Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="248036"]
Питание

Перший прикорм дитини: не пропустіть 4 важливі кроки

0
Проблема першого прикорму – одна з головних для молодих мам. Адже його неправильне введення може негативно позначитися на здоров'�

Проблема першого прикормуодна з головних для молодих мам. Адже його неправильне введення може негативно позначитися на здоров’ї крихітки. І справа навіть не в послідовності введення продуктів, а в підготовці малюка до прикорму.

прикорм, коли давати прикорм, що можна їсти у якості першого прикорму, прикорм нові тенденції, готовність дитини до прикорму, як вводити овочі, як вводити каші дитині, педагогічний прикорм

Джерело: GettyImages

Головний девіз першого прикорму дитини – «Не нашкодь!». Є перевірені правила, яких варто дотримуватися, навіть незважаючи на розвинену інтуїцію, аналітичний розум і досвід матусі. Алергія, проблеми з роботою органів шлунково-кишкового тракту, часті запори або проноси це неповний перелік того, що може «звалитися» на малюка, якщо ви просто зробите «як подруга».

Не пропустіть 4 важливі кроки перед першою спробою.

КРОК 1: ПЕРЕВІРЯЄМО ГОТОВНІСТЬ


Материнське молоко містить весь набір вітамінів і корисних мікроелементів, а також воно насичене водою. По суті, молоко задовольняє потребу малюка й у рідині, й у їжі. Тому ВООЗ рекомендує практикувати виключно грудне вигодовування до 6 місяців.

Введення прикорму варто відкласти, якщо:

 • дитина нездужає, наприклад у неї ріжуться зубки, почався нежить або болить животик;
 • малюкові зробили щеплення або він переніс якісь інші медичні маніпуляції;
 • ви плануєте переїзд, подорож або, навпаки, приїзд гостей взагалі будь-яка зміна звичної обстановки також не найкращий час для перших спроб.
прикорм, коли давати прикорм, що можна їсти у якості першого прикорму, прикорм нові тенденції, готовність дитини до прикорму, як вводити овочі, як вводити каші дитині, педагогічний прикорм

Джерело: GettyImages

Пора починати прикорм, якщо до 6 місяців дитина:

 • упевнено сидить;
 • проявляє інтерес до іншої їжі (крім материнського молока) та вимагає її;
 • подвоїла вагу;
 • може свідомо відмовитися від запропонованої їжі;
 • стала часто та без причини «зависати» на грудях.

КРОК 2: РОЗУМІЄМО ЯК І НАВІЩО

Метою прикорму є знайомство з більш густою їжею (травна система малюка повинна до неї пристосовуватися поступово) та новими смаками (починаючи з максимально нейтрального).

Малюка не догодовують (до певного обсягу їжі), не вигодовують (як, наприклад, після хвороби) і вже тим більше не перегодовують! А приєднують до основного продукту (грудного молока або суміші) нову їжу.

прикорм, витамины, как понять, что ребенку не хватает витаминов, анемия, железодефицитная анемия, авитаминоз, питание ребенка, какие витамины нужны ребенку для правильного роста и развития

Джерело: GettyImages

У класичній схемі на знайомство з кожним новим продуктом виділяють не менше ніж тиждень. Як вона працює? Починаючи із чверті чайної ложки, збільшуйте порцію кожен день ще на пів ложечки. Через 7–10 днів малюк буде з’їдати вже 100–150 г, що якраз замінить одне годування молочком.

Не варто за тиждень освоювати більш як два нові смаки. Нехай дитина пробує та звикає. Поступово саме ранкове годування молоком ви зможете замінити пюре, кашкою. Потім можна почати експериментувати й з денною їжею.

КРОК 3: АНАЛІЗУЄМО

Аналізуйте, а краще записуйте реакцію організму малюка на кожен продукт. Про неї свідчить самопочуття, якість випорожнень та ​​стан шкіри немовляти.

Якщо у животику неспокійно, а щічки (або будь-які інші місця) вкрилися дивними висипаннями, значить до цього виду їжі малюк ще не готовий.

У малюків, трохи старших за віком, шкірні висипання можуть з’явитися не відразу після куштування нової страви. Наприклад, алергічна реакція на продукти з харчовими добавками може наростати поступово, протягом тижня. Такі добавки містять магазинні солодкі сирки, кисломолочні продукти, печиво та багато іншого.

правила прикорма, как ввести прикорм, отказ от взрослой еды, как накормить нехочуху, аллергия, стресс, ест одно и то же, переезд, здоровое меню для ребенка

Джерело: Shutterstock

Перед введенням прикорму обов’язково проконсультуйтеся з педіатром, який спостерігає дитину. Навіть питання, з чого краще почати (з овочів або каші), погоджуйте з лікарем!

Традиційно малюкам не пропонують високоалергенні та важкі для травлення продукти. І звичайно, все перше – монокомпонентне: каша з однієї крупи, пюре з одного овочу/фрукта. Плавно змінюється і консистенція страв.

Не можна допускати, щоб дитина звикала виключно до рідкої їжі. Пюре повинні ставати густіші, потім у них мають з’явитися шматочки.

КРОК 4: ДОТРИМУЄМОСЯ ПРАВИЛ

З моменту введення прикорму до переходу крихітки на «загальний стіл» матусям варто дотримуватися правил. Тоді проблем із травленням та апетитом не виникне.

летний прикорм ребенка, сколько можно ягод малышу за один раз, как правильно вводить фрукты, как правильно вводить овощи, летний прикорм, здоровое меню, первый зуб, готовность ребенка к прикорму, аллергия, прикорм детям-аллергикам

Джерело: GettyImages

 • Грудне молоко (або суміш) залишається основним харчуванням дитини. Ближче до 1,5 року їжа малюка стане схожа на дорослий дієтичний (!) стіл.
 • «Краще пізно, ніж рано!» Малюк не бажає нічого куштувати? Не наполягайте. Спробуйте ще раз за тиждень.
 • Не орієнтуйтеся на подруг та родичок. Терміни готовності малюка до знайомства з новими смаками дуже індивідуальні, і їх обговорюють тільки з педіатром, який спостерігає дитину.
 • Першими можуть бути як куповані дитячі пюре, так і приготовані самостійно. Тільки ніякої солі! Лише овочі та вода. Зрозуміло, готуємо безпосередньо перед годуванням! Малюк має отримувати все свіже.
 • Ведіть харчовий щоденник, щодня відзначайте, скільки та які продукти з’їв малюк.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты