Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275401"]
Новини

#sitlikeagirl: у мережі запустили флешмоб на підтримку Олені Зеленської

Old date:
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.07.29
0
У мережі набирає обертів флешмоб #sitlikeagirl (#сиди як дівчина) на підтримку нашої Першої леді. Акцію запустила українська мистецтвозна

У мережі набирає обертів флешмоб #sitlikeagirl (#сиди як дівчина) на підтримку нашої Першої леді. Акцію запустила українська мистецтвознавиця, журналістка Зоя Звиняцковська у відповідь на хвилю хейту фотографії Олени Зеленської на обкладинці журналу Vogue.

Олена Зеленська знялася біля фотосесії, яку зробила легендарна фотографія Енні Лейбовіц. Серед її робіт фото Джона Леннона та Йоко Оно, принцесі Діані, гурту The Rolling Stones, Демі Мур тощо. Кадри, зроблені для американського Vogue, стали предметом широкого обговорення у соціальних мережах. Інтернет-користувачі заявили, що на знімках Зеленська виглядає не так, як належить Першій леді — сидіти у нежіночній позі у темних штанях, світлій блузі та балетках. При цьому десятки жінок стали на захист дружини президента.

Першою у своєму Facebook висловилася Зоя Звиняцьківська.

«Я не думала, що це все буде так «палати». Вже американці запитують, що там у нас із фоткою дружини президента, і їм цитують мою посаду, щоби пояснити. Я зовсім не фанатка Олени Зеленської якщо що, але мене дуже підірвало це «як вона сидить?!» Тому пропоную флешмоб #sitlikeagirl – давайте покажемо, зрештою, як треба ось порядній жінці сидіти на сходах».


Зоя Звиняцьківська

Джерело: facebook.com/Зоя Звиняцківська

За кілька годин до флешмобу приєдналися десятки українок, серед яких багато представників медіа та відомих осіб.

Марічка Падалко

«Війна День 154. Хейт в українських соцмережах навколо фото Олени Зеленської на обкладинці Vogue закінчився флешмобом у фейсбуці. Багатьох жінок збентежила претензія зі сторони «традиціоналістів» до пози, в якій сидить перша леді. У мережі зараз набувають популярності фото з хештегом #sitlikeagirl. Флешмоб покликань висміяти нав'язування дівчатам з дитинства стереотипної поведінки у суспільстві», – написала вона.

Марічка Падалко, Марічка Падалко

Джерело: instagram @marichkapadalko

Alyona Alyona

«Сиджу на фото, сиджу на сходах, сижу на сцені, на лавах, на землі, на траві, на обличчях… Саджу інших. То який там хештег відповідає на запитання, як мені сидіти? #sitlikeagirl » – написала на своїй сторінці у Facebook alyona alyona.

Alyona Alyona

Джерело: facebook.com/Alyona Alyona

Тала Калатай

«Фотосет неймовірний, він увійде до історії, як і інші роботи цієї Майстрині! Як і увійде в історію здатність деяких обернути все, що тільки можна. Навіть під час війни, навіть коли ми намагаємося, щоб світ не втомився від нас! Завдяки цим фото, я побачила справжню нашу Першу Леді. До цього я не могла зрозуміти, ЯКА вона. Хейтер банітиму. Бо навіть мій терпець уже урвався!» - Заявила артистка.

Тала Калатай

Джерело: instagram @talakalatay_official

 

Ольга Шурова

«У мене немає сил роз'яснювати (є люди, які роблять це промовистіше), чому *рач навколо обкладинки з першої леді — гучний дзвінок того, що суспільство наше не готове дорослішати і маємо великий шанс піти зараз на черговий круг у нашому національному колеса сансарі, б*яха. Саме через ментальну специфіку, яка зарита десь між поганим смаком, відсутністю звички критично мислити і потужною травмованістю. Ця ментальність століттями дає збій у найважливіший момент. Але я хочу помилятися у останньому. Але підтримую флешмоб Зої Звінецьківської. Я бачу, що жінки мого колу дають надію, що ми виберемося. Тому що я та жінка, що за*балася жити у парадигмі «важкого сільського гламуру» і хоче жити в парадигмі стриманого тонкого європейського символізму з приводу прав людини. Для любителів тонкощів контексту: фото жінки влітку без манікюру, каблука, косметики та бюстика на тлі національного символу жіночого опору – гарбуза у розробці».

Ольга Шурова

Джерело: facebook.com/Ольга Шурова

Ольга Горбачова

-«Флешмоб, який візуально нагадав, де в української жінки знаходиться сховище багатств. У тих, кого це збентежило, таємниці давно порожні, судина не функціонує, а здатність зберігати і примножувати забуті скарби. Спасибі Олені Зеленській за повернення у момент цінності бути Жінкою» — зауважила співачка.

Іванна Коберник

«Так, я збентежена хейтом Олени Зеленської «як вона сидить» і ще більше хейтом Енні Лейбовіц «як ви посміли так посадити першу леді». Слова не має значення. Ви, хейтері, намагаєтесь принизити всіх нас. Очевидно, забуваючи, що наша країна тримається в нинішній війні, бо посміла бути такою, якою нас не чекали. Наважилася не вдавати і терпіти, а робити те, що нам потрібно, а ті, що не комусь хочеться.

Фотосесія у Vogue крута та настоящая. Дуже шкода, що послідування у світових медіа про архаїчну реакцію окремих українців на доречну ситуацію будуть обговорювати в контексті «ну не зовсім вони мають європейські цінності», — поділилася з передплатниками у Facebook Коберник.

Іванна Коберник

Джерело: facebook.com/ivanna.kobernik

Василіса Фролова

Василіса Фролова

Джерело: instagram @vasyafrolova


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти