Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="273382"]
Досуг

Якого числа Вербна неділя у 2022 році та як святкувати

0
За тиждень до Воскресіння Христового вірянине відзначають важливе свято – Вербну неділю. Оскільки дата свята плаває та прив'язана

За тиждень до Воскресіння Христового вірянине відзначають важливе свято – Вербну неділю. Оскільки дата свята плаває та прив’язана до Великодня, важливо знати, коли Вербна неділя у 2022 році й що потрібно обов’язково зробити у цей день.

Вербна неділя

Джерело: instagram @photozhukru

Вербна неділя, згідно з усіма чотирма Євангеліями, це день, коли Ісус урочисто в’їхав до Єрусалиму верхи на ослі. Вхід Господній до Єрусалиму, Тиждень квітконосний, Пальмова неділя – це всі назви цього великого важливого для вірян свята.

У 2022 році Вербну неділю відзначають 17 квітня.

Чому Вербна неділя так називається

Згідно з Євангелієм, коли Ісус увійшов до Єрусалиму, на нього вже чекали юрби городян, наслухані про нього, як про великого чудотворця і пророка з Назарету, що зціляє хворих. Адже напередодні, у суботу він воскресив Лазаря, цю подію відзначають у Лазарєву суботу. Зустрічали Ісуса з Назарета як належить цареві — підстеливши під ноги білі тканини та вітаючи пальмовими гілками. Так було в спекотному Ізраїлі, але в наших широтах пальми не ростуть, тому їх замінили гілочками верби — єдиної рослини, яка беззмінно оживає за тиждень до Великодня, на яку б дату свято не випадало.


Вербна неділя

Джерело: instagram @visti.dpua

Як святкувати Вербну неділю

Ще в Лазарєву суботу, напередодні Вербної неділі потрібно запастися живими гілочками верби, які виконуватимуть роль пальмових гілок. Увечері в суботу важливо прийти до церкви з цими гілочками й дуже бажано відвідати службу вночі, яка, як правило, починається відразу після опівночі. Після закінчення служби священник окроплює принесені гілочки верби святою водою.

Якщо з якоїсь причини прийти на всенічну службу не вдалося, можна принести вербу в день святкування, в неділю 17 квітня. Важливо, щоб вони були освячені у церкві. Освячені гілки верби потрібно поставити у воду біля ікони й, бажано, зберігати їх цілий рік – до наступного святкування Входу Господнього до Єрусалиму. Але якщо гілочки пустили коріння, їх можна посадити неподалік будинку – головне, не викидати.

Як правило, у Вербну неділю після церкви влаштовували сімейний обід – але без особливих вишукувань, скромно та тихо. Великий піст ще триває, попереду найважчий Страсний тиждень, який розпочнеться вже у понеділок, 10 квітня, але допускається невелике послаблення. У Вербну неділю можна з’їсти трохи риби, заправити їжу рослинною олією і випити ковток червоного вина.

Вербна неділя

Джерело: pixabay

 Народні звичаї та прикмети на Вербну неділю

  • Церква вважає, що у Вході Господнього до Єрусалиму важливе лише відвідування церкви та умиротворення, але в народних традиціях все набагато цікавіше.
  • Освяченою вербою прийнято трохи хльостати один одного і бажати при цьому здоров’я, примовляючи: «Не я б’ю, верба б’є».
  • Наші пращури вірили, якщо перед важливим ділом або перед далекою дорогою з’їсти кілька «котиків» верби, то можна розраховувати на успіх й удачу.
  • Вважалося, що освячені гілочки верби, що стоять у будинку, оберігають його від стихійних лих та від руйнування.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты