Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="241184"]
Здоров'я і догляд

5 причин плачу новонародженого: навчіться розуміти малюка

0
Плач новонародженого викликає паніку в батьків: дитина захворіла. Насправді крихітка може плакати з найрізноманітніших причин.

Плач новонародженого викликає паніку в батьків: дитина захворіла. Насправді крихітка може плакати з найрізноманітніших причин.

Плач новонародженого, плач дитини

Джерело: GettyImages

Плач для немовляти — єдиний можливий для нього спосіб спілкування з рідними, адже іншої мови малюк ще не знає. У перші дні й тижні життя нової людини вам буде дуже складно зрозуміти її потреби та бажання. Але не переживайте, пройде зовсім небагато часу, і ви будете знати, заплакав маленький від нудьги або від голоду. А поки зверніть увагу на наші підказки.

Чому дитина плаче

Плач — єдиний спосіб для крихітки заявити про свій дискомфорт. Це, можна сказати, провідне відчуття у дітей — воно дуже багатогранне, тому плакати малеча в такому ніжному віці може з абсолютно різних причин:

  • бажання прикластися до грудей, вгамувати голод та задовольнити смоктальний рефлекс;
  • відчуття дискомфорту (холод, переляк, тривога);
  • необхідність у сечовипусканні або у випорожненні кишківника;
  • нездужання дитини;
  • підвищена чутливість шкіри (відчуття сухості, стягнутості шкіри, свербіж).
Плач новонародженого, плач дитини

Джерело: shutterstock

Плач голодної крихітки відрізняється від плачу, що виник через біль чи дискомфорт. І якщо мама уважна до малюка, то вона поступово навчиться розрізняти, чому плаче її дитина.


Мова плачу

«Мамо, в мене повний підгузок!» Закличний плач — немовля кричить 5-6 секунд, потім робить паузу секунд 10, чекаючи результату, потім знову кричить приблизно 10 секунд і знову затихає на 20-30 секунд. Потім період плачу поступово збільшується, поки не переходить у суцільний.

«Мамо, я хочу їсти!» Голодний плач починається з призовного, і якщо мама підійшла і взяла на руки, але не запропонувала груди, то плач стає різкішим, малюк рухає головою в пошуках грудей.

«Мамо, в мене болить животик! Навіщо ти пила газовану воду?!» Плач під час болю різкий, безперервний, у ньому періодично виникають сплески відчайдушного крику, які, мабуть, відповідають посиленню больових відчуттів.

«Мамо, я хочу спати…» Плач, коли дитині хочеться спати, — рівне пхикання-скарга, що супроводжується позіханням і закриванням вічок.

Плач новонародженого, плач дитини

Джерело: instagram @mila_club_spb

Що робити

Якщо дитина заплакала, потрібно взяти її на руки і погодувати, якщо вона на грудному вигодовуванні — прикласти до грудей. Груди для немовляти — це не тільки їжа, це й заспокоєння, і захист від страхів. А якщо крихітка заплакала, перебуваючи на руках, треба запропонувати їй груди і трохи покачати, як би створюючи відчуття внутрішньоутробного стану.

І не бійтеся, що, реагуючи на плач новонародженого малюка, ви розпестите свою дитину. Ці побоювання позбавлені всіх підстав, оскільки малюка у віці до одного року розпестити неможливо. У цьому віці можна лише закласти в ньому впевненість у маминій любові та доброзичливості світу.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал





Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 2,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти