Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="229830"]
Здоров'я

Осіння застуда у малюка: небезпека чи норма?

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.09.13
0
Холодна пора року у багатьох батьків викликає занепокоєння, яке зумовлене зростанням застудних захворювань в осінньо-зимовий період.

Холодна пора року у багатьох батьків викликає занепокоєння, яке зумовлене зростанням простудних захворювань в осінньо-зимовий період. Багато хто думає, що дитина застуджується через зниження температури повітря, і кутають своє чадо в сто одягу, іншим здається, що причина в кашляючого хлопчика в дитячому садку, а треті шукають корінь зла ще глибше, стверджуючи, що у крихти проблеми з імунітетом . Розібратися в ситуації, знайти «винних» і розвінчати міфи, що склалися навколо застуди, допомагає педіатр медичних центрів В-Sana Олександр Гайдучак.

застуда у дитини, кашель у дитини, нежить у дитини, температура у дитини

Джерело: Fotolia

Застуда, або ГРВІ завжди викликається вірусами, які вражають слизову оболонку носа та горла. Частіше люди хворіють у холодну пору року, через постійне перебування в приміщенні, погану вентиляцію та близькі контакти.

Олександр Гайдучак
Олександр Гайдучак

Хочу підкреслити слова «хворіють частіше», адже на застуду ми хворіємо і влітку. Багато батьків думають, що їхня дитина «постійно хвора», але за результатами досліджень виявилося, що діти з нормальним імунітетом у середньому хворіють 6–8 разів на рік, а середня тривалість хвороби становить десять днів. Це пов'язано з тим, що маленькі діти ще ніколи в житті не стикалися з вірусами, здатними викликати застуду, можна сказати, їх «вірусна база даних» ще не досконала. Але після численних контактів з мікробами людина стає менш сприйнятливою до них. Ось чому в міру дорослішання діти рідше хворіють на простудні захворювання.

То як же поширюється застуда?


По-перше, ми можемо заразитися від тих, хто з нами живе: мами, тата, братики та сестрички, адже у нас найтісніший контакт. Далі йдуть дитячі колективи, транспорт, місця скупчення людей – ігрові кімнати, транспорт, кіно. Віруси малостійкі у зовнішньому середовищі, але все ж таки вони передаються від хворого через поцілунок, дотик, рукостискання. Також заразитися можна побічно — через іграшки, дверні ручки, поручні в транспорті, до яких торкалася хвора людина. Деякі віруси стійкі у зовнішньому середовищі і можуть поширюватися повітря при кашлі і чханні.

застуда у дитини, кашель у дитини, нежить у дитини, температура у дитини

Джерело: Fotolia

Прояви застуди різноманітні: це і першіння в горлі, і закладеність носа, і легке покашлювання, і невисока температура, слабкість і стомлюваність. У дітей знижується інтерес до улюблених іграшок і немає апетиту. Саме в цей момент у батька виникає запитання: коли йти до лікаря? Якщо дитина молодша за три роки, варто звернутися до лікаря, якщо малюк не дихає носом, і це порушує годівлю, з'явився кашель, немає позитивної динаміки, і симптоми застуди лише наростають. У терміновому порядку зверніться до лікаря, якщо дитина високо лихоманить - температура 38,5℃ і вище, у малюка з'явилися проблеми з диханням, він не їсть і не п'є, з'явилося блювання, дитина не прокидається.

Багато вірусів можуть викликати серйозніші захворювання, ніж проста застуда у малюка. Це такі стани, як пневмонія, бронхіоліт, стенозуючий ларингіт, отит. Для встановлення такого діагнозу та призначення лікування потрібна консультація сімейного лікаря або педіатра.

застуда у дитини, кашель у дитини, нежить у дитини, температура у дитини

Джерело: Fotolia

Діти різного віку повинні бути оглянуті лікарем, якщо є задишка, дитина часто і важко дихає, з'явилася висипка, лихоманка вище 38,5℃, блювота, судоми, гнійне відокремлене з вух, зелені соплі, сильний головний біль.

Зіткнувшись із застудою, батьки задаються питанням: як допомогти дитині, що можна зробити вдома?

Перше, з чого слід почати, це заспокоїться та чітко виконувати наступні рекомендації:

  • Створіть для своєї дитини комфортні умови, частіше провітрюйте приміщення. Оптимальною вважається температура у кімнаті 20–22℃.
  • Діти з застудою можуть грати, виходити на вулицю, і навіть відвідувати колектив, якщо їхнє самопочуття не порушене, але якщо є жар або ускладнення, залиште дитину вдома.
  • Пропонуйте найчастіше питво, годуйте по апетиту.
  • При температурі або больовому синдромі давайте жарознижувальні за призначенням вашого лікаря відповідно до віку та ваги дитини. Важливо! Дітям категорично протипоказана ацетилсаліцилова кислота (препарат аспірин), оскільки вона може спровокувати тяжкий та небезпечний для життя малюка стан – синдром Рея, при якому страждає головний мозок та печінка.
  • Якщо у дитини закладеність носа, не застосовуйте судинозвужувальні краплі без призначення лікаря. У цій ситуації на допомогу прийде спеціальний аспіратор для видалення слизу та сольові розчини, які можна використовувати у формі крапель або спрею до п'яти разів на день за великої кількості густого слизу.
  • Не давайте дітям безрецептурні препарати від застуди та кашлю без призначення лікаря. Обговоріть зі своїм лікарем необхідність та доцільність застосування таких препаратів.
  • Пам'ятайте, що кашель – це захисний рефлекс, який сприяє відходженню мокротиння. Не застосовуйте протикашльові засоби, їхня ефективність не була доведена у дітей.
  • Неприпустимо застосовувати антибіотики за простої застуди. Їх слід використовувати тільки при серйозному захворюванні, викликаному бактеріями, і рішення це має приймати лише лікар!
застуда у дитини, кашель у дитини, нежить у дитини, температура у дитини

Джерело: GettyImages

Як ми можемо запобігти застуді? Що слід робити, щоб хворіти рідше?

Найважливішим і найефективнішим способом профілактики застуди є миття рук. Мийте руки після приходу додому, після контакту з людьми, після чхання або кашлю. Якщо під рукою немає крана та мила, можна використовувати антисептик або вологі серветки. Скоротіть відвідування людних місць із маленькими дітьми. Забезпечте дитину індивідуальним посудом та іграшками. Регулярно робіть вдома вологе прибирання та провітрюйте приміщення. Складіть раціональне меню відповідно до віку дитини. А також обговоріть з лікарем питання вакцинації, переконайтеся, що ваша дитина має всі щеплення за календарем. Хочу відзначити, що сьогодні існують вакцини від вітряної віспи, грипу, пневмококової інфекції, які захистять вашу дитину від серйозних ускладнень «звичайної застуди».

Будьте здорові!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти