швидше піти на поправку, батькам важливо дотримуватися низки нескладних, але важливих правил лікування.

дитина захворіла, температура у дитини

Джерело: Shutterstock

Грамотне лікування дитячих захворювань важливо не тільки для швидкого повернення дитини до дитячого садка або школи. Це одне з правил для формування здорового та міцного імунітету, який забезпечуватиме захист організму в майбутньому.

Слухайте лікаря, а не знайомих!

Часто причина затяжної хвороби – самолікування. Батьки слухають поради знайомих, самостійно підбирають ліки, які не підходять для лікування дитини, вдаються до засобів народної медицини, а тим часом інфекційний початок активно поширюється в організмі малюка.

При перших симптомах хвороби потрібний огляд лікаря. Тільки педіатр може встановити правильний діагноз і призначити лікування. Не соромтеся ставити запитання вашого лікаря, цікавтеся призначеними препаратами, їх впливом на організм, дозуванням, це допоможе уникнути помилок у лікуванні.


дитина захворіла, застуда у дитини, температура у дитини

Джерело: Shutterstock

Не поспішайте збивати температуру

Деякі мами дають жарознижувальний засіб, як тільки у дитини починає підніматися температура, і тим самим завдають малюкові шкоди. Підвищена температура - захисна реакція організму, вона згубна для бактерій та вірусів, а її штучне зниження послаблює захист, боротьба з вірусами стає менш ефективною. Тому, якщо немає потреби, не поспішайте давати жарознижувальне.

Але всі дуже індивідуальні, діти по-різному переносять високу температуру. Для когось жарознижувальне необхідно за температури від 37,5 градусів, якщо, наприклад, є хронічні захворювання або раніше були судоми на тлі температури.

Якщо температура від 38 градусів тримається протягом 3-5 днів, це може сигналізувати про приєднання вторинної інфекції, у такому разі необхідний повторний огляд педіатра.

дитина захворіла, застуда у дитини, температура у дитини

Джерело: Shutterstock

Важливо зупинити та знешкодити хворобу   

Для того, щоб не допустити ускладнень, і дитина могла легше перенести захворювання, йшла на виправлення швидше, необхідно приймати правильно підібрані вашим лікарем препарати.

Частіше провітрюйте кімнату

Дитячу кімнату потрібно провітрювати щонайменше чотири рази на день, тривалість цієї процедури залежатиме від погоди за вікном. Якщо на вулиці не холодно, просто залиште вікно в положенні провітрювання, щоб свіже повітря постійно потрапляло в кімнату, але не допускайте протягу. Температура в приміщенні має бути не вище 22 градусів, щоб дитині було комфортно дихати.

А коли у малюка спаде температура і він піде на виправлення, можна погуляти з ним і на вулиці. Зрозуміло, що активні ігри та спілкування з іншими дітьми треба відкласти до одужання.

Не забувайте про зволоження повітря

Сухе повітря у приміщенні сушить слизову оболонку носа, знижуючи її здатність захищати організм від збудників захворювань. Слизова оболонка стає легко проникною для вірусів та бактерій.

Вологість повітря у квартирі завжди має бути під контролем, оптимальною вважається вологість 50-60%. Якщо нехтувати цим показником, можливість проникнення інфекції в дитячий організм стає більш реальною.

Сухе повітря найкраще зволожувати спеціальним зволожувачем. Цей прилад має бути в кожному будинку, він незамінний під час хвороби і не лише. Сьогодні можна придбати «розумний» зволожувач, який все зробить за вас, зможе встановити та підтримувати оптимальний рівень вологості.

дитина захворіла, застуда у дитини, температура у дитини

Джерело: Shutterstock

Потрібен правильний питний режим

При високій температурі дитячий організм активно втрачає вологу, запас якої потрібно поповнювати, тому дуже важливо дотримуватися під час хвороби правильного питного режиму та пити відповідні напої.

Пиття має бути теплим. Нехай дитина вживає морси, компоти та натуральні соки: журавлинний, апельсиновий, брусничний, у них міститься багато вітаміну С, необхідного для зміцнення імунітету. Полегшить стан малюка чай з малиною, лимоном та медом.

Не змушуйте дитину їсти

Не вмовляйте малюка, якщо він не хоче їсти. Під час хвороби організм спрямовує всю енергію на боротьбу з недугою.

Нехай дитина багато п'є, приймає легку їжу – фрукти, йогурти, молоко, какао. Пропонуйте йому невеликі порції, але частіше, ніж зазвичай: у 2 рази менше, але й у 2 рази частіше. Овочевий суп з курочкою та м'які, приготовлені на пару, овочі зможуть легко прослизнути через хворе горло, а мамина фантазія, незвичайна подача, кохання та підтримка – допоможуть прискорити одужання!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти