Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="247107"]
Материалы на украинском языке

Міфи та правда про строки введення прикорму

0
Здавалося, що усі домовилися що до строків введення прикорму. Останні 15 років найбільш поширена і вже усталена традиція - знайомств

Здавалося, що усі домовилися що до строків введення прикорму. Останні 15 років найбільш поширена і вже усталена традиція — знайомство дитини з новими смаками після 6 місяців. Але спостереження тривають, є велика кількість нюансів (і навіть міфів!), про які важливо знати мамі, яка вже обвела дату в календарі та купила кабачок, щоб стартувати вчасно!

прикорм дитини, перший прикорм, строки введення прикорму

Джерело: Shutterstock

МІФ: Можна вводити прикорм у чотири місяці

ПРАВДА: Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що до 6 місяців дитина має отримувати лише молоко матері. Малюк на штучному вигодовуванні може отримувати лише замінник грудного молока до 5, 5 місяців, а після цього строку треба урізноманітнити харчування сумішшю за допомогою прикорму.

Тобто загальна рекомендація – прикорм у 5,5-6 місяців, але не пізніше 7.

НЮАНС! Сучасні дослідження доводять, що у деяких випадках, наприклад, якщо дитина має ризик розвитку харчової алергії, введення невеликих доз потенційного алергену навіть до 6 місяців зменшує шанси розвитку несприятливих реакцій у майбутньому.


Американські педіатри вважають, що невелика кількість арахісової пасти, риби, яйця, пшениці допомагають організму дитини виробити толерантність до компонентів їжі.

Також, якщо дитина до 6 місяців не має можливості отримувати тільки грудне годування і їй після 4 місяців додатково дають овочеве пюре та кашу, її здоров’я та розвиток залишаються нормальними, а грудне вигодовування триває довше, ніж у тих випадках, коли дітей догодовували сумішшю.

Хоча шансів на довше годування грудьми більше, якщо прикорм водять у 6 місяців.

МІФ: Треба вводити прикорм, коли з’явиться перший зубчик

ПРАВДА: Довгий час одним з основних чинників готовності дитини прийняти прикорм вважалася поява першого зуба. Ще наші бабці сприймали його як сигнал: «Я можу жувати! Давайте щось твердіше за молоко». Але у ті далекі часи у більшості дітей перший зубок з’являвся як раз в 6 місяців. Зараз ситуація докорінно змінилася: у когось перший зуб виростає у 4 місяці, у когось – ще й у 9 немає. То ж цей критерій перестав бути головним і значущим. Слідкуйте і за іншими ознаками.

НЮАНС! Якщо ви даєте прикорм до появи першого зубчика, треба бути дуже уважними та обережними. Пюре та кашку маля проковтне, а ось яблучко чи грушку давайте лише у ніблері.

МІФ: Подушками можна обкласти, і дитинка буде їсти сидячи

ПРАВДА: Вміння добре тримати голову та спину – ознаки готовності малечі до прикорму. Але найважливіше не пропустити найважливішу умову: дитина має сидіти САМОСТІЙНО! Тобто ні подушки для фіксації, ні навіть «у мами на ручках» — не проходить!

До речі, вже доведений тісний взаємозв’язок між м’язовою системою і функцією внутрішніх органів, тонусом гладкої мускулатури. Тому без сформованих м’язів спини важко налагодити роботу травного тракту. Коли лікар рекомендує курс масажу при запорах або кольках немовлят – не дивуйтеся.

НЮАНС! Лежачі дитина може пити молочко. А ось будь-яка інша їжа має потрапляти, коли дитина знаходиться у вертикальному положенні. Небезпека вдавитися дуже висока – не ризикуйте.

МІФ: До шести місяців дитина не повинна куштувати нічого, окрім молока або суміші

ПРАВДА: В житті усі красиві теорії наштовхуються на сувору практику. А у питанні введення прикорму вона називається «прояв харчового інтересу» та «здатність відвертати голову в разі небажання їсти». І дитині, яка побачила, як батьки їдять та зацікавилася процесом усе одно, чи виповнилося її 6, чи ні! Вона проводжає поглядом кожну ложку, що прямує до маминого рота, лізе ручкою до тарілки з сестриччиною кашею, хоче, як тато пити каву… Звичайно, каву ми не наливаємо. А ось пару зерняток гречки або мікродозу яблука ви можете дати й не картати себе за це.

Головна умова такого «знайомства» — на столі мають бути продукти та страви з розряду здорового харчування та без потенційних алергенів.

НЮАНС! Зазвичай харчовий інтерес прокидається між 4-м і 7-м місяцями, але часто він згасає, бо ніяк не підтримується, адже «до 6 місяців не можна». Не робіть цю помилку, забороняючи торкатися вашої тарілки. Малюк скуштує, щось виплюне, але буде встановлений контакт! Таким чином ви вдовольняєте потребу дитини у пізнанні цього світу (дізнаєтеся самі, що їй до вподоби й з чого варто розпочати «справжній» прикорм), не пропускаєте важливий етап дорослішання.

прикорм дитини, перший прикорм, строки введення прикорму

Джерело: Shutterstock

МІФ: Найперший прикорм мама обов’язково має приготувати сама та вкласти душу

ПРАВДА: Мамина душа – це чудово, але, на жаль, ще не гарантія якості овочів, які вона придбала на ринку або в магазині. До того ж багато залежить від сезону та інших умов – інколи ми просто не можемо купити свіже і приготувати дитині. Педіатри рекомендують сезонні овочі: цвітну капусту, кабачок, патисон. Але якщо ґрунтові ще не виросли, вам точно краще купити готове пюре в баночці, ніж рослину невідомого походження.

Ваша задача – дати смачне та корисне і бути впевненим, що організм крихітки усе це легко засвоїть. Скажімо, продукція ТМ Hame та Hamanek, яка виробляється в Чехії згідно з найсуворішими стандартами Євросоюзу. Важливо, що Hamanek не лише гарантує повну безпеку своєї продукції, але й виробляє її дуже смачною – дітям подобається!

А для батьків важливо бути впевненими у безпеці. І тут теж Hamanek на вищому рівні. Кожна партія товару проходить різні види аналізів: мікробіологічні, фізико-хімічні показники безпеки, а потім зберігається на спеціальному складі на заводі не менше 10 днів, протягом яких завершуються всі перевірки і підтверджується якість готового продукту.

Обираючи прикорм ТМ Hamanek для вашого малюка, ви можете бути впевненими – дитина отримує найкраще!


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты