Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278430"]
Психология

Куди можна звернутися, щоб отримати психологічну допомогу: відповідь МОЗ

0
 Українці мають можливість отримати психологічну та психіатричну допомогу в медзакладах країни безоплатно. У МОЗ розповіли, д�

 Українці мають можливість отримати психологічну та психіатричну допомогу в медзакладах країни безоплатно. У МОЗ розповіли, де і в який спосіб це можна зробити.

психолог Куди можна звернутися, щоб отримати психологічну допомогу

Джерело: Freepik

Звернутися до свого сімейного лікаря

Зауважимо: якщо в умовах війни ви втратили зв’язок зі своїм сімейним лікарем (наприклад, через вимушене переселення), ви можете звернутися до іншого сімейного лікаря за місцем свого фактичного перебування – для цього не потрібно підписувати декларацію.

Звернутися до лікаря «первинки», який пройшов спеціальне навчання

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я близько 10 000 лікарів первинної ланки надання медичної допомоги – сімейні лікарі, терапевти, педіатри – отримали сертифікати про навчання з ведення поширених психічних розладів та можуть надавати кваліфіковану психологічну допомогу людям із психічними розладами.

Самостійно звернутися до вузького фахівця з психічного здоровʼя

Власне, самостійно у разі потреби можна звернутися до психолога у закладі охорони здоров’я. А якщо є підозри на симптоми психічного розладу – до лікаря-психіатра. Для самозвернення до цих фахівців направлення не потрібне.


лікар Куди можна звернутися, щоб отримати психологічну допомогу

Джерело: Freepik

Звернутися до приватного фахівця

Будьте уважними й перевіряйте інформацію щодо компетентності спеціаліста, до якого плануєте звернутися по психологічну допомогу. Зокрема, Яна Українська, завідувачка сектору з охорони психічного здоровʼя департаменту медичних послуг МОЗ України, радить питати фахівця з психічного здоровʼя про його освіту. За її словами, професіонал завжди залюбки продемонструє свої сертифікати та дипломи – адже це свідчення про його компетентність.

❗ Також зверніть увагу, що послуги приватних фахівців можуть бути безоплатними, частково безоплатними (наприклад, безоплатна лише перша зустріч) або платними. Тому варто завчасно дізнатися про вартість і умови надання психологічної допомоги, якщо ви звертаєтеся до приватного психолога.

Куди можна звернутися, щоб отримати психологічну допомогу


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты