Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="142019"]
Час загартовуватися: як зміцнити імунітет влітку, Здоров'я

Нескінченні бронхіти - 5 основних причин кашлю, що повторюється, у дитини

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2017.05.12
0
Нескінченні бронхіти важко даються малюкові. Він погано їсть, недобирає у вазі, відстає у зростанні, втрачає інтерес до ігор. Не допускай

Нескінченні бронхіти важко даються малюкові. Він погано їсть, недобирає у вазі, відстає у зростанні, втрачає інтерес до ігор. Не допускайте, щоб малюк «пішов» у хворобу!

алергія симптоми

ЦФА Бурда

За статистикою, діти хворіють на бронхіт частіше, ніж дорослі. Це насамперед обумовлено особливостями будови дитячої дихальної системи. Але якщо у дитини після бронхіту, що триває 1-2 тижні, слідує нестійке поліпшення, а потім хвороба йде по колу, дитина кашляє - варто задуматися. При кашлі, що часто повторюється, крім наведених нижче причин, лікар повинен обов'язково виключити вроджені аномалії, попадання в легені стороннього тіла, гастроезофагеальний рефлюкс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кашель у дитини: лікуємо сміхом та іграми

Вірус

Бронхіт — один із проявів ГРВІ та ГРЗ. Так організм звільняє дихальні шляхи від накопиченого там мокротиння. Але якщо кожна застуда супроводжується кашлем, можливо причина в ослабленому імунітеті дитини?


Що робити  Під час кашлю, що супроводжує застуду, важливо забезпечити дитині тепле питво і вологе повітря не більше 18–19 °С.
У період одужання допоможе гімнастика, що покращує відходження мокротиння: зробивши сильний і довгий видих на рахунок «раз-два-три», втягніть живіт, щоб той «прилип» до хребта, і підтягніть до грудей зігнуті ноги, обхопивши їх руками. Тепер швидко вдихніть повітря і вип'ятіть живіт, а ноги та руки випряміть.

  • Між хворобами гартуйтеся, обов'язково робіть ранкову зарядку, привчіть дитину до контрастного душу. Якщо є можливість, йдіть до басейну.
  • Тренуйте легені: запасіться повітряними кульками - надуйте їх з малюком. Також корисно видувати мильні бульбашки.
Нежить у дитини - фото

Fotolia

бактеріальна інфекція

Небезпека бактеріального бронхіту у цьому, що без своєчасного лікування він швидко перетворюється на запалення легких. Якщо вашій дитині понад 2 рази на рік потрібне лікування антибіотиками або госпіталізація – це привід звернутися до імунолога.


Що робити  Перемогти бронхіт можуть лише індивідуально підібрані лікарем лікарські препарати. Причому ослаблення симптомів – не привід зупиняти лікування, це вирішує лікар! Дітям із частими захворюваннями дихальних шляхів показаний оздоровчий санаторій на морському березі чи горах.

Дівчинка хворіє - фото

Бронхіальна астма

Якщо у дитини у розгорнутому аналізі крові відзначено підвищену кількість еозинофілів, то, швидше за все, причина кашлю – алергічна реакція.


Що робити  Бронхіальну астму найчастіше викликають: пил, сигаретний дим, шерсть тварин, побутова хімія, а також деякі продукти. Тому необхідно вжити всіх заходів щодо усунення алергену. Також покажіть дитину алергологу. Він підкаже, які здати аналізи.

глисти

Нічний кашель може бути викликаний гельмінтами. Така реакція часто спостерігається при зараженні аскаридами – аскаридозі. Кашель у разі сухий, досить сильний, приступообразный, не супроводжується температурою і виділеннями з носа. Одночасно у малюка може з'явитися висип на шкірі, схожий на алергічну.

Що робити  Здати аналізи на глисти. Краще кал - не менше 3 разів протягом тижня для достовірності результату. Слідувати всім приписам лікаря.


Дитина хворіє - фото

Fotolia

психосоматика

Копайте глибше! Дитина часто хворіє на бронхіти? Психотерапевти кажуть, що причиною може бути стрес. Так діти реагують на часті сімейні конфлікти. Сваритеся з чоловіком чи батьками, а дитина стає німим глядачем цих сцен? Дозволяєте собі кричати чи бити дитину за найменшу провину? Занадто багато вимагає і не дозволяє малюкові висловлювати свою думку? Маленька людина копить у собі образу, гнів, почуття провини та самотності. А потім це все виливається у хворобу. Це така захисна реакція. Адже коли дитина хворіє, на неї менше тиснуть, кричать, про неї дбають, батьки менше сваряться, зосередившись на лікуванні.

Що робити  Важливо не запускати такий стан, а звертатися по допомогу до фахівця. Слідкуйте за своєю поведінкою, не скандальте при дитині, не кричіть на малюка, намагайтеся вирішувати конфлікти мирно та спокійно.


Що допоможе?

Зверніть увагу на соляну кімнату. Часті бронхіти будь-якої етіології – пряме показання до галотерапії. 10-денний курс відвідувань соляної кімнати має протизапальну дію, підвищує імунітет, розріджує слизовий секрет, виводить з організму патогенні мікроорганізми та алергени, надає заспокійливу дію на нервову систему.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Кашель вночі: 4 способи допомогти дитині заснути
Увага: Комаровський розповів, як не можна лікувати кашель у дітей


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x