Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="249136"]
Материалы на украинском языке, МІФИ ТА ПРАВДА ПРО ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ

Міфи та правда про дитячий апетит

Old date:
Current date: 2021.12.07
New date: 2020.06.23
0
Батьки дуже хвилюються: чи буде малеча їсти з апетитом? Сподобається прикорм або доведеться кожен раз годувати з боєм?.. Треба зрозу

Батьки дуже хвилюються: чи буде малеча їсти з апетитом? Сподобається прикорм або доведеться кожен раз годувати з боєм?.. Треба зрозуміти, що дитина починає їсти дорослу їжу вперше в житті й у неї зовсім немає досвіду. Крихітка не знає про різноманітність смаків у дорослому світі, не знає, що їжа буває густішою, ніж молоко, яким годує мама. Малюк не знає, що таке тарілка, ложка і як ними користуватися… Йому дуже цікаво все нове, але все одно він не зможе відразу почати активно їсти та наїдатися.


дитячий апетит, прикорм малюка, дитяче меню

Джерело: Shutterstock

Навчити дитину їсти дорослу їжу — це процес, який потребує від батьків терпіння, витримки й педагогічної кмітливості! Але у вас усе вийде — не хвилюйтеся і… не вірте в міфи!


МІФ: Треба відразу привчати дитину з’їдати усю порцію. Не зробиш цього спочатку, з моменту введення прикорму, потім ніяк та ніколи не привчиш

ПРАВДА: Усі живі істоти їдять за власним бажанням. Вони їдять, щоб жити, а не навпаки. Це базова потреба будь-якої істоти — і людини теж! Дуже важливо дати дитині відчути цю потребу, навчитися розуміти її. Вона повинна навчитися розпізнавати голод і отримувати задоволення від його угамування. Розрізняти, яке блюдо подобається більше, а від якої їжі краще б відмовитися. Навчитися розуміти свою норму в їжі. Так формуються смакові вподобання вашого малюка.

НЮАНС! Прикорм необхідний не лише для харчування, але й для розвитку. Мета прикорму — не «запхати їжу за будь-яку ціну», а прищепити здорові навички харчування, тому важливо давати їжу, що відповідає віку, правильної консистенції та способом, прийнятним для дитини (вік, рівень розвитку).

дитячий апетит, прикорм малюка, дитяче меню

Джерело: Shutterstock

МІФ: Не варто починати привчати дитину їсти з ложки до 10 місяців

ПРАВДА: До 6 міс. давати діткам щось з ложечки дуже непросто — спрацьовує рефлекс, і язичок виштовхує вміст з ротика. В 6 міс. настає час введення першого прикорму. Виштовхувальний рефлекс послаблюється, натомість з’являється інший. Багатьом знайома така картина: малюк тягне до рота все, що бачить. Цим можна скористатися! Вже в 6–6,5 міс.!

Спробуйте набирати ложечку з прикормом і вкладати її в дитячу ручку. Нехай потихеньку тренує захоплення, хоча пальчики поки такі неслухняні! Спочатку пюре або кашка будуть потрапляти повз рота, але приблизно в рік ваш малюк навчиться тримати ложку міцно і їжа буде потрапляти за призначенням.

Крок за кроком відпрацьовується необхідна координація рухів, і все менше пюре й кашки буде на стільчику та одязі. При цьому дитину не доведеться умовляти, вона буде їсти з задоволенням. Тільки підберіть зручну та якісну силіконову ложечку.

НЮАНС! Нормально, що дитині не подобається нова їжа, що так відрізняється від молока. Іноді потрібно 10–15 спроб, перш ніж малюк почне їсти щось нове. Нормально, якщо ці проби тривають протягом кількох місяців. Давайте йому ту ложечку знову й знову. Не примушуйте, не годуйте силою, але й не здавайтеся. Експериментуйте, пропонуйте, подавайте приклад. Сьогодні можна купити дитячі столові прилади навіть для зовсім маленьких.

Тому ложка — в 6–7 міс., вилка — у 8–9, а безпечний ніж — 12–15. У 6–8 міс. малюка вже можна привчати пити з чашки.

Головне правило: якщо батьки завжди користуються серветками, столовими приладами і їдять акуратно, поступово всьому цьому навчаються й діти. Назавжди забудьте про те, що салат можна їсти ложкою з салатниці.

дитячий апетит, прикорм малюка, дитяче меню

Джерело: Shutterstock

МІФ: Не можна дозволяти дитині грати з їжею та бруднити себе і все навколо

ПРАВДА: Для дітей саме життя — гра. Ніякого драматизму. Саме так вони пізнають світ та навчаються. І їсти навчаються так само — у грі. Не впадайте в розпач («Треба ж якось нагодувати!»). У цьому є і плюси! Якщо малюк не хоче їсти, не наполягайте. Просто поставте тарілку поряд з ним, шматочки фруктів або хліба вкладіть у ніблер (спеціальну сіточку для тренування навичок жування) і залиште в зоні доступу крихітки. Малюк обов’язково зацікавиться тим, що йому не дали в руки. Так ви привчите свого карапуза без капризів брати зі столу їжу і відправляти її до рота.

НЮАНС! У 9–10 міс. настає період, коли малюки активно вивчають світ і властивості предметів. Захоплення переповнює їх, коли вони розмазують кашу по столу, створюючи свій неповторний шедевр. Вони хочуть бути вільними та самостійними. Будь ласка, не заважайте їм! І якщо ви впевнені, що дитина не хвора, а просто не встигла зголодніти, залиште їй право вирішувати, скільки вона з’їсть, а скільки використає у якості фарби для картини кашею.

дитячий апетит, прикорм малюка, дитяче меню

Джерело: Shutterstock

МІФ: Годувати дитину на вулиці — погана звичка

ПРАВДА: Малюк витрачає дуже багато енергії на прогулянці, тому йому потрібний корисний перекус. Ви зможете довше побути на свіжому повітрі й настрій у дитини буде кращий. Упаковка пюре «пауч» від Hamanek дуже практична: його зручно брати з собою на прогулянку, а малюки часто із задоволенням самостійно висмоктують пюре з упаковки.

До того ж паучі Hamanek мають унікальну вагу — 120 г. Це більше, ніж стандартний розмір пакування подібної продукції (як правило, 90 г), тому батьки можуть не хвилюватися про те, що дитина знову швидко зголодніє після такого перекусу і всі будуть вимушені повертатися додому.

НЮАНС! Пауч — м’яка упаковка з кришкою, що закручується. Пауч так само, як і баночка, зберігає всі цінні властивості пюре, але він ще й зручний у транспортуванні і годуванні дитини на прогулянці. Безпечний ковпачок BABY CAP неможливо вдихнути  і проковтнути.

дитячий апетит, прикорм малюка, дитяче меню


А ще компанія Hame , знаючи про те, що малюки завжди з особливим інтересом ставляться до яскравих і привабливих пакувань, подбала про маленьких споживачів. Яскраві звірятка, що прикрашають паучі, не тільки тішать око: завдяки барвистим упаковкам малюки можуть вивчати назви тварин, а батьки ще додадуть цікавої інформації про світ природи та історій, що захоплюють.Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты
x