Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="81655"]
Дозвілля, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Різдвяна зірка своїми руками: 2 варіанти вертепного атрибуту

Old date: 2017-01-06
Current date: 2022.10.03
New date: 2021.12.28
0
Яскрава святкова зірка - обов'язковий атрибут різдвяного вертепного дійства. В Україні, де популярні по сьогодні живі вертепи

Яскрава ошатна зірка - обов'язковий атрибут різдвяного вертепного дійства. В Україні, де популярні сьогодні живі вертепи, за традицією зірку носить за колядниками чоловік (або хлопчик). Прикріплена до довгої міцної жердині, вона може обертатися і дзвеніти бубонцями.

різдвяна зірка

Джерело: Instagram @bat.bat.girl

Символіка цього предмета досить очевидна — зірка є посиланням на той самий вифлеємський небесний світил, що першим сповістило світ про народження Христа. Тому виготовлення різдвяної зірки завжди вважалося дуже відповідальною та серйозною справою.

Основою для традиційної зірки служило звичайне дерев'яне сито, до якого прикріплювали «роги» парної кількості — зазвичай 6, 8 або 12. Колядники завжди змагалися між собою — у кого зірка більша, яскравіша і вигадливіша.

Ця традиція, до речі, теж жива й досі — наприклад, у Львові до Різдва щороку проводиться фестиваль «Ходу звіздарів», на якому максимально представлені всілякі варіації вертепних зірок, якими їх може задумати людська фантазія.


різдвяна зірка в домашніх умовах

Джерело: Instagram @sophia_filipchuk

Зробити таку зірку можна й удома. З нею буде чудово піти заколядувати для близьких, а ще можна обмежитися маленькою різдвяною зірочкою, яка красиво виглядатиме на ялинці.
Виготовлення Віфлеємської зірки - нескладний процес, так що ваш малюк з легкістю та задоволенням у ньому візьме участь. Пропонуємо на ваш вибір два варіанти вертепних зірок - з картону (паперу) та з фанери.

Різдвяна зірка з паперу

Вам знадобляться:

 • 8 квадратів кольорового паперу однакового розміру
 • клей олівець

Виконуйте інструкції з фото і склейте зірку з 8-ми паперових конвертиків!

зірка для вертепу

Джерело: svitup.com

Різдвяна зірка із щільного картону

Вам знадобиться:

 • квадрат щільного картону (вирізати із коробки)
 • олівець та лінійка
 • фарби, золотий балончик або фольга
 • клей-пістолет
 • дощ, помпони або стрічки.

процес:

 1. На квадратному шматку картону розкресліть зірку, як показано нижче.

  різдвяна зірка своїми руками, різдвяна зірка з паперу своїми руками, як зробити різдвяну зірку своїми руками, різдвяна зірка для колядування своїми руками

  Джерело: svitup.com

 2. Зафарбуйте зірку яскравими фарбами: кожен промінь оформляйте у своєму кольорі. Якщо ви використовуєте балончик, то покрийте фарбою всю поверхню зірки, якщо фольгу – приклейте її зверху на картон за допомогою клею-олівця.

  зірка для колядувань

  Джерело: svitup.com

 3. Тонкий дощ поріжте на шматочки і приклейте клем-пістолетом по одному на кожен промінь зірки. Замість дощу можна клеїти помпони з кольорових ниток або стрічки, зігнуті вдвічі (тоді зірка вийде барвистішою і колоритнішою).

  Vk.com

  Джерело: svitup.com

 4. На поверхні зірки можна намалювати будь-які візерунки або змастити серединку клеєм та посипати блискітками.

  різдвяна зірка своїми руками, різдвяна зірка з паперу своїми руками, як зробити різдвяну зірку своїми руками, різдвяна зірка для колядування своїми руками

  Джерело: svitup.com


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 1,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти