Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="273448"]
Виховання

10 найкращих заспокійливих батьківських фраз

0
Коли плаче дитина, мама відчувається дуже дискомфортно. Дитячий плач викликає тривогу, смуток і навіть роздратування. Для нової

Коли плаче дитина, мама відчувається дуже дискомфортно. Дитячий плач викликає тривогу, смуток і навіть роздратування.

дівчинка дитина

Джерело: Freepik

Для новонародженого плач є основним способом комунікації. Саме за допомогою плачу він говорити батькам про свої емоції та самопочуття. Багато батьків очікують, що, навчившись розмовляти, малюк виражатиме свої емоції зрозумілою для всіх нас мовою, проте досить часто дитина продовжує демонструвати незадоволення та дискомфорт саме плачем, а не словами.

Дослідження вчених свідчать про те, що мозок людини запрограмований так, що негайно реагуватиме на плач дитини. Навіть якщо ми чуємо, як плаче чужа дитина, наше тіло реагує негайно – частішає серцебиття, підштовхуючи нас до негайних дій.

Проте важливо пам'ятати, що дитина, яка плаче, не обов'язково страждає чи сумує. Таким чином малюки просто демонструють емоції і можуть плакати не лише від болю чи смутку, а й від збудження, хвилювання чи щастя.


10 найкращих заспокійливих батьківських фраз, що працюютьдитина плаче

Джерело: Unsplash

Саме тому не варто запитувати дитину, що ж з нею сталося, адже ви не отримаєте виразної та зрозумілої вам відповіді. Також не варто намагатися зупинити плач грубістю. Якщо ви кажете «Не плач» або «Припини негайно» ви кажете дитині, що вам байдужі її почуття і вам наплювати на її емоції.

Важливо пам'ятати, що завдяки плачу дитини формується здатність обробляти свої емоції. Гнівно вимагаючи від малюка спокою або намагаючись відвернути його від плачу, батьки позбавляють дітей навичок емоційної саморегуляції, а це, у свою чергу, може негативно позначитися на психоемоційному стані в майбутньому.

Психологи рекомендують використовувати певні фрази, щоб допомогти дитині заспокоїтись. Але спочатку батьки повинні заспокоїтися самі, не посилюючи стресу, а трансформуючи ситуацію в навчальний процес та формуючи нормальний психічний стан дитини.

Пропонуємо дізнатися, які слова слід говорити дитині, яка плаче, щоб допомогти їй упоратися з емоціями.

 10 промов, які потрібно говорити дитині, що плаче

10 найкращих заспокійливих батьківських фраз, що працюють

Джерело: Unsplash

 «Я на твоєму боці. Я допоможу тобі»

Це допоможе малюкові зрозуміти, що ви поруч і завжди готові підтримати його, коли він потребує уваги мами з татом.

«Я бачу, що тобі тяжко»

Завдяки цим словам дитина зрозуміє, що ви чуєте її та співчуваєте їй.

«Я розумію, що ти засмучена\ний (розчарована\ний, зла, сумуєш чи тобі тревожно)»

Говорити про емоції – норма у здорової сім'ї. Дитина повинна знати, що може відчувати емоції, і що це природний процес.

 «Це справді дуже сумно (неприємно, прикро)»

Так ви погоджуєтесь з дитиною і показуєте, що ви розумієте її стан.

«Зробимо перерву»

Це допоможе дитині заспокоїтися та зрозуміти, що іноді потрібно завершити певну дію, щоб уникнути негативних емоцій. Можливо, ваш малюк занадто втомився або перезбудився, що викликало плач. Іноді трохи часу в тиші та спокої допомагають нервній системі перезавантажитися та відновитися.

"Я люблю тебе. Ти в безпеці»

Ця проста фраза допоможе показати малюкові, що вам не байдуже і що ви любите його. Це зміцнює зв'язок із дитиною.

«Тобі потрібна моя допомога? Попробуймо ще раз?»

Дитина може розплакатися, якщо їй не вдається виконати певне завдання. Запропонувавши їй допомогу, ви даєте можливість повірити у власні сили і впоратися з негативними емоціями.

 «Я чую, що ти плачеш, але не знаю, чим тобі допомогти. Допоможи мені зрозуміти тебе

Спробуйте поговорити з дитиною та з'ясувати, що її непокоїти. Навіть якщо ви не зможете зрозуміти з першого разу, що з нею відбувається, таким чином ви дасте їй зрозуміти, що вам небайдужі її емоції.

«А пам'ятаєш, коли ти…»

Спробуйте емоційно переключити дитину на позитивні спогади. Згадуйте випадки, коли малюк відчував себе щасливим та розслабленим – ця техніка хоч і схожа на відволікання, але може сприяти емоційному розрядженню дитини.

«Придумаймо рішення разом»

Ця фраза допомагає сформувати у дитини навичку розв'язання проблеми, а не її ігнорування. Допоможіть дитині подивитись ситуацію з іншого боку.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти