Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="263620"]
Здоров'я

9 міфів про дитячі інфекції

0
Багато інфекційних хвороб часто ще називають «дитячими». Але ж хворіють на них не тільки малюки! Вважаєте, що двічі одними і

Багато інфекційних хвороб часто ще називають «дитячими». Але ж хворіють на них не тільки малюки!

дитячі інфекції

Джерело: Shutterstock

Вважаєте, що двічі на ті ж дитячі інфекції не хворіють? А ось і ні – залежить від інфекції! На вітрянку, наприклад, і справді двічі перехворіти неможливо, зате повторні епізоди свинки фіксуються в одному випадку з тисячі, і це потрібно мати на увазі. А які міфи ще є?

Міф 1: заразитися можна тільки від хворих дітей та дорослих

Дитина може добре почуватися і зовні виглядати здоровою, але при цьому активно поширювати віруси. Зазвичай це відбувається протягом останніх 2-3 днів інкубаційного періоду свинки, краснухи, вітрянки та більшості інших дитячих інфекцій. А малюки, які заразилися гепатитом А (жовтухою), стають небезпечними для оточуючих за 7-10 днів до появи перших ознак хвороби. Ось чому навіть зовні здорових хлопців, які перебувають у контакті за тією чи іншою інфекцією, садять на карантин на термін інкубаційного періоду цієї хвороби. Не можна допустити, щоб вони заражали інших!

Карантинна профілактика


Якщо дитину посадили на карантин за тією чи іншою дитячою інфекцією, не витрачайте час задарма - зміцнюйте імунітет свого чада за допомогою вітамінів та рослинних стимуляторів типу ехінацеї та шавлії, а також ароматерапії.

Для профілактики вітрянки, кору, свинки та краснухи використовуйте гвоздику, імбир, ісоп, кедр, кипарис, корицю, лаванду, ладан, лимон, мелісу, мирру, ялівець, пачулі, сосну, чайне дерево, евкаліпт. А від скарлатини, кашлюку та дифтерії малюка захистять ефірні олії анісу, бергамоту, ялини, імбиру, кедру, кориці, ладану, лимону, меліси, мирту, м'яти, ялиці, сосни, фенхелю, чебрецю та евкаліпту.

дитячі інфекції

Джерело: Shutterstock

Міф 2: що вступив у контакт із хворим потрібно зробити щеплення, і тоді він не захворіє

Ні, прищеплювати в класичному значенні цього слова не можна в жодному разі! На вироблення імунітету після вакцинації потрібно 4 тижні, а інкубаційний період дитячих інфекцій в середньому триває 10-14 днів. Якщо дитина вже перебуває в ньому, то й інфекційне захворювання протікатиме важче на тлі щеплення, і сама вона до ладу не подіє — формування стійкого імунітету очікувати не доводиться. Саме тому наявність контакту з інфекційним хворим є абсолютним протипоказанням до вакцинації!

«Але ж щеплять дітей від сказу після укусу собаки або від правця при попаданні землі в ранку!» - Заперечите ви. В даному випадку йдеться не про щеплення, або, говорячи медичною мовою, вакцинації (запровадження вакцин, що містять антигени збудників), а про імунізацію — використання специфічних білків (імуноглобулінів) проти збудника конкретної дитячої інфекції. Тих самих, які виробляються в організмі під час щеплення, але оскільки часу на їх синтез в інкубаційному періоді не залишається, імунопрепарати вводять дитині ззовні.

Так, наприклад, надходять при дифтерії – завдяки протидифтерійній сироватці, введеній у перші години захворювання, вдається швидко перемогти хворобу та не допустити ускладнень. А хворому на кір відповідно призначають протикоровий гамма-глобулін. Його ж вводять і здоровій дитині, якщо його брат чи сестра заразилися кіром: щоб вона сама не захворіла.

Міф 3: при вітрянці дитина повинна залишатися вдома, доки всі скоринки не відпадуть

Насправді дитина перестає бути заразною на 5-й день після появи останніх бульбашок, яка зазвичай збігається з 10-11-м днем ​​хвороби. З цього моменту малюк вже може вступати в контакт з іншими дітьми і ходити в садок або школу, якщо, звичайно, добре почувається. І неважливо, що скоринки поки що не відпали: на момент повного одужання вони все ще можуть залишатися на шкірі.

Міф 4: чим пізніше дитина перехворіє на дитячі інфекції, тим краще

Все якраз навпаки! Дитячі інфекції називаються так тому, що перенести їх бажано в дитячому садку або в крайньому випадку — початковій школі, а у старшокласників та дорослих ці захворювання протікають набагато важче і набагато частіше призводять до різноманітних ускладнень.

дитячі інфекції

Джерело: Fotolia

Міф 5: дитячі інфекції викликаються вірусами

Це вірно лише щодо кору, краснухи, вітрянки та свинки. А ось кашлюк, дифтерія та скарлатина мають бактеріальну природу. При вірусних інфекціях антибіотики не призначають, адже на причину хвороби вони не діють, але при скарлатині зволікання в антибіотикотерапії може призвести до тяжких ускладнень, що зачіпають суглоби, серце та нирки. Лікар повинен оглянути дитину першого ж дня!

Міф 6: вітрянка лікується зеленкою

Вітряну віспу викликають віруси, які (на відміну бактерій) дезинфицирующим речовиною на зразок зеленки не уб'єш. Лікарі старої школи рекомендують змащувати нею вітряні бульбашки, щоб запобігти приєднанню вторинної бактеріальної інфекції. Простіше кажучи, щоб вони не нагноювалися: адже при вітряній віспі висип сильно свербить, дитина її розчісує, заносячи цю саму інфекцію. Полегшити свербіння можуть відвари трав (календула, деревій, ромашка), а також нові препарати, якими можна обробляти елементи висипу.

симптоми вітрянка

Джерело:instagram@shaketheshelf_kids

Міф 7: постільний режим при дитячих інфекціях дотримуватися не обов'язково

Це не так! Малюк повинен залишатися в ліжку, доки не спаде жар, і ще 2-3 дні після цього. Зовсім інша справа, якщо інфекція протікає за нормальної температури: тоді дитині в ліжко можна й не укладатися.

Міф 8: до хворої на вітрянку дитині потрібно запрошувати друзів на «вітряну вечірку»

Такі ось «заразні вечірки» за кордоном зазвичай влаштовують, якщо хтось із дітей хворіє на краснуху. З усіх дитячих інфекцій ця, мабуть, найлегша! Симптоми легкої застуди та невеликий висип на шкірі - так зазвичай хворіють діти. Інфекція у них часто протікає у стертій формі, а ось підлітки та дорослі переносять її набагато важче – з високою температурою, сильним болем у голові та м'язах, значним збільшенням лімфовузлів. До того ж вірус краснухи здатний викликати множинні потворності плода, якщо майбутня мама не встигла перехворіти на цю інфекцію ще в дитинстві, а під час вагітності раптом десь підчепила злощасний вірус.

Так що «краснушні вечірки» лікарі лише вітають, а у проведенні «вітряняних» сенсу немає: все-таки вітрянка — не краснуха, вона переноситься набагато важче. До того ж, є більш простий спосіб допомогти дитині виробити імунітет проти цієї інфекції — зробити щеплення проти неї перед школою. Імунітету після вакцинації вистачає щонайменше на 6 років.

Міф 9: дитячими інфекціями всі хлопці хворіють однаково

Це не так! Взяти хоч би скарлатину. Все залежить від особливостей імунної системи вашої дитини та її віку. Чим він молодший, тим важче переносить скарлатину і тим більше ризикує отримати ускладнення! У цьому сенсі скарлатина веде себе не так, як інші дитячі інфекції, які значно гірше переносяться, ніж старша дитина.

При легких формах захворювання, що нагадують ангіну, дозволить сумніви мазок із зіва. Якщо при посіві на живильне середовище в ньому виявиться гемолітичний стрептокок, значить, йдеться про стерту форму скарлатини. У таких випадках, як і за явної інфекції, дитині необхідний курс антибіотиків, яких саме вирішує лікар. Строго дотримуйтесь дози і годин прийому призначеного лікарем препарату і обов'язково доведіть курс лікування до кінця (зазвичай не менше 10 днів), навіть якщо всі симптоми хвороби вже пройшли: це дуже важливо! Терапія антибіотиками - це єдиний спосіб покінчити зі стрептококом, що викликає скарлатину. Чим швидше ліки подіють, тим менша ймовірність ускладнень на суглоби та серце.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти