Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="252707"]
планування

Репродуктивне насильство: що це та чому знайоме багатьом

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2021.05.20
0
Ставлення до жінки як інкубатора для розмноження змінюється вкрай повільно, і саме це стає основною причиною репродукту.

Ставлення до жінки як інкубатора для розмноження змінюється вкрай повільно, і це стає основною причиною репродуктивного насильства, як у державному, і на побутовому рівні.

Репродуктивне насильство

Джерело: Fotolia

Безумовно – діти, це найпрекрасніше, що може статися з жінкою. Якщо це її власний свідомий вибір. Примус жінки до дітонародження будь-якими доступними засобами, від законів до маніпуляцій та загроз – це і є репродуктивне насильство. Як будь-яке інше насильство над особистістю, воно є абсолютно неприпустимим. Адже ніхто не вважає нормальним згвалтування? Навіть якщо в результаті жінка народжує дитину та любить її, незважаючи на історію зачаття. Так чому ж примушувати до вагітності іншими методами досі багато хто вважає допустимим.

заборона абортів

Традиція забороняти переривання небажаної вагітності, жорстке засудження та осуд жінки за це, прирівнюючи аборт до вбивства, типово для практично будь-якої релігії. При цьому більшість церковників так само й проти контрацепції, а значить, жінка зовсім не має власної волі будувати своє життя і не має права вибору – вона повинна постійно народжувати, чи хоче вона того, чи ні.

Заборона абортів закріплена в законодавстві деяких країн. Переважно це держава, де дуже сильно впливає релігія на всі сфери людського життя. Там, де церква фактично є складовою держави, а жінка вважається другосортним істотою, сенс існування якої, примножувати населення, відтворювати робочі руки і гарматне м'ясо, щоб правителям.


Репродуктивне насильство

Джерело: instagram @pravoslavie_segodnya

Побутове репродуктивне насильство

Як правило, воно не носити настільки радикальний характер, як у випадку церкви та держави, хоча буває ще потворнішим. До побутового репродуктивного насильства можна віднести цілу низку дій людей, що оточують жінку – від чоловіка та його родичів, до випадкових знайомих, лікарів і навіть подружок, що народили. Ви, можливо, чули фразу: «народиш, і все минеться»? Особливо якщо страждаєте від хворобливих місячних, частих, головного болю та інших нездужань. Здавалося б - нічого особливого, але тонкою змійкою в нашу свідомість проникає думка, що народжувати обов'язково треба, і швидше.

Репродуктивне насильство

Джерело: Burda Media

До репродуктивного насильства можна віднести нав'язливі та безтактні питання та натяки родичів, щодо «годинників, які цокають», а чи не час і народити, а коли вже діти та інше. Начебто це стосується когось, крім вашої родини. Але і з боку чоловіка можливі неприпустимі дії – відмова від контрацепції, шантаж розлученням, якщо не народиться дитина, фізичне насильство. Але можливий інший варіант репродуктивного насильства, протилежний вищеописаним – називається він примус до аборту.

У 2017 році у Німеччині був визнаний винним у місцевому суді Берліна 36-річний чоловік, який зняв презерватив під час сексу без згоди партнерки. Суд засудив його до восьми місяців ув'язнення з відстрочкою виконання та штрафу у розмірі 3000 євро.

До речі, жінки також здатні використовувати свої репродуктивні можливості для досягнення певних цілей – так шантаж вагітністю, для того, щоб утримати чоловіка, на жаль, не рідкісна практика в нашому світі.

Психологи стверджують – репродуктивне насильство у сім'ї це не про секс чи любов до дітей, а про владу. Прагнення заволодіти повним правом контролю над тілом та розумом партнерки. І хоча таким займаються переважно невпевнені в собі чоловіки, не рідко грішать і репродуктивним шантажем і жінки.

Дівчатка, давайте цінуватимемо себе і своє тіло, робити вибір і приймати рішення про те, коли народжувати дитину, не дозволяючи маніпулювати собою. І не варто засуджувати жінок, які вирішили, що продовження роду не для них – це їхнє право, їхній вибір і це абсолютно нормально.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти