Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="206963"]
Здоров'я сім'ї

14 найпопулярніших способів лікування ГРВІ, які не працюють

0
Респіраторні вірусні інфекції, мабуть, найчастіші захворювання, причому особливо у дитячому віці. Можливо саме тому

Респіраторні вірусні інфекції, мабуть, найчастіші захворювання, причому особливо у дитячому віці. Можливо, саме тому існує стільки стійких міфів про методи лікування від них.

ГРВІ, лікування ГРВІ, застуда у дитини

Джерело: instagram @doktorvdom

ГРВІ, як правило, протікає за певною схемою, супроводжується нежиттю, кашлем та невеликим підвищенням температури. Але це лише симптоми, реакція організму на вірус, тому боротися з ними далеко не завжди потрібно, а тим більше методами, які найчастіше використовують.

Зниження температури за всяку ціну

Відомо, що підвищена температура при ГРВІ сприяє більш активному виробленню антитіл, що допомагає організму боротися з інфекцією. Проте, навіть якщо дуже хочеться збити температуру, ніколи не використовуйте для дитини оцет, аспірин, анальгін, холодну ванну та інші «народні» методи.

прийом антибіотиків

Чомусь досі багато хто вважає, що можна призначити собі або дитині антибіотик профілактично при ГРВІ, грипі, застуді. Таким чином, ці препарати не працюють, проти вірусів вони взагалі безсилі, але можуть спровокувати серйозні ускладнення, аж до пневмонії.


Прийом противірусних препаратів

Реклама нас агітує приймати всілякі фуфломіцини під маркою «анівірусних» препаратів. Але в даний час не існує таких противірусних, які незаймані при ГРВІ. Є дуже серйозні ліки, які призначають при ускладненому грипі, але вони є дорогими, призначаються лікарем і, як правило, лікування проходить під наглядом медиків у стаціонарі.

ГРВІ, лікування ГРВІ, застуда у дитини

Джерело: pixabay.com

Прийом імуномодуляторів

Приймаючи розрекламовані препарати підвищення імунітету при ГРВІ, можна поправити здоров'я лише виробників і продавців цих препаратів. Насправді імуностимулятори та імунодепресанти використовують у всьому світі при дуже серйозних захворюваннях, у тому числі при онкології та трансплантації органів.

Використання інтерферону

Покапати в ніс крапельки інтерферону можна, але марно при грипі та застуді, як і для профілактики вірусних інфекцій. Інтерферони успішно застосовують при лікуванні гепатиту або системних захворювань, таких як розсіяний склероз, імунні гемолітичні анемії, деякі види онкологічних захворювань.

мед

Вважається, що мед має антибактеріальні властивості, хоча науково це не доведено, а як будь-який солодкий продукт у великих кількостях шкідливий. Крім того, дітям до 3 років він взагалі протипоказаний, оскільки може містити спори ботулізму.

ГРВІ, лікування ГРВІ, застуда у дитини

Джерело: instagram@vasilisa_cosmetology

Сиропи від кашлю, муколітики

Ці препарати можна використовувати лише за рекомендацією лікаря, а дітям до 4 років «сиропи від кашлю» взагалі протипоказані, тому що можуть спровокувати надмірне виділення слизу у дихальних шляхах, що може призвести до серйозних ускладнень, аж до асфіксії.

Відволікаючі процедури

Банки та гірчичники - улюблені засоби наших бабусь для лікування застуди, але вже доведено, що шкоди від таких методів, особливо при «лікуванні» дітей, набагато більше, ніж користі.

Прийом гомеопатичних препаратів

Цукрові крупинки, які взагалі не містять жодних лікарських препаратів, на щастя, цілком безпечні. Тим не менш, при лікуванні будь-яких захворювань, у тому числі на ГРВІ такими «ліками», можливий лише ефект плацебо. Що втім, не так вже й погано, принаймні, безпечніше, ніж антибіотики та хлопці ніг.

ГРВІ, лікування ГРВІ, застуда у дитини

Джерело: club.chicco.ru

Цибулю і часник

З точки зору доказової медицини немає жодних підстав вважати, що цибуля чи часник хоч якось можуть вплинути на перебіг хвороби, а тим більше прискорити одужання.

Аскорбінова кислота у великих дозах

На сьогоднішній день проведено безліч досліджень ефективності прийому вітаміну С у великих дозах для профілактики та лікування застуди та ГРВІ. На жаль, цілюща сила аскорбінової кислоти у цих випадках сильно перебільшена – не допоможе.

Постільний режим

Якщо дитина відчуває сили для гри, незважаючи на невелику температуру, нежить і кашель, немає жодної необхідності змушувати його лежати у ліжку. Більше того, не варто відмовлятися від прогулянок на свіжому повітрі, якщо там немає сильного морозу, звісно.

«Але ж треба щось робити!» - скажете ви. І будете абсолютно праві. А робити сучасні лікарі, прихильники доказової медицини, рекомендують таке – багато пити, причому напої мають бути приблизно температури тіла, менше їсти, зволожувати та провітрювати приміщення. Якщо потрібно все ж таки збити температуру, використовувати ібупрофен або парацетамол у відповідних віку дозах. А у разі ускладнень обов'язково звертатись до лікаря.

НЕ вболівайте!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти