Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="271796"]
Матеріали українською мовою, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

5 простих порад, які допоможуть відсвяткувати Новий рік екологічно

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.12.24
0
Як відсвяткувати Новий рік із мінімальною шкодою для довкілля? Розповідаємо у цьому матеріалі. Святкування Але

Як відсвяткувати Новий рік із мінімальною шкодою для довкілля? Розповідаємо у цьому матеріалі.

5 простих порад, які допоможуть відсвяткувати Новий рік екологічно

Святкування Нового року, а також різдвяний період міцно асоціюються з подарунками у яскравій упаковці, прикрасами на новорічній ялинці та смачною їжею. Проте ми майже не замислюємося, що шкодить природі під час свят.

Пропонуємо почати новий 2022 рік з турботи про навколишнє середовище! У нашому матеріалі ділимося простими порадами, які допоможуть відсвяткувати Новий рік екологічно.


Ялинка: жива чи штучна?

Почнемо з найголовнішої – новорічної ялинки. Це традиційний символ Нового року. Але як дійти усвідомленого споживання і постаратися відзначати свята так, щоб не нанести довкіллю непоправних збитків?

Щоб спасти живе дерево, ми часто зупиняємо свій вибір на штучній ялинці. І це здається логічним. Але насправді ні. Вчені стверджують, що щоб покрити всю шкоду, яку підприємства наносять природі при виробництві штучної ялинки, потрібно використовувати її не менше 20 років! Але за таку довгу годину штучна ялинка навряд чи збереже свій привабливий вигляд. Мінімізувати шкоду можна, якщо купувати штучну ялинку хоча б раз на 10 років, а також правильно її утилізувати.

Купівля живої ялинки – варіант екологічніший, хоч це і може здатися дивним на перший погляд. Головне – переконатися, що дерево було вирощене у спеціальному заповіднику, а на його місці висадити нове. Купуйте живу ялинку, яка була спеціально вирощена на продаж — у спеціальних розсадниках або росла на лісових ділянках під лініями електропередач, де за законом всі дерева однаково підлягають вирубцям.

Крім того, на ялинкових базарах можна купити дерева з корінням, яке після свят можна посадити назад у землю. Втім, такій ялинці не завжди вдається прижитися після повторної висадки.

екологічний новий рік

Джерело: Freepik

Ялинкові прикраси своїми руками

Замість ялинкових іграшок можна прикрасити ялинку до свята за допомогою прикрас, зроблених своїми руками. Таким чином ви зможете сприяти скороченню викидів СО2 і кількості мусора, яке не розкладається.

Створюйте іграшки разом зі своїми дітьми – це не тільки спосіб зберегти природу, а й чудова ідея для проведення часу разом з малюками. Можна пофарбувати в яскраві кольори шишки або зробити разом паперові прикраси: наприклад, вирізати сніжинки у вигляді улюблених героїв коміксів.

Також можна прикрасити ялинку фруктами, наприклад, яблуками та мандаринами, а також конфетами, печивом та новорічними пряниками. Після свята їх можна з'їсти.

Джерело: Freepik

Не готуйте лишнього

У період новорічних свят мусорне ведро на кухні заповнюється особливо швидко. Ми викидаємо величезну кількість упаковки та залишки їжі, які так і не встигли вжити.

Небагато статистики — за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, щорічно у світі викидається близько 30 відсотків усіх вироблених продуктів харчування.

Кожен з нас може зробити свій внесок і привчити до відповідального споживання як мінімум свою сім'ю. Щоб мінімізувати кількість мусора, залишайте список продуктів заздалегідь і не купуйте занадто багато. Зрозумійте, що зовсім необов'язково готувати 20 видів закусок та салатів, коли достатньо одного-двох. Таким чином ви зможете не тільки заощадити та поповнити сімейний бюджет, але й скоротити кількість упаковки та залишків їжі у відрі для мусора.

Також віддавайте перевагу місцевим продуктам, при транспортуванні яких у атмосферу викидається набагато менше вуглекислого газу. А якщо хочете побалувати себе морепродуктами на новорічному столі, зупиняйте вибір на тих, у маркуванні яких є позначка Морської опікунської ради (Marine Stewardship Council, MSC), адже вона гарантує, що цю продукцію виловлено та перероблено у повній відповідності до екологічних стандартів.

Складіть екологічний віш-лист

Безперечно, Новий рік – час подарунків. Виховуйте у своїй сім'ї культуру відповідального споживання та формуйте список бажань так, щоб він містив лише по-справжньому потрібні вам речі. Таким чином ви мінімізуєте ризик, що подарунки в результаті відправлятимуться на смітник.

Ще один корисний лайфхак – купуйте речі з рук, які зберегли свій привабливий вигляд. В інтернеті можна знайти безліч оголошень з промовами, про які ви давно мечтали, але в позначці «б/у».

екологічний новий рік

Джерело: Freepik

Салюті, феєрверки та бенгальські вогні

Чи знали ви, що у новорічну ніч людина вдихає стільки ж шкідливих речовин, скільки могла б вдихнути серед ранкової лондонської пробки? Напевно ні. Феєрверки містять небезпечні перхлоровані сполуки, які повністю не згоряють і після салюту поступово приземляються, загрязнюючи ґрунт. Крім того, феєрверки містять токсичні для людини речовини, в основному — з'єднання різних металів, від стронцію до калію. Ці сполуки потрапляють у легені людини, відруюючи організм. Зауважте, що вміст небезпечних речовин в атмосфері може спостерігатися за кілька днів і навіть тижнів після свята.

Петарди та феєрверки також вкрай небезпечні для тварин, які стресують від гучних вибухів і можуть призвести до загибелі птахів, що втрачають орієнтацію у повітрі. Порада проста: не запускайте феєрверки самостійно, адже ви можете поспостерігати за феєрверками, які були випущені міською владою.

До речі, бенгальські вогні також містять шкідливі речовини і навіть виділяють фенол. Але головне вони не підходять для переробки через те, що на металевій паличці залишаються хімічні речовини.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти