Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="230559"]
Здоров'я

Лікувати чи не лікувати? Пояснює лікар

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2021.10.05
0
Батьки готові зробити все, щоб їхня дитина була здоровою, і не шкодують для цього ні сил, ні часу, ні грошей. Але не всі стани, кото

Батьки готові зробити все, щоб їхня дитина була здоровою, і не шкодують для цього ні сил, ні часу, ні грошей. Але не всі стани, які здаються батькам хворобою, насправді потребують лікування. Розібратися, коли і від чого дитину лікувати не потрібно, допомагає педіатр Into-Sana Олександр Гайдучак.

застуда у дитини, температура у дитини

Джерело: Shutterstock

Найчастіше до педіатра звертаються із застудними захворюваннями. Діти хворіють на застуду частіше і довше, ніж дорослі. Для здорової дитини перехворіти на застуду 6-8 разів на рік - це нормально. Тривалість такого захворювання в середньому – два тижні. Саме з цієї причини батькам здається, що їхні діти постійно хворіють.
Олександр Гайдучак
Олександр Гайдучак

Часто починається пошук «чарівної пігулки», яка за день поставить на ноги і запобігатиме подальшим ускладненням хвороби. На жаль, такої пігулки немає. Тому пити жменями БАДи, заїдати їх гомеопатією та шукати порятунку у «противірусних» ліках немає сенсу. На сьогоднішній день немає жодних досліджень, що доводять ефективність та безпеку цих препаратів.

Важливо розуміти, що специфічні противірусні препарати існують лише щодо вірусу грипу, і аж ніяк не впливають на інші вірусні інфекції. На жаль, і ці препарати не захищають від ускладнень та скорочують час хвороби лише на день-два. Тому застосовуватися вони мають з великою обережністю і лише у особливих випадках.


застуда у дитини, температура у дитини

Джерело: Fotolia

Застосування антибіотиків при ГРВІ — питання, яке непокоїть педіатрів усього світу. Одразу скажемо – це неприпустимо. Лікувати вірус засобом, спрямованим на знищення бактерій – безглуздо. І сподіватися на те, що кашель або нежить пройдуть швидше - це глибоке оману. Застосування антибіотиків у разі вірусної інфекції не тільки не скорочує тривалість гарячкового періоду, але й може значно збільшити його. Так що залишимо цю групу препаратів для більш серйозних ворогів, таких як бактеріальна пневмонія, отит, менінгіт і т.д.


Тепер давайте розберемося з основними симптомами ГРВІ, які змушують батьків бити на сполох, і з'ясуємо, де міф, а де правда.


застуда у дитини, температура у дитини

Джерело: protiv-grippa.com

  1. Нежить, або «соплі». Помилково використовувати судинозвужувальні краплі з метою скорочення тривалості риніту, а ще більшу шкоду завдає їх тривалий прийом, формуючи медикаментозний риніт. Такі препарати вимагають суворого дотримання доз, вони повинні застосовуватися лише за призначенням лікаря і лише у разі сильної закладеності носа. Якщо ж нежить зберігається більше двох тижнів, тут знову ж таки потрібні не численні краплі в ніс, а в першу чергу консультація лікаря для уточнення діагнозу.
  2. Почервоніння і біль у горлі. Найчастіше біль у горлі викликаний вірусною інфекцією. У такому разі вона не потребує лікування та проходить протягом 5–7 днів. Призначення антибіотиків необхідне при фарингіті та тонзиліті, спричинених бета-гемолітичним стрептококом групи А, які також супроводжуються болем у горлі. При цьому вони теж можуть пройти без лікування протягом тижня, але надалі спровокувати тяжке ревматологічне захворювання. Тому при болю в горлі дуже важливо приділити увагу своєчасній кваліфікованій діагностиці.
  3. Кашель. При неускладненій гострій респіраторній інфекції кашель специфічного лікування не потребує. В аптеці сьогодні можна придбати різноманітні засоби від кашлю, але, на жаль, більшість з них можуть більше нашкодити, ніж допомогти.

Здоров'я дітей – це щастя батьків. А тверезий погляд на проблему та розуміння того, що відбувається, дає можливість відчувати це щастя.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x