Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="169625"]
Дозвілля

День святої Ганни: що потрібно і що не можна робити у цей день

Old date: 2017-12-22
Current date: 2022.08.12
New date: 2020.12.21
0
22 грудня православні християни відзначають день пам'яті святої Анни – бабусі Ісуса Христа. День святої Ганни 22 грудня вважається про

22 грудня православні християни відзначають день пам'яті святої Анни – бабусі Ісуса Христа. День святої Анни 22 грудня вважається особливо важливим для вагітних жінок.

День святої Ганни

Джерело: instagram @yourkidssmile

Насамперед хочу привітати всіх дівчаток, дівчат, жінок, яких назвали красивим біблійним ім'ям Ганна. А тепер, давайте дізнаємося, що це за свято, а також які заборони на День святої Ганни наказує церква і що обов'язково потрібно зробити в цей день.
Історія святкування Дня святої Ганни

Відповідно до Євангелія, молодша дочка священика Матфана з Віфлеєма вийшла заміж за якогось Йоакима ще зовсім юною. Але за десятки років спільного життя Ганна так і не змогла завагітніти, як вони не намагалися. Святий Іоаким вирушив у пустелю, де 40 днів постився і щодня молився, щоб бог послав йому його дружину дитину. Його молитви почули, через деякий час після повернення чоловіка додому Ганна дізналася, що вагітна. Більше того, разом із радісною звісткою, в дім Ганни та Іоакима заглянув архангел Гавриїл та повідомив, що дівчинка, яку виносить та народить Ганна, стане рятівницею світу.

День зачаття матері Ісуса Христа Марії і відзначає церкву відтоді як День святої Анни. Тому саме майбутні матусі завжди особливо обережні були цього дня.


День святої Ганни

Джерело: Fotolia

Що не можна робити у День святої Ганни

Як на будь-яке християнське свято, у День Святої Анни церква не вітає будь-яких робіт, особливо важких. Причина – треба думати та згадувати святу, а не відволікатися на мирське.


 • А ось у народі вважається, що у День Святої Анни категорично не можна шити, в'язати, штопати. Ця заборона стосувалася переважно жінок, причому особливо вагітних. Вважалося, що робота з нитками може призвести до обвивання малюка пуповиною.
 • Вагітним жінкам 22 грудня не можна розпалювати вогонь, переступати гострі предмети.
 • Усім не варто лихословити, сперечатися, сваритися та злитися.
 • Оскільки все ще триває Різдвяний піст, не можна їсти мало, молочні продукти та яйця.

Що можна і потрібно зробити у День святої Ганни

 • Привітати всіх знайомих, яких назвали на честь святої Анни
 • Сходити до церкви та поставити свічку за здоров'я близьких
 • Намагатися думати про хороше і допомагати тим, хто потребує допомоги.
День святої Ганни

Джерело: pixabay.com

Народні прикмети на День святої Ганни

22 грудня перший день після зимового сонцестояння, коли тривалість дня починає збільшуватися «на гороб'ячий крок». Вважається, що якою буде погода цього дня, такою вона буде і на Новий Рік.


 1. Яка погода буде на Ганни у першу половину дня, такою вона протримається до кінця грудня.
 2. Якщо на Анни йде дощ, значить весна буде холодною та дощовою.
 3. Безвітряний день на Ганни – до хорошого врожаю фруктів
 4. Якщо на Ганни сніг лежить впритул до паркану, то літо очікується неврожайним.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Мітки:
релігія
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x