Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="247741"]
Материалы на украинском языке, МІФИ ТА ПРАВДА ПРО ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ

Міфи та правда про найкращий перший продукт для прикорму

Old date:
Current date: 2021.12.07
New date: 2020.06.04
0
Усі мами чули, що найкращий, найнебезпечніший та найкорисніший перший прикорм — це кабачок. Бабусі впевнені — краще яблучко. А ще к

Усі мами чули, що найкращий, найнебезпечніший та найкорисніший перший прикорм — це кабачок. Бабусі впевнені — краще яблучко. А ще краще — сік. Сучасні педіатри наполягають: немає єдиного чемпіона з прикорму. І радять індивідуальний підхід, спостереження та здоровий глузд.


прикорм, перший продукт для прикорму

Джерело: Shutterstock

МІФ: Треба починати з кабачка

ПРАВДА: Стандартна рекомендація для здорової дитини — сезонний гіпоалергенний овоч, який виріс у вашій місцевості. Але ВООЗ нічого не має проти фруктового старту або каші у якості першого прикорму. Продукти з дитячого раціону мають містити якомога більше заліза, бути легкозасвоюваними, без додаткових солі та цукру та безпечними з епідеміологічної точки зору.


В умовах нашої кліматичної зони цим вимогам найбільше відповідають страви з фруктів, овочів і круп, до яких трохи згодом додається м’ясо та риба. Що саме буде першим, не має значення. Важливо, щоб продукт не викликав алергічної реакції (червоні, помаранчеві, жовті плоди заборонено), а якщо це каша, то принциповою є відсутність глютену.

Тож дитина може почати й з картоплі, цвітної капусти, броколі, патисона, навіть з яблука чи грушки. Головне — якість їжі, яку вона спробує, спосіб обробки, безпека.

НЮАНС! Є сучасні рекомендації для маленьких потенційних алергиків (алергія у батьків або у старших дітей в родині) щодо введення невеликої кількості значущих алергенів, аби допомогти формуванню імунної толерантності до алергену. Робити це можна лише під наглядом лікаря та за умови регулярного спостереження за реакцією організму дитини на їжу.

прикорм, перший продукт для прикорму

МІФ: У 3 місяці треба давати яблучний сік по крапельках

ПРАВДА: Сучасна рекомендація — сік після 12 місяців, якщо ваш лікар не радить індивідуальний графік. У радянські часи дуже багато дітей харчувалися сумішшю (вона не була такою адаптованою та якісною, як зараз). Для того щоб додати вітамінів та хоч якось захистити від анемії, педіатри наполягали на введенні яблучного соку вже у 3 місяці. Зараз такої потреби немає.

Діти на грудному вигодовуванні отримують все, що потрібно, з маминого молока, а малюки, що п’ють сучасні якісні суміші, вже не страждають від анемії.

НЮАНС! Є дослідження, які доводять: концентрація кислот у соку — занадто висока для дитячого шлунка, що адаптований поки що лише до молока, шлунково-кишковий тракт ще просто не готовий до такої їжі.

До того ж саме сік іноді стає причиною недостатньої маси тіла: сік дає калорії, а важливих мінералів та білків дитина не отримує, вітамінний дефіцит соки теж не компенсують. Саме солодка рідина, яку крихітка п’є з пляшечки, викликає «пляшковий карієс» (цукор пошкоджує ніжну емаль на дитячих зубках).

прикорм, перший продукт для прикорму

МІФ: Манка на молоці — класика: у нас усі діти в родині пили її з пляшечки

ПРАВДА: Якщо й каша, то лише кукурудза, гречка або рис (це так звана безглютенова трійця). Безмолочна або з додаванням маминого молока. Манка — виключно глютен, а ще вона багата на фітин, який заважає всмоктуванню заліза, а це дуже небезпечно для маленьких.

Серед серйозних наслідків присутності манної каші у меню дитини до року порушення роботи ШКТ, рахіт, часті застуди та ГРВІ.

НЮАНС! Давати будь-який прикорм з пляшки — це теж велика помилка. Особливо якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні. Навіть воду треба давати з ложки або з чашки, щоб не завадити вже налаштованому грудному вигодовуванню.

Прикорм дитина має їсти сидячи. Починаємо з пюре з ложки, а у 8–10 місяців пропонуємо вже їжу з твердішими грудочками. Розмір цих невеличких шматочків такий, що дитина може сама взяти пальчиками.

прикорм, перший продукт для прикорму

Джерело: Shutterstock

МІФ: Найкраще — кисломолочка: кефір, сир, йогурт

ПРАВДА: Експерти не радять вживати коров’яче, козине та молоко інших тварин дітям принаймні до року, а краще — до двох-трьох років. Для дітей на штучному годуванні краще вживати адаптовані молочні суміші, а на 2–3-му році — «наступні формули».

Білки молока сільськогосподарських тварин суттєво відрізняються за своїм складом від білків грудного молока, вони важко перетравлюються, часто викликають алергію. Надлишок фосфору у коров’ячому молоці зовсім не сприяє засвоєнню кальцію, скоріше навпаки.

У кисломолочних продуктах ці недоліки частково компенсуються дією молочнокислих мікроорганізмів, які розщеплюють надлишок лактози та змінюють структуру білків, що полегшує їх засвоєння.

Але все одно до року вживання молока небажано, а на 2–3-му році має складати не більше 500 мл на добу.

НЮАНС! Бажано вводити кефір в меню малюка після 9 місяців (якщо ваш лікар не наполягає зробити це раніше). Іноді через кислоти та мінеральні солі, що є у кефірі, у дітей виникають збої в роботі нирок і травної системи: слідкуйте за розміром порції.

прикорм, перший продукт для прикорму

МІФ: Треба додати трішки цукру або солі, щоб малюку сподобався перший прикорм

ПРАВДА: Педіатри категорично проти додавання цукру та солі у страви прикорму. Безумовно, дитині сподобається солодка кашка, але, щоб сформувати правильну харчову поведінку надалі, слід пропонувати прикорм без додавання цукру і солі та обов’язково включати зелені овочі (вони мають невеличку гіркоту, до якої треба звикати з дитинства).

прикорм, перший продукт для прикормуНЮАНС! Купляючи готову продукцію для прикорму, батькам важливо звертати увагу на склад продукції. Дитяче харчування має складатися виключно з натуральних продуктів. Наприклад, фруктове пюре від ТМ Hamanek та ТМ Hame містять 100% фруктів.


У м’ясо-овочевих пюре Hamanek повністю виключена наявність ГМО, барвників, консервантів, глютену, солі.


До речі, надлишок солі може привести до затримки води в організмі, а також до додаткового навантаження на підшлункову залозу і нирки дитини. При створенні дитячого харчування фахівці компанії чеської компанії Hamе спираються на дані наукових досліджень в галузі педіатрії, алергології, імунології, працюють спільно з педіатрами для отримання найкращих рецептур, корисних для малюка, щоб ви змогли прищепити дитині звичку до здорового харчування з дитинства.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты
x