Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="142877"]
Виховання

РРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСЏЃЃигатьиненавредить

Old date: 2017-05-19
Current date: 2022.06.26
New date: 2017.07.16
0
У суспільстві ліворукість сприймається добре, а батьки не намагаються насильно перевчити дітей праву руку. Але з

У суспільстві ліворукість сприймається добре, а батьки не намагаються насильно перевчити дітей праву руку. Але сам цей факт не полегшує дитині життя в праворукому світі. Як же допомогти дитині адаптуватися та проявити свої таланти?

Шульга взаємодіє з багатьма предметами зовсім не так, як правші, тому важливо знати психологічні особливості такої дитини, її сильні та слабкі сторони.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виховання дитини: про що розповідає дитячий малюнок
Чим шульги відрізняються від правшів?

Лівші відрізняються від правшів не лише провідною рукою, а й тим, як вони сприймають та засвоюють інформацію.

Особливості шульги:


 • добре володіють своїм тілом та орієнтуються у просторі;
 • не сильні в логіці та математиці, так як у них більш активно права півкуля мозку;
 • як правило, не вміють красиво викладати свої думки, тому що краще розуміють сенс промови, але не сильні у її відтворенні;
 • такі діти набагато емоційніші, можуть легко образитися, розсердитися. Саме тому діти-шульги складніше переносять кризу трьох років.

Табу для батьків шульги

Батькам треба не забувати, що дитина все тримає лівою рукою і відповідно планувати її побут.

Чого не треба говорити і робити:


 • Часто нагадувати дитині і оточуючим про її ліворукість. Дитина може почати бачити в цьому щось нормально, соромитися цього.
 • Регулярно запитувати, чи зручно йому тримати ручку/олівці/ложку у лівій руці. Пропонувати допомогу потрібно лише тоді, коли ви бачите, що дитина зовсім не справляється.
 • Переучувати дитину праворуч.

Як допомогти дитині-лівшу в дитячому садку та школі?

 • Коли ви віддаєте дитину в дитячий садок або в перший клас, повідомте вихователям та вчителю про його ліворукість. Так вони зможуть легше знайти до нього підхід, не поспішати під час занять, а також не акцентувати увагу на певній руці, наприклад: "Візьміть ручку в праву руку".
 • Купуйте дитині спеціальні товари для ліворуких, щоб їй було легше вчитися та малювати. Наприклад, спеціальні ручки, які не змащуються, прописи, ножиці. А для дітей, котрі хочуть займатися музикою, є навіть музичні інструменти для ліворуких.
 • Попросіть вчителя посадити дитину так, щоб вона не штовхала лівою рукою товариша по парті. А світло на його зошит має падати з правого боку.
 • Для ліворукого дитини краще вибирати дитячий садок з нестандартними підходами до навчання. У такій атмосфері він може яскравіше виявити свої здібності та таланти.

Хобі для шульги

 • У ліворуких дітей провідна півкуля мозку - права. Воно відповідає за творчість та образне мислення. Такі діти люблять малювати, захоплюються ліпленням із пластиліну та глини, люблять музику.
 • Лівши дуже цікаві, вони намагаються зрозуміти, як влаштований цей світ. Ця риса може допомогти дитині реалізувати своє просторове мислення у таких сферах як географія, геометрія і навіть інформатика.
 • Ліворукі діти із задоволенням виявляють інтерес до танців, активних видів спорту, у тому числі й командних ігор. Спробуйте віддати малюка на гімнастику або секцію з тенісу!

9 цікавих та невідомих фактів про шульги!

Публікація від ?МДІК «Гра Слів»? (@mdik_kchr)ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Двомовна сім'я: як правильно виховати дитину білінгва
Виховання хлопчиків та дівчаток: у чому різниця і як подолати стереотипи?Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Мітки:
лівша
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 3,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x