Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="77672"]
Виховання

Затяжна істерика у дитини: як заспокоїти

Old date: 2015-11-19
Current date: 2022.05.18
New date: 2017.09.16
0
Істерика виникає не так на порожньому місці. Напруга накопичується, коли обстановка навколо дитини розжарюється, але дитина намагається.

Істерика виникає не так на порожньому місці. Напруга накопичується, коли ситуація навколо дитини розжарюється, але дитина намагається тримати себе в руках. А потім ... вибух, який може тривати годинами, і, якщо не вжити заходів, плачевно закінчитися для здоров'я малюка.

У жодному разі не кричіть на дитину, закликаючи її замовкнути! Щоб усе закінчилося благополучно, дії батьків мають бути продиктовані не емоціями, а здоровим глуздом. Це призведе до швидкого результату і, можливо, надалі істерики відбуватимуться дедалі рідше.
Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитина заходить у істериці: наскільки це небезпечно і що робити?


До початку істерики

 • Не провокуйте дитину, якщо бачите, що вона вже на межі. Найпростіший спосіб уникнути зриву – посміхнутися чи розрядити ситуацію жартом.
 • Переключіть дитячу увагу. Якщо він вже на узводі, спосіб перемикання має бути дуже сильним. Спробуйте, наприклад, зобразити самі істерику. На мові психології такий хід називається методом превентивної чи агресії у відповідь (залежить від того, коли ним користуються: до початку істеричної реакції або коли вона вже в розпалі). Чужа лжеістеріка дивує дитину, і вона швидко заспокоюється.

Під час зриву

 • Застосуйте метод дзеркальної проекції. Повторюйте за сином чи донькою всі їхні дії, щоб ті могли побачити себе збоку. Чим молодша дитина, тим результативніший цей спосіб. Він перестає битися в істериці і з цікавістю дивиться на вас.
 • Відправте чадо, що зірвалося, під прохолодний душ. Або вмийте обличчя холодною водою, прикладіть до чола обгорнутий у рушник пакет із замороженими овочами. Холод уповільнює реакції, притуплює емоції та діє як відволікаюча терапія.
 • Не дозволяйте дитині нашкодити собі та іншим. Зараз він не розуміє, що робить, не контролює себе. Приберіть у нього з-під рук усі колюче-ріжучі та важкі предмети.
 • Залиште одного в кімнаті - нехай заспокоїться, прийде до тями і подумає про те, що сталося. Але з виду малюка не пропускайте, потихеньку спостерігайте за ним!

Після нападу істерики

 • Напоїте дитину солодким чаєм з декількома краплями настоянки собачої кропиви, а коли він розслабиться, покладіть спати. Уві сні мозок генерує рятувальні альфа-хвилі - натуральне заспокійливе.
 • Якщо ваш малюк нервовий і ранимий, схильний до істеричних реакцій, заварюйте йому з профілактичною метою аптечні фіточаї з м'ятою, собачою кропивою, звіробою, лавандою або фенхелем.
 • Вибуховій, схильній до агресивних реакцій дитині підкажіть такий прийом: коли відчуває, що ось-ось зірветься, нехай заплющить очі і зробить кілька глибоких вдихів через ніс і повільних видихів через рот зі звуком “Ф”. Або почне масажувати за годинниковою стрілкою кінчиком вказівного пальця однієї руки антистресову точку на іншій. У цю точку упирається складка між притиснутими великим та вказівним пальцями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Топ-10 помилок батьків, які призводять до дитячих істериків
Істерика у дитини: причини та способи подолання. Поради психологаДумка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x