Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="276031"]
Здоров'я сім'ї

Інгаляція при бронхіті: як не нашкодити дитині?

0
При запаленні верхніх дихальних шляхів, у тому числі при бронхіті, інгаляція може помітно прискорити одужання. Але не все так простий

При запаленні верхніх дихальних шляхів, у тому числі при бронхіті, інгаляція може помітно прискорити одужання. Але не все так просто однозначно.

Зміст:

інгаляція при бронхіті, бронхіт, небулайзер

Джерело: Fotolia

Педіатри наполягають — дітям до 7-річного віку робити будь-які інгаляції без консультації з лікарем неприпустимо. Втім, зі дорослими також потрібно бути обережними, щоб не погіршити стан дитини.

ЩО ТАКЕ ПАРОВА ІНГАЛЯЦІЯ


Всі ми, ну, або майже всі, у детства, під наглядом мами чи бабусі дихали парою вареної картоплі або відварів різних трав — так нас лікували від кашлю, не завжди занурюючись у його природу. Насправді кашель — це захисна реакція організму на надмірне утворення слизу в дихальних шляхах — спосіб звільнення від його надлишків. Діагноз «бронхіт» ставить лікар, після того як прослухає дихання дитини, і його суть — запальний процес слизової оболонки бронхів, найчастіше внаслідок вірусної інфекції.
Коли дитина дихає теплою парою, слиз, який і провокує кашель, активно увлажнюється, змінюється його фізіологічний склад, і від мокротиння позбутися легше. Таким чином, кашель не зникає, але стає більш продуктивним, і мокрота відкашлюється ефективніше, і полегшення настає швидше.

Обережно!

Батьки повинні пам'ятати про те, що процес зволоження засохлого слизу супроводжується збільшенням його обсягу, тому парові інгаляції саме у дітей можуть провокувати обструкцію дихальних шляхів, і ризик тим вищий, ніж дитина молодша.

інгаляція, бронхіт у дитини, небулайзер

Джерело: instagram @csmedica

КОЛИ МОЖНА ДІЛАТИ ІНГАЛЯЦІЇ ПРИ БРОНХІТІ

Оскільки сенс парової інгаляції у зволоженні мокротиння, для полегшення його відходження, дихати теплим влажним повітрям можна при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, в тому числі, при ГРЗ і бронхіті, але якщо у дитини нормальна температура, немає ознак бактеріальної інфекції (слабкість, блідість шкірних) покривів).

ЯК І ЧИМ ДІЛАТИ ІНГАЛЯЦІЇ ДИТИНІ

 1. Найпростіший, хоч і не найзручніший спосіб — нагріти воду (або зварити картопля) у каструльці, трохи остудити. Посадити дитину за стіл, накрити голівку тонким рушником і дати подихати теплою парою.
 2. Інший варіант - використовувати лійку, яку надягають на носик чайника, і дати дитині подихати.
 3. Більш зручний і безпечний варіант — промисловий електричний паровий інгалятор, принцип дії якого такий самий, як і з кастрюлькою, але є спеціальний обмежувач (маска), який допомагає направити потік пари у хворе горло.

Важливо! Температура розчину для інгаляції хворої дитини не повинна бути вищою за 42-45 градусів, інакше можна пошкодити ніжну слизову дихальних шляхів.

ЧИМ ДІЛАТИ ІНГАЛЯЦІЇ ПРИ БРОНХІТІ

В принципі, для парової інгаляції цілком достатньо використовувати нагріту до потрібної температури воду. Але цілком можна використовувати содовий розчин – допомагає пом'якшити сухий кашель, відвар календулі, ромашки, листя евкаліпта (але не ефірну олію). Однією з найбезпечніших вважається пара інгаляція з фізіологічним розчином.

Тривалість парових інгаляцій при бронхіті не повинна перевищувати 5 хвилин при температурі не вище 42-450 С

сода для інгаляції, бронхіт лікування

Джерело: Fotolia

Інгаляція при бронхіті з содою

Розведіть 3/4 чайної ложки соди в 1 склянці води та підігрійте до 42-45 градусів. Інгаляцію робіть 2 рази на день 4-5 хвилин.

Інгаляція при бронхіті з евкаліптом

1 столову ложку подрібненого листя евкаліпта залийте 0,5 літра кропу, дайте настоятися 30-40 хвилин, процідіть, дайте охолонути до температури 45 градусів. Давайте дитині подихати 3-4 хвилини 1-2 рази на день.

Важливо: ніколи не додавайте в розчин лікарські препарати, у тому числі, відхаркувальні, якщо цього не назначили лікарі.

ЩО ТАКЕ НЕБУЛАЙЗЕР

Парові інгаляції при бронхіті назвати лікуванням складно, швидше, це спосіб полегшити стан дитини, яка кашляє, і допомогти організму справлятися з хворобою. Проте, трапляються ситуації, коли необхідно доставити ліки безпосередньо до дихальних шляхів — таке можливо, наприклад, при запаленні легенів або бронхіальній астмі. Зрозуміло, що в цьому випадку про жодне самолікування не йдеться, призначення робить тільки лікар. Для лікування використовують не пару, а аерозоль лікарської речовини, найдрібніші частинки якої проникають у важкодоступні ділянки легенів та бронхів. Для того, щоб створити аерозоль, препарат не нагрівають, а подрібнюють за допомогою спеціальних пристроїв — небулайзерів.

Небулайзери бувають декількох різновидів, які підійде вам повинен порекомендувати лікар.

Ультразвуковий небулайзер. Аерозоль із рідини створюється за допомогою високочастотних вібрацій п'єзоелектричного кристала, які передаються рідкому лікарському засобу, розпорошуючи його.

Компрессорний небулайзер. Створює аерозольну хмару за допомогою досить потужного потоку повітря через малий отвір у камері приладу, що містить лікувальний розчин.

Електронно-сітчастий небулайзер. Пристрій виробляє аерозоль шляхом пропускання лікарського засобу через тисячі мікроскопічних отворів мембрани, що вібрує в ультразвуковому діапазоні. Найсучасніший пристрій, який найчастіше рекомендують для інгаляцій діткам.

як робити інгаляцію при бронхіті

Джерело: Fotolia

КОЛИ НЕ МОЖНА ДІЛАТИ ІНГАЛЯЦІЇ ДИТИНІ

Більшість педіатрів одностайні — не можна робити інгаляції дітям до року:

 • При підвищеній температурі тіла, навіть якщо у малюка 37,5С.
 • Без попередньої консультації з лікарем, особливо якщо дитині менше 7 років.
 • Якщо дитина схильна до алергії, особливо полінозу, не використовуйте для інгаляцій трави.
 • Протипоказані інгаляції дітям, схильним до носових кровотеч.
 • При серцево-судинній недостатності та аритмії.

ГОЛОВНІ ПРАВИЛА ІНГАЛЯЦІЇ ПРИ БРОНХІТІ

 • Процедуру можна робити за півгодини після активних ігрів дитини.
 • Робіть інгаляцію через 1-2 години після їжі і не годуйте дитину 1 годину після процедури.
 • Під час і після інгаляції (не менше 30 хвилин) не можна розмовляти.
 • Пити після інгаляції можна не раніше ніж за пів години-годину.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти