Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="139931"]
Виховання

Виховання хлопчиків та дівчаток: у чому різниця і як подолати стереотипи?

0
Стереотип про те, що дівчатка мають бути ніжними та лагідними, а хлопчики сильними та хоробрими існує і в сучасному суспільстві. Але якщо

Стереотип про те, що дівчатка мають бути ніжними та лагідними, а хлопчики сильними та хоробрими існує і в сучасному суспільстві. Але якщо замислитись, хороші якості потрібні всім і часом дуже безглуздо розділяти їх за ґендерною ознакою.

instagram@pics_missmaya

Джерело: instagram@pics_missmaya

Олександр Кузнєцов, психолог та багатодітний тато, поділився своїми думками про те, чому варто боротися зі стереотипами у вихованні дітей та що нам це дасть.

Бути хлопчиком – складніше

Безумовно, виховання дівчаток і хлопчиків має свої особливості, але що їх поєднує, так це те, що всі важливі якості дитина бере з сім'ї, наслідуючи дорослих. І не важливо, це хлопчик чи дівчинка, дитині до 6 років дуже важлива близькість із батьками, особливо з мамою. Тому не бійтеся виявляти ніжність до сина: до 5 років можна відкрито демонструвати свої почуття, живити його любов'ю, щоб надати дитині впевненості у своїх силах, це знадобиться їй у майбутньому.

Дівчаткам трошки простіше, адже вони несвідомо копіюю мамину поведінку і вчаться, як правильно чинити, саме від неї. А ось хлопчаки з 5-6 років починають більше тягтися до тата, який на цьому етапі має стати для них наставником і справжнім прикладом, а мама зі своєю турботою та опікою – трохи відійти на другий план.


Якщо ж хлопчик росте без батька, завдання матері – забезпечити синові наявність іншого чоловіка поряд. Це може бути друг сім'ї, дядько чи дідусь, який покаже дитині вектор розвитку.

instagram@pics_missmaya

Джерело: instagram@pics_missmaya

Особливості спілкування дівчаток та хлопчиків

Напевно, ви помічали, що дівчатка, як правило, більш відкриті та комунікабельні, легше заводять друзів та знайомляться з власної ініціативи. Хлопчикам треба підказати, як подолати сором і підійти до іншої дитини, як почати спілкування, знайти спільні інтереси.

Також синові важливо розповісти про особливості жіночої дружби та про дівоче уявлення про спілкування. У хлопців у цьому все набагато простіше. Хлопчики або дружать або відкрито ворогують (і триває це недовго). А дівчаток часто бувають конфлікти на ґрунті суперництва, вони плетуть інтриги, влаштовують бойкоти.

У початковій школі, коли між дітьми народжується симпатія, хлопчикові важливо підказати, як говорити з дівчатками, і бажано, щоби це робив батько.

instagram@pics_missmaya

Джерело: instagram@pics_missmaya

Прояв почуттів – для всіх

Хлопчик повинен уміти постояти за себе тут допоможе спортивна секція), але знання дипломатії йому не завадить. Стереотип про те, що хлопчики мають бути менш емоційними, давно не витримує жодної критики.

Роль тата полягає в тому, щоб показати синові, що справжній чоловік не показуватиме агресію і вирішуватиме проблеми кулаками, а в першу чергу подумає про конструктивний діалог. Особливо цю думку важливо донести гіперактивній дитині, яка може виражати свої емоції за допомогою бійки.

А якщо в сім'ї тато такий, що трохи одразу махає кулаками, то він навряд чи чимось допоможе дитині, а може навіть нашкодити. Важливо з раннього віку донести і хлопчикам, і дівчаткам, що будь-які почуття мають значення і їх можна висловлювати.

Батькам не варто бояться приголубити сина, від цього з нього не виросте «ганчірка», кохання піде тільки на користь.

instagram@pics_missmaya

Джерело: instagram@pics_missmaya

Кому можна битися?

Вважають, що хлопчику треба вміти себе захистити, і потрібно виховувати в ньому це розуміння. А дівчинка що, мусить давати себе в образу? Звичайно, ні!

Але батьки повинні одразу дати дітям зрозуміти, що битися — неприпустимо. Пригнічувати та забороняти агресію та злість як почуття у вас не вийде, та й робити цього не можна. Але навчити дітей правильно висловлювати своє невдоволення та правильно відстоювати свої інтереси – завжди можна.

Навчити дитину взаємодіяти під час конфліктної ситуації — цілий процес, який можна здійснити у різний спосіб: наприклад, карати чи довго, але впевнено вчити ділитися, йти на компроміс, слухати іншу людину. Але яким би не був ваш підхід, дітям у цьому треба допомагати.

instagram@pics_missmaya

Джерело: instagram@pics_missmaya

Свобода вибору

На жаль чи, на щастя, культура, що формувалася століттями, впливає на наше створення. Тому, якщо вашому синові подобається готувати або робити зачіски, підтримайте його, але одразу попередьте, що суспільство може його засудити, мовляв, не чоловіча ця справа. Буде краще, якщо дитина буде підготовлена ​​до об'єктивної реальності.

В освіту хлопчика вкладають, як правило, набагато більше зусиль, адже дівчинка може одружитися, піти в декрет і навіть не працювати за фахом. Але це не привід, щоб вирішувати за дитину її долю. І хлопчики, і дівчатка мають самі вибирати своє майбутнє. Батьки можуть лише показати дитині спектр усіх можливостей, а вона вже нехай сама вирішує.

Крім того, для чоловіків створення сім'ї в сучасному суспільстві не є пріоритетом, на відміну від дівчаток, яким ще з дитинства говорять про білу сукню та фат. Вчіть доньку шукати близьку за духом людину, доброго і чуйного чоловіка, а не принца на білому коні, який носитиме її на руках усе життя. А хлопчика обов'язково орієнтуйте створення сім'ї своїм особистим прикладом!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 2,33 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти