Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="247972"]
Материалы на украинском языке

Міфи та правда про харчування з баночок

0
Серйозне ставлення батьків до першого прикорму — це серйозне ставлення до здоров’я дитини. Колись раніше пюре вважалося занадто �

Серйозне ставлення батьків до першого прикорму — це серйозне ставлення до здоров’я дитини. Колись раніше пюре вважалося занадто дорогим і якимось штучним. Бути «якісною» мамою означало подрібнювати гречку і вівсянку, варити овочі, терти яблучко та готувати усе самостійно. Щоб у мами не було і думок якось полегшити свій побут, їй казали, що там, у тих баночках, незрозуміло що. З’ясуймо та розберемося з цими застарілими міфами!

дитяче харчування

Джерело: Shutterstock

МІФ: Якщо починати з баночок, дитина призвичаїться до них і не буде їсти звичайну їжу, не навчиться жувати

ПРАВДА: Дуже важливо спостерігати за тим, як реагує дитина на консистенцію страви. Починати важливо з протертої їжі, дуже м’якої, яку легко розтерти пальцями. Або дивитися на позначку на баночці — там консистенція відповідає віку дитини. До речі, навіть якщо ви готуєте самостійно, важливо пам’ятати, що у 8–10 міс. дитині треба пропонувати твердішу їжу з грудочками або шматочками. Вона є і в готових стравах прикорму.

Ваше завдання — не пропустити цей момент, щоб показати дитині її нові можливості.


НЮАНС! Щоб малюк не вдавився, коли ви годуєте його твердішою їжею, важливо, щоб він сидів у стільці для годування, а розмір шматочків був не більшим за той, що дитина може взяти своїми маленькими пальчиками.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

МІФ: Готове харчування для дітей дуже дороге і лише для лінивих

ПРАВДА: Сучасне життя висуває вимоги: нам треба багато працювати, щоб забезпечити якісний рівень життя собі та дітям. Іноді мама повертається в офіс якраз тоді, коли починає давати прикорм дитині. Це досить напружений момент і для дитини, і для матусі. Вистачає клопоту і якщо мама ще не працює, але в родині є старша дитина.

У будь-якій ситуації є втома, бажання полегшити побут та нагодувати дитину смачно та якісно. То ж, якщо подумати, на що краще витратити час: на купування продуктів, приготування їжі, прибирання або на спілкування з дитиною, відповідь очевидна і нічого спільного з тим, що вам просто ліньки це все робити, не має.

НЮАНС! Щодо ціни, то вона залежить від багатьох складових, але завдяки тому, що можна заздалегідь спланувати дитячий раціон та покупки, буде навіть економія у загальному розумінні. Купляти продукти для приготування страв прикорму в еколавках не дешевше.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

Джерело: Shutterstock

МІФ: Ніхто не знає, що там усередині чи ті фрукти, овочі, м’ясо, риба свіжі та якісні

ПРАВДА: Якісне дитяче пюре з баночки потрапляє туди після численних перевірок не лише первинної сировини, але навіть і землі, де збирали врожай, води, якою поливали овочі, фрукти, ягоди. Щодо м’яса, риби та птиці, з ними теж усе дуже строго. Перевіряють не лише раціон, але й стан здоров’я. Погодьтеся, ніхто з нас не має можливостей так контролювати усі продукти, що ми купляємо.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

Пюре від ТМ Hame гідне вашої крихітки! Воно має безліч відповідних сертифікатів якості, основні з яких:

  • EU Сертифікати — CZ 402, CZ 314,
  • HACCP (критичні контрольні точки),
  • ISF — сертифікація якості.

Шукайте відповідні позначки на баночці. Це гарантія відповідності якості вихідних продуктів стандартам ЄС і законодавству України.

НЮАНС! Дуже важливо купляти прикорм у відділах дитячого харчування у магазинах, де дотримуються норм зберігання продукції.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

МІФ: Ми не можемо перевірити, чи чистими руками все це було зроблено та чи у чистий посуд було розфасовано

ПРАВДА: На виробництві усі працівники проходять гігієнічний контроль та мають спеціальну захисну форму. Пакувальні матеріали проходять не менш сувору перевірку, ніж сировина. Скляні баночки витримують стерилізацію, і тому в дитяче харчування не додаються штучні консерванти.

Автоматична система пакування робить «рентген», відсіває тару з мікротріщинами, а після наповнення і стерилізації проводить повторну перевірку баночок і виключає брак.

НЮАНС! Кришка twist-off дозволяє мамі визначити цілісність вакуумного пакування: при натисканні на центр вона не повинна прогинатися, відкриття банки супроводжується специфічним клацанням.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

Джерело: Shutterstock

МІФ: Крохмаль у складі пюре — це недобре

ПРАВДА: Причин додавання крохмалю в різні харчові продукти, включаючи харчування для дітей, є кілька, і це роблять як раз, щоб покращилася якість. Крохмаль пов’язує зайву рідину, завдяки чому фруктове або овочеве пюре буде залишатися однорідним, що важливо для продуктів прикорму. Таке пюре буде добре триматися в ложечці.

Завдяки властивостям, що закріплюють, крохмаль допомагає переварити новий для організму дитини продукт без появи діареї. Розщеплюючись в організмі, крохмаль стає джерелом глюкози для тіла дитини. Потрапивши в шлунок, він захищає його стінки від органічних кислот, наявних у складі фруктових пюре. Особливо це важливо для пюре, приготованих з кислих фруктів.

Доданий у харчові продукти крохмаль служить згущувачем і профілактикою відрижки.

У товстій кишці допомагає створити сприятливі умови для зростання корисних бактерій, а ще — покращує засвоєння фруктів.

НЮАНС! Оптимальний вміст крохмалю в продуктах для дитячого харчування становить 3–6%. У цьому випадку організм крихітки з легкістю перетравлює полісахарид, отримуючи від нього лише користь.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

МІФ: У тих пюре багато якихось незвичних компонентів (шпинат, фенхель, лосось, манго) ми такого не їмо в родині й дитині не хочемо давати

ПРАВДА: Маленька дитина потребує великої кількості корисних речовин, які містяться в овочах, фруктах, м’ясі та молочних продуктах. Чим більше асортимент дитячого харчування, тим більше корисних речовин буде отримувати малюк. Це одне з досягнень сучасності — можливість харчуватися набагато більшою кількістю корисних овочів та фруктів.

Так, деякі з цих нових продуктів — не зовсім традиційні для нашої кухні, але це не робить їх гіршими за моркву, картоплю або кабачок.

НЮАНС! Саме в цих незвичних для нас продуктах у великій кількості містяться потрібні мінерали, вітаміни та мікроелементи. Наприклад, залізо можна отримати не лише з червоного м’яса, печінки, яєчного жовтка та яблука, але і шпинату, броколі, селери. Ви не дуже їх полюбляєте? Є шанс змінити ситуацію та покращити не лише здоров’я дитини, а й власне теж!

 


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты