Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="277282"]
Здоров'я і догляд

Чому новонароджений втрачає у вазі після виписки з пологового будинку?

Old date:
Current date: 2023.04.01
New date: 2023.03.23
0
Відхилення у зворотний бік маси та довжини тіла – звичайна справа для новонародженого. Чому ж вони відбуваються на першій неділі

Відхилення у зворотний бік маси та довжини тіла – звичайна справа для новонародженого. Чому ж вони відбуваються на першому тижні життя малюка?

Чому новонароджений втрачає у вазі після виписки з пологового будинку?

Джерело: shutterstock

Давайте розглянемо основні причини, через які новонароджений може втрачати у вазі та зрості після виписки з пологового будинку.

ЧОМУ МАЛЮК ВТРАЧАЄ У ВАЗІ?

Фізіологічний спад ваги — це природний процес. Крихітка їсть дуже мало, а втрачає більше, ніж отримує: волога з його тільця випаровується через шкіру і легені при диханні, кишківник і нирки працюють на повну силу. При цьому малюк харчується молозивом, що містить максимум білків, жирів та вуглеводів у мінімальному обсязі.

Новонародженому достатньо кількох ковтків, щоб задовольнити свої потреби, тому ваговий баланс між приходом і витратою поки що негативний, але з кожним днем ​​дитина висмоктуватиме більше і з середини першого тижня почне відновлювати втрачене, головне, щоб спад ваги не перевищував 8-10 %, а малюк набрав недостатнє до початкової величини приблизно до 7-10-го дня життя.


Ну а до кінця місяця малюк у нормі повинен погладшати на 400-600 г, додаючи по 200-250 г на тиждень.

ЗМЕНШЕННЯ У ЗРОСТІ

Але чому у новонароджених зменшуються довжина тіла? Зайва пара сантиметрів виникає через природний пологовий набряк на голові малюка. Коли він спаде, з 51 см при народженні можуть залишитися 49 см.

А іноді ці зайві сантиметри зникають тому, що голова малюка, що витягнулася в процесі пологів, набуває більш круглої форми в наслідок того, що кісточки черепа розправляються. Але вже до кінця місяця малюк не тільки доросте до початкової при народженні довжини, а й додасть ще сантиметр!

Поняття «норма» зросту та ваги новонародженого дуже відносні. Якщо малюк здоровий, їсть мамине молочко і міцно спить, він швидко надолужить втрачене.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти