Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="275443"]
Все буде УКРАЇНА!, Мама

В Україні запустили платформу для людей, які потерпіли від сексуального насильства під час війни

0
Проект "Психічне здоров'я для України" / Mental Health for Ukraine (MH4U) у партнерстві з консалтинговою агенцією One Health запустили інформаційну

Проект "Психічне здоров'я для України" / Mental Health for Ukraine (MH4U) у партнерстві з консалтинговим агентством One Health запустили інформаційну платформу "Далі Є" з метою допомогти людям, які пережили сексуальне насильство під час війни, знайти всю потрібну інформацію в одному місце про те, як та де можна отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу.

 

З початку повномасштабної війни ми отримали вражаючі дані про масові злочини російських окупантів на території України. Станом на липень ООН зафіксували 124 випадки сексуального насильства від початку вторгнення росії, а українські правоохоронці відкрили понад 20 кримінальних проваджень щодо сексуального насильства, вчиненого російськими військовими. Але ці цифри – лише верхівка айсбергу.


"Пережити сексуальне насильство під час війни – це надзвичайно травмуючий досвід. Не кожна людина, яка пройшла крізь нього, готова про це свідчити, говорити чи звернутися по допомогу. Світова практика показує, що в таких випадках люди можуть звернутися по допомогу через місяці чи роки. Ми хочемо вплинути на це в Україні, надаючи людям всю потрібну інформацію про те, як та де можна отримати всебічну допомогу. Всі дані, контакти, поради на одному сайті, який може стати першим кроком для людини у отриманні допомоги.” – зазначає Гайко Кьоніґштайн, лідер проекту MH4U.

Потрапити на сайт "Далі Є" можна за ЦІМ ПОСИЛАННЯ. На сторінці покроково описано ті, яким чином можна самостійно допомогти собі в такій ситуації, а також контакти надійних організацій, куди можна звернутися за медичною, психологічною та юридичною допомогою в Україні та Польщі.

Крім даних про те, де можна отримати допомогу, проект MH4U також ділиться й іншою корисною інформацією в цій складній темі: що робити, якщо ви стали свідком насильства, як спілкуватися з близьким чоловіком, який пройшов крізь такий досвід. Наприкінці сторінки можна знайти розділ з корисними матеріалами для фахівців у сфері психології, юриспруденції та журналістики: як працювати з такими клієнтами, як етично проводити інтерв'ю та писати про це.

"На сьогодні ми не знаємо скільки насправді наших людей пережили сексуальне насильство, здійснене російськими військовими. Але є чітке відчуття, що таких випадків багато. Саме тому наше головне завдання – поширити інформацію про те, де можна отримати допомогу і до кого можна звернутись. Щоб люди, які пережили такий досвід, знали, що вони не самі. Крім цього, ми вважаємо, що нам необхідно піднімати цю тему на інформаційному фронті, щоб не лише пам'ятати про звірства росіян, а й знати, що робити, якщо твоїй близькій людині може знадобитися подібна допомога. Адже це, на жаль, може статися з будь-ким. Із запуском нашої інформаційної платформи ми стартуємо активну комунікацію на цю тему: плануємо залучати різні медійні канали, лідерів думок та експертів, щоб донести наш головний меседж – далі точно є.” – говорити Наталя Ольберт-Сінько, керівна партнерка агенції One Health.

Окрема частина сайту присвячена цінності свідчень людей, які пережили сексуальне насильство під час війни. Вже зараз відповідні інстанції проводять збір свідчень, щоб злочинці отримали своє наказання. І саме свідчення людей, які крізь це пройшли, чи стали свідками такого злочину, мають найбільше значення.

"Відповідно до міжнародної практики, свідчення людей, які потерпіли від насильства, можуть бути достатніми доказами скоєння злочину сексуального насильства. Людина, яка потерпіла внаслідок сексуального насильства, має повне право на відновлення справедливості в українських та міжнародних судах у будь-який момент, адже такі злочини не мають терміну давності. Від початку повномасштабної війни ми активно надаємо юридичну підтримку людям, які потерпіли від сексуального насильства під час війни. І ми сподіваємося, що платформа “Далі є” допоможе не боятися звертатися за допомогою і знати, куди саме звертатися, що в свою чергу сприятиме і розслідуванню таких злочинів.” – говорити Христина Кіт, голова ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем»

Поділіться цим сайтом зі своїми близькими чи знайомими, поширте у своїх громадах та спільнотах – комусь він може бути потрібним прямо зараз.

______________________________________________________________________________________________

Проект «Психічне здоров'я для України» / Mental Health for Ukraine (MH4U) ― це чотирирічний проект (з 2019 по 2023 рік), метою якого є покращення якості та доступності допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами в Україні. Проект впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), в контексті Національної стратегії реформування системи охорони здоров'я в Україні на період 2015-2020 років та підтримки реформи системи охорони психічного здоров'я в Україні. MH4U втілює підходи «Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні на період до 2030 року», що передбачає «створення цілісної, ефективної системи охорони психічного здоров'я, яка функціонує в єдиному міжвідомчому просторі, забезпечує покращення якості життя та дотримання прав і свобод людини». Більше читайте на сайті проекту: https://www.mh4u.in.ua/.

_______________________________________________________________________________________________

Агенція One Health, частина One Philosophy Group – консалтингова агенція у сфері охорони здоров'я та соціальних змін, яка працює заради покращення життя людей. One Health працює над посиленням системи охорони здоров'я на рівні закладу, громади, країни; розробляє та впроваджує комплексні зміни поведінки та практик; розробляє та впроваджує стратегічні комунікаційні рішення, адвокаційні та GR програми. Професійна експертиза на ринку з 2012 року – Healthcare Hub у рамках PRP/Be-it agency. Автономна агенція з 2017 року. Більше про One Health на сайті: https://www.onehealth.com.ua/ 


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти