Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="256254"]
Здоров'я сім'ї

Який грип нас атакує вже з жовтня: відомо 4 штами

0
Медики прогнозують початок сезону грипу вже у жовтні, а триватиме він майже до травня наступного року. Непогано знати, з якими саме

Медики прогнозують початок сезону грипу вже у жовтні, а триватиме він майже до травня наступного року. Непогано знати, з якими саме штамами ми зіткнемося, як уберегти себе та дітей та як не сплутати грип із коронавірусом.

грип 2020

Джерело: pixabay.com

Епідемія грипу трапляється щорічно, вірус цієї підступної та досить небезпечної інфекції постійно мутує, але епідеміологи вже навчилися непогано прогнозувати, які саме штами відвідають людство наступного сезону. Як правило, їх одразу кілька, з якимись штамами ми вже зустрічалися раніше, і тому навпроти них у багатьох є імунітет. Найгірші справи з тими різновидами вірусу грипу, з якими наш організм ще не був знайомий.

Який грип прийде восени 2020 року

Цього епідеміологічного сезону ВООЗ прогнозує 4 штами грипу, від яких вже розроблено вакцини.

 • штам типу А Guangdong-Maonan (H1N1);
 • штам типу А Hong Kong (H3N2);
 • штам типу Washington (B/Victoria lineage);
 • штам типу В Phuket (B/Yamagata lineage).

З цих чотирьох штамів ми зустрічалися тільки з одним - минулого сезону вже був У Phuket (B/Yamagata lineage), а значить, ті, хто їм перехворіли, мають імунітет. Але три інші абсолютно нові, тому наш організм ще не знає, як із ними боротися.


грип 2020

Джерело: phc.org.ua

Вакцинація від грипу 2020-21.

Небезпека цьогорічного грипу значно вища – хоча й раніше не можна було назвати його легким захворюванням. Найуразливішими виявляться люди похилого віку і ті, хто перебуває в групі ризику COVID-19, адже обидва віруси атакують органи дихання і легені опиняються під важким ударом. Але радує те, що на відміну від ковіда, з грипом людство все ж таки навчилося більш-менш справлятися і вакцини, які щороку оновлюються з урахуванням рекомендацій ВООЗ, досить ефективні. В Україні в цьому епідсезоні вже зареєстровані та доступні для придбання:

 • 500 000 доз вакцини "Ваксігрип Тетра" ("Санофі Пастер", Франція, чотиривалентна);
 • 45 000 доз вакцини "Інфлувак" ("Абботт Біолоджікалз Б.В.", Нідерланди, тривалентна);
 • 100 000 доз вакцини "Джисі Флю" ("Грін Крос Корпорейшн", Південна Корея, тривалентна);
 • 20 000 доз вакцини Джісі Флю (Грін Крос Корпорейшн, Південна Корея, тривалентна).

Орієнтовна вартість вакцин 250–350 грн.

Міністр охорони здоров'я Степанов ще у вересні обіцяв, що МОЗ цього року вдвічі збільшить кількість закуплених вакцин. Крім того, чиновник заявив, що для груп ризику вакцини закуплять за бюджетні гроші, а щеплення вони отримають безплатно.

грип 2020

Джерело: pexels

профілактика грипу

В принципі, профілактика від грипу практично нічим не відрізняється від протиепідемічних заходів, які всім нам знайомі з початку пандемії COVID-19, а саме:

 • Уникати великого скупчення людей у ​​закритому просторі,
 • Частіше провітрювати приміщення, в якому знаходитесь і робити вологе прибирання
 • Мити руки з милом за будь-якої можливості, а якщо немає можливості – обробляти антисептиком
 • Не торкатися обличчя руками
 • Більше перебувати на свіжому повітрі та повноцінно.

НЕ вболівайте!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти