Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="228155"]
Здоров'я сім'ї

Мама захворіла: як не заразити дитину. 5 простих правил

0
Мама, вона теж людина і може підхопити інфекцію. Як убезпечити дитину і не заразити її. Грип, ГРЗ, вітрянка – для

Мама, вона теж людина і може підхопити інфекцію. Як убезпечити дитину і не заразити її.

як не заразити дитину

Джерело: Fotolia

Грип, ГРЗ, вітрянка – для крихітної дитини такі інфекції можуть бути дуже небезпечними. Ну, в будь-якому випадку, мама, що хворіє, з хворою дитиною на руках, це той ще квест. Тому варто заздалегідь дізнатися, що потрібно робити, щоб не нагородити вірусами або бактеріями малюка. Ось 5 найпростіших, але ефективних методів захисної поведінки, які, до речі, підтримують педіатри. Ті, що за доказову медицину.

Не відмовляти від грудного вигодовування

Якщо ви годуєте дитину грудьми, вона отримує необхідні для захисту від вашої хвороби антитіла з грудним молоком. Причому, коли ваш організм бореться з інфекцією, в молоко надходять саме ті антитіла, які заточені саме на ці, цілком конкретні віруси або бактерії. На жаль, абсолютного захисту це не гарантує, але навіть якщо дитина заразиться, захворювання протікатиме у легкій формі.

Провітрювати та ще раз провітрювати

Хворобливі мікроби якийсь час можуть зберігати життєздатність поза людським організмом – з диханням, чханням, кашлем, ви випускаєте їх назовні. Щоб мінімізувати їх кількість і знизити концентрацію, тим самим зменшивши ймовірність інфікування дитини, провітрювання просто життєво необхідне. Слідкуйте, щоб у приміщення, де ви перебуваєте з дитиною, постійно надходило свіже повітря, не бійтеся відкритих кватирок та вікон. Ну а якщо дуже холодно, просто виходьте з кімнати на час провітрювання.


як не заразити дитину

Джерело: Shutterstock

Не припиняти гуляти

Прогулянки на вулиці в будь-яку погоду (ну, або майже будь-яку), чудовий захист та профілактика інфекційних захворювань. Але якщо у вас висока температура, сильна слабкість і гуляти нема сил, нехай із малюком вийде на повітря хтось із рідних. У крайньому випадку, балкон вам допоможе.

Мити руки частіше

Ця порада здається банальною і очевидною, однак, нагадати не буде зайвою. Під час хвороби, коли ви постійно сякаєте, прикриваєте рот кашляючи, чіпаєте своє обличчя, кількість хвороботворних мікробів на руках накопичується просто неймовірна. Тому регулярне миття рук, а також обробка посуду окропом значно знизить ризик зараження при контакті з дитиною.

Носити медичну маску правильно

Медична маска не захистити від інфекцій, що передаються повітряно-краплинним шляхом, але може трохи знизити концентрацію мікробів, що видихаються. Важливо надягати маску, попередньо вимивши руки з милом, закриті мають бути і ніс, і рот, міняти маску потрібно кожні 1-2 години.

Що робити не треба

Припиняти контакт з дитиною, годувати дитину гомеопатичними препаратами та напувати трав'яним чаєм, давати антибіотики для профілактики, годувати дитину «імуномодуляторами» — всі ці дії можуть не лише погіршити ситуацію, а й спровокувати серйозні проблеми зі здоров'ям.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти