Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="135256"]
Здоров'я

Загадкова хвороба хлопчиків – крипторхізм: як не пропустити

0
Крипторхізм - причини, симптоми, діагностика та лікування. Що робити при діагнозі крипторхізм? Неопущення яєчок/яєчка в мошонку (

Крипторхізм - причини, симптоми, діагностика та лікування. Що робити при діагнозі крипторхізм?

криптохізм у грудничка

Burda Media

Неопущення яєчок/яєчка в мошонку (крипторхізм) зазвичай виявляє неонатолог, що оглядає малюка в пологовому будинку. Але іноді подібний дефект залишається непоміченим, тому мамі хлопчика Треба самій переконатися, що в цьому плані у синочка все гаразд.

 

Згадайте: чи виникали під час вагітності якісь ускладнення? Чи була загроза переривання вагітності чи кисневого голодування плоду? Якщо так, то придивіться уважніше до статевих органів хлопчика, стежте, що відбувається з яєчками. 


у мошонці немає яєчка

Burda Media

Яєчко не опускається?

У кожного другого-третього новонародженого хлопчика щонайменше одне яєчко не встигає опуститися в мошонку з черевної порожнини. Адже саме там воно закладається у внутрішньоутробному періоді, а потім прямує на відведене природою місце, де температура нижча, а отже, умови більш комфортні.

До моменту народження статевим органам синочки належить повністю сформованими: довжина статевого члена в нормі досягає 1,5-2 см, а яєчка прощупуються в мошонці у вигляді горошин діаметром 1 см. Дорогоцінні «горошинки» виробляють чоловічі статеві гормони андрогени, які допомагають хлопчику рости і розвиватися, потроху перетворюючи його на чоловіка.

Причини

У перші 4 роки розмір яєчок у хлопчиків практично не змінюється, а потім вони починають збільшуватися, нарощуючи гормональне виробництво. Ось цьому важливому процесу і може завадити крипторхізм. Він виникає з різних причин. Найпоширеніші: малюк народився недоношеним або мама перенесла під час вагітності якусь інфекцію чи ендокринне захворювання.

Що робити?

До 2 років хоча б одне з яєчок не вдається промацати в мошонці? Покажіть малюка дитячому урологу! Тільки фахівець зможе визначити, чи це справжній крипторхізм або помилковий. А від правильного діагнозу залежить багато чого!

Хибний крипторхізм

Хибний крипторхізм викликаний мимовільним (рефлекторним) скороченням м'язів, що підтримують яєчко. Коли вони роблять це досить різко, яєчко піднімається вгору - в пахвинний канал, через який свого часу опустилося в мошонку з черевної порожнини. Варто лише м'язам розслабитись (так зазвичай відбувається при обережному промацуванні – пальпації), як воно знову опиняється на місці. Як правило, хибний крипторхізм з часом зникає сам, а ось справжній вимагає серйозного лікування.

Серед можливих причин помилкового крипторхізму - вузькість пахового каналу і недостатня довжина насіннєвого канатика, а також укорочення спеціального м'яза, що підтримує яєчко. В результаті воно застряє або в черевній порожнині, або в пахвинному каналі. Тривале перебування яєчка поза мошонкою веде до порушення його кровопостачання, травм, а головне - до перегрівання.

сім'я - фото

Fotolia

У чому небезпека?

Тканини органу починають перероджуватися (ризик виникнення злоякісних пухлин при крипторхізм підвищується в 50 разів!) і піддаються зворотному розвитку - дистрофії. У майбутньому, коли хлопчик стане чоловіком (у дорослих неопущення яєчок зустрічається в 0,3-1% випадків), це загрожує недостатністю ендокринної функції та вироблення сперматозоїдів, а також проблемами з ерекцією та безпліддям. Але ж цього можна уникнути! Ось чому так важливо вчасно повернути органи, що «заблукали», на місце.

Лікування

В одних випадках для цього застосовують гормональну стимуляцію, в інших відразу йдуть на операцію. Бажано зробити її до того, як дитині виповниться 3-4 роки: адже вже у 5-річних хлопчиків, які страждають на крипторхізм, спостерігаються явні зміни в гландулоцитах - клітинах, що відповідають за вироблення статевого гормону тестостерону, на якому тримається фундамент чоловічого здоров'я. Однак при ранньому хірургічному втручанні можна зберегти гормональну функцію у повному обсязі. Тож здоров'я майбутнього чоловіка та батька — у ваших руках.

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти