Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="148219"]
Дозвілля

Коли день Петра та Павла у 2020 році. Історія, традиції свята

Old date: 2017-07-07
Current date: 2022.05.24
New date: 2020.07.08
0
Більшість християнських свят приурочені до сумних дат, так день Петра та Павла відзначають на згадку про мученицьку смерть.

Більшість християнських свят приурочені до сумних дат, тому день Петра і Павла відзначають на згадку про мученицьку смерть двох апостолів. Але крім церковного значення, Петров день має і глибинне язичницьке коріння.

Петров день, як ще називають православне свято святих Петра та Павла, має фіксовану дату 12 липня. У 2020 році Петра та Павла випадає на неділю.
Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Хто такі апостоли Петро та Павло

Відповідно до Євангелія Петро і Павло були зовсім різними людьми і до свого апостольства прийшли практично з протилежних сторін. Петро, ​​права рука Ісуса, народився в бідній рибальській сім'ї і з появою Христа відразу повірив у нього і допомагав у всьому до останнього дня його земного життя. Одним із перших апостол Петро проголосив Ісуса Месією, проповідував його вчення і був страчений у Римі, причому його розіп'яли головою вниз.

Павло, повна протилежність Петру, жив у ті роки, народився в заможній і освіченій сім'ї, сам здобув хорошу освіту і досить довго був затятим противником вчення Ісуса. Втім, одного разу в його житті стався крутий віраж і з того моменту Павло став апостолом Христа і віра його була не слабша за петрову, його проповіді входять до Нового завіту. За що й поплатився - Павла так само стратили римляни, але смерть він прийняв не на хресті, а на пласі - йому відтяли голову.


Обидві ці трагічні події сталися в один день, 29 червня за юліанським календарем, 12 липня за нашим, григоріанським, щоправда, з різницею в один рік. Відзначати день апостолів Петра та Павла християнська церква розпочала з періоду свого заснування.

День Петра та Павла знаменує собою закінчення Петровського посту, який щороку має різну тривалість, починається через тиждень після трійці та закінчується 11 липня.


День Петра та Павла

Джерело: muzei-mira.com Апостоли Петро та Павло Ель Греко

Народні традиції дня Петра та Павла

Стародавні слов'яни вважали Петров день «маківкою» літа, який завершує літній святковий цикл, до якого включено свята Аграфени Купальниці та Івана Купала і знаменує максимальний розквіт усіх сил природи.

Як у церковній, і у народної традиції на Петра і Павла не вітається робота, особливо важка. Цього дня не ходили в поле, віруючі вирушали на святкове богослужіння до церкви, що більшості з них не заважало після відзначити Петров день за народним звичаєм.

У день Петра і Павла, чи Петрів день, влаштовували веселі гуляння, з катаннями на гойдалках, хороводами, багаттями біля річки та вінками. Як і на Івана Купала, цього дня дівчата ворожать на нареченого, пускають вінки на воду та просять сили природи про допомогу.


На Петра та Павла прийнято влаштовувати багаті застілля, ходити в гості та самим приймати друзів та родичів. У наші дні інтуїтивно ми намагаємося побути з близькими, причому в ідеалі – на природі, влаштувавши пікнік.


До Петрова дня в будинках наводили лад і прикрашали травами та польовими квітами, причому в букетах обов'язково має бути полин – трава, яка відганяє злих духів.
Господині пекли булки, паски та особливі коржики мандарики, згадуючи про подорожі світом апостолів Петра і Павла. Так змішалися народні та церковні звичаї.


Петра та Павла у 2020 році

Прес-служба Стародавнього Києва у «Парку Київська Русь»

Прикмети та приказки на день Петра та Павла

Петров день вважається справжнім початком літа, яке за слов'янським календарем дуже коротке – з 12 липня по 2 серпня – Ільїн день. Саме з дня Петра та Павла можна купатися у відкритих водоймищах, а в полях починається ранній збір урожаю.


  • Якщо у день Петра та Павла йтиме дощ, сінок буде мокрим.
  • На Петрів день зозулі перестають кукувати
  • Якщо зозулі замовкли за тиждень до Петра та Павла, зима буде рання та холодна. Якщо кукують кілька днів після – осінь затягнеться та буде теплою
  • Дощ на Петров день до рясного врожаю. Якщо дощ пройде кілька разів – зерно вродить утричі краще.
  • Петро і Павло – спеку додав: після Петра та Павла настає справжня літня спека.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x