Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="278991"]
Розвиток

15 дитячих дачних ігор на розвиток дрібної моторики

0
Вільне дачне життя відкриває перед малюками нові можливості, підказує мільйон цікавих зайняти! Щоправда, мами іноді лякаються: надт

Вільне дачне життя відкриває перед малюками нові можливості, підказує мільйон цікавих занять! Щоправда, мами іноді лякаються: надто вже «брудними» бувають наслідки літніх ігор…

діти, літні ігри

Джерело: Freepik

Як добре теплим літнім днем ​​набрати у відро води, насипати піску, розмішати та вилити собі на ноги! Не всі батьки поділяють дитячу пристрасть до таких ігор, але метушня з піском, водою та глиною буває корисною! Так малюк на власному досвіді вивчає властивості різних речовин. А ще дачні ігри чудово розвивають дрібну моторику та координацію рухів. Загалом використовуйте час на дачі з максимальною користю!

ЖИВА ВОДА

Пограти з водою — для малюка не тільки весело, але й дуже пізнавально. Адже таким чином він дізнається про властивості рідини, може досвідченим шляхом переконатися, що вода проникає в найдрібніші отвори, що її крапельки переливаються на сонці кольорами веселки, що вона може руйнувати будівлі з піску… А ще можна показати йому властивості інших предметів у воді!

«Тоні чи ні?» Дитина отримає наочне уявлення про вагу предметів, якщо занурюватиме їх у тазик з водою і спостерігатиме, що з ними відбувається. Незабаром малюк виявить, що дерев’яна тріска і лист рослини не тонуть, а камінці та монети йдуть на дно.
«Можливі опади» Поняття «розчинний» та «нерозчинний» вимагають експериментального вивчення. Нехай малюк в одне відро з водою додасть пісок, а в інше виллє гуаш. Розкажіть чому пісок не змішався з водою, а гуаш пофарбувала її.
Холодно чи гаряче? Налийте воду у дві форми і запропонуйте дитині занурити туди долоні: температура однакова. Потім одну місткість поставте на сонце, іншу — у тінь. Через час попросіть малюка перевірити, як змінилася температура води. Поясніть, що сталося і чому.


діти, літо, ігри з водою

Джерело: Freepik

ПТАШКА, РИБКА, МАШИНКА… ПЕРЕВІРИМО? 

Діти часто падають і набивають шишки через моторну незручність. Допоможіть дитині покращити координацію, щоб пережити літо без травм! Для цього є безліч цікавих, а головне, корисних ігор на свіжому повітрі.
«За кермом» Нехай дитина візьме кермо (обруч) і побігає з ним хвилину. А ви командуйте: «Повільніше! Швидше! А тепер гальмуй…» Можна спробувати покрутити обруч.
«Пташка» Покладіть перед дитиною паличку: нехай перестрибне через неї, змахуючи руками, як крилами, 5-8 разів.

«Верхом на стільці» Усадіть малюка обличчям до спинки стільця, дайте невелику паличку та попросіть витягнути руки. Нехай нахиляє тулуб ліворуч, праворуч, відводячи туди ж руки (по 3-4 нахилу в кожну сторону). Вийде справжнє джигітування!
«Дельфін» Дитина лежить на животі, витягнувши руки вперед. По команді вона повинна «випірнути на поверхню моря»: спертися руками об підлогу, підняти голову, груди та плечі (5-7 разів).
"Жаба" Ноги на ширині плечей, у витягнутих руках – паличка. Попросіть малюка сісти 7-10 разів. Можна під лічилку.
«Рибалка та рибка» Для цієї гри знадобиться скакалка. І хоча стрибати через неї по-справжньому малюк поки не вміє, в ролі «рибки» він, без сумніву, з радістю! Обертайте скакалку навколо себе, проводячи нею по землі, а малюк нехай спробує через неї перестрибнути. Якщо зачепив скакалку — значить, попався на вудку. Чим менша дитина, тим повільніше треба обертати скакалку. А найменшим «рибкам» досить просто переступати через неї.

дитина, хлопчик

Джерело: Freepik

ЧАРІВНИЙ ПІСОК

Кінетичний пісок не прилипає до рук і не забруднює одяг. Ці його якості незамінні при грі в приміщенні, але тільки справжній сипкий і брудний пісок завдяки своїй здатності прилипати до поверхонь стимулює розвиток координації рухів і тонкої моторики дитини. Яким чином? Щоб позбавитися кожної піщинки, малюкові потрібно потерти долоні або провести пальцями однієї руки по іншій. А якщо дорослі візьмуться за організацію спеціальних ігор з піском, то дрібна моторика малюка розвиватиметься набагато інтенсивніше!
"Знайди такий же!" Потрібно кілька пар однакових предметів: форми, деталі від конструктора, невеликі гумові іграшки. Закопайте в пісок по одному предмету від кожної пари, інші розкладіть перед дитиною. Показуючи по черзі на кожну річ, попросіть його на дотик знайти таку ж у піску.
Чия річ? Кожен із учасників віддає ведучому один дрібний предмет. При цьому всі намагаються запам’ятати, кому що належить. Потім усі відвертаються, а ведучий закопує речі у пісок. Завдання учасників — по черзі на дотик діставати предмети та швидко називати господаря знайденої речі.

Обов'язково звозіть малюка до справжньої гончарної майстерні! Він побачить, як працює гончарне коло і зробить щось своїми ручками!

пісок

Джерело: Freepik

СЛУХНЯНА ГЛИНА

Мабуть, ніщо так не лякає батьків, як перспектива відіпрати засохлу глину з одягу дитини. І все ж таки користь від гри з нею переважує дрібні незручності. Глина може приймати безліч різних станів — від в’язкої рідини до твердого каменю. Дитина відчує себе справжнім чарівником ще на етапі прийняття рішення: чи хоче вона зварити глиняний «суп-пюре» в ляльковій каструльці або виліпити саму каструльку. Розминаючи глину, катаючи кульки, ковбаски або розмазуючи глину по дощечці, малюк тренує пальці, готує їх до письма. Діти, які у дошкільний період багато ліпили, у початковій школі набагато краще контролюють становище руки та вчасно змінюють його при появі втоми.

«Мозаїка» Намалюйте паличкою на піску або олівцем на аркуші картону просту картинку та попросіть дитину скатати багато дрібних кульок із глини, щоб заповнити ними контури зображення. Для різних частин картини можна використовувати глиняні елементи різних форм та розмірів. Наприклад, якщо ви намалювали лева, його тулуб може складатися з дрібних кульок, а грива — з великих «змійок». Якщо за основу взяти виготовлену заздалегідь глиняну дошку, то весь виріб можна буде обпекти в печі і залишити на згадку.

глина, дитина, вироби з глини

Джерело: Freepik

«Давні письмена» Далеко не всім дітям подобається вчитися писати літери та цифри. Однак якщо палички, гачки та інші елементи копіювати не в звичайних паперових зошитах для підготовки до школи, а дряпати пластиковим ножем на дерев’яній дошці, обмазаною глиною, процес навчання стане набагато цікавішим. Розкажіть дитині про те, що майже таким самим способом писали стародавні єгиптяни. І, звичайно, підготовчий етап, що включає розведення глини водою, її перемішування і розмазування по дошці, дитина теж з великим задоволенням візьме на себе.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Мітки:
ігри
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти