Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="262255"]
Жіноче здоров'я

Вчені назвали 5 симптомів дефіциту заліза у жінок

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2021.02.15
0
За даними дослідників з польського Університету Миколи Коперника, 8 з 10 людей у ​​світі страждають від нестачі заліза в організмі.

За даними дослідників з польського Університету Миколи Коперника, 8 із 10 людей у ​​світі страждають від нестачі заліза в організмі. Найчастіше дефіциту схильні жінки!

Як виявити дефіцит заліза

Джерело: freepik

Причинами нестачі заліза вчені називають вживання великої кількості оброблених продуктів. Мікроелемент необхідний для безлічі життєво важливих процесів у нашому організмі, тому його дефіцит проявляється яскраво і переростає в анемію.
Це патологічний стан, у якому знижується передача кисню до тканини. Згодом з'являється прискорене серцебиття, постійна слабкість, випадання волосся, часті запаморочення, задишка, порушення уваги тощо.

Ознаки нестачі заліза

1. Блідість та втома

Найпоширенішими симптомами нестачі заліза фахівці називають блідість та постійну втому. Вони спровоковані порушенням надходження кисню до тканин організму.


2. Ослаблення імунітету

У слизових оболонках порушуються бар'єрні функції, що зумовлює ослаблення імунітету. Людина починає частіше хворіти та важче переносити вірусні недуги.

3. Вживання НЕпродуктів

При анемії, розвиненою і натомість нестачі заліза, виникає бажання вживати те, що є продуктом харчування. Наприклад, крейда.


Симптоми нестачі заліза

Джерело: freepik

4. Погіршення пам'яті та концентрації, депресія

Також знижений рівень мікроелемента спричиняє зниження когнітивних здібностей. У жінок у цьому явищі часто виникають перепади настрою, розвивається депресія.

Крім того, уповільнюється робота мозку та центральної нервової системи. Проблеми з концентрацією, уважністю, пам'яттю — це може говорити про дефіцит заліза.

5. Задишка

Вчені звертають увагу на проблеми із диханням. Задишка при елементарних діях, як підйом сходами, теж говорить про нестачу заліза. Особливо потрібно занепокоїтися при появі нападів паніки, підвищеної тривожності, сухості та випаданні волосся, а також хворобливих відчуттях у роті.


Способи лікування нестачі заліза

Поповнити дефіцит можна за дотримання правильного режиму живлення. Необхідно додавати до раціону яловичину, свинину, яловичу печінку, вівсяні пластівці, яйця, твердий сир, сир, гриби, листя салату, гречку, гранати та яблука. Всі ці продукти є основними джерелами заліза.


Але насамперед слід пройти обстеження у лікаря. Фахівець повинен виявити причину нестачі мікроелемента. Це може бути як незбалансоване харчування, так і проблеми із шлунково-кишковим трактом.


Діагноз здатний поставити лише медик. Лікування буде включати усунення першопричини та поповнення заліза спеціальними препаратами або дієтою. Тривалість терапії може становити від 3 до 6 місяців.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x