Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="79302"]
Мама, планування

Як підготувати чоловіка до спермограми

Old date:
Current date: 2022.05.17
New date: 2015.12.10
0
Для того щоб визначити якість сперми і виключити або підтвердити чоловіче безпліддя, одним з перших кроків буде аналіз, під

Для того, щоб визначити якість сперми і виключити або підтвердити чоловіче безпліддя, одним з перших кроків буде аналіз, під назвою спермограма.

Чомусь так повелося, що їли пара не може зачати дитину, у жінки включається комплекс провини, і вона починає обстеження власного здоров'я. Це, напевно, правильно, проте ймовірність того, що партнер не може довести справу до кінця, не менш ймовірна. Перевірити це можна і потрібно, тим більше, що це не складно і дуже інформативно.
Чоловік - фото

Готуємось до спермограми правильно

Від того, якою буде поведінка чоловіка перед здаванням аналізу, залежить достовірність його результату. Фахівці рекомендують

  • Утримання від статевих контактів і мастурбації не повинно тривати більше тижня до аналізу. Зміни у складі сперми при тривалій помірності може спотворити кінцевий результат.
  • Не слід здавати аналіз у розпал будь-якого інфекційного захворювання, прийому противірусних чи антибактеріальних препаратів. Особливо це стосується загострень захворювань сечостатевої системи. Дозволено здавати аналіз через 1-2 тижні після закінчення прийому будь-яких ліків.
  • За три дні до походу в лабораторію утриматися від жирної та гострої їжі, а також відмовитися від куріння та алкоголю – все це сильно впливає на рухливість та життєздатність статевих клітин та може спотворити результат. Особливо критично це правило протягом дня напередодні здачі аналізу.
  • Щоб кількість сперми була достатньою, варто утриматися від статевих контактів та мастурбації за 2-3 доби до здачі еякуляту на спермограму.
  • Не приймати гарячу ванну і не відвідувати лазню (уникати перегріву) за день до спермограми. Відомо, що висока температура згубна для сперматозоїдів відбувається значне скорочення їх вироблення.
  • Напередодні аналізу не слід сильно напружуватися - займатися бігом, підняттям тяжкості та іншими фізичними навантаженнями, так як в цьому випадку так само різко зменшується вироблення чоловічих статевих клітин. Може так само вплинути емоційний сплеск, причому як негативний, і позитивний.
  • Під час здачі аналізу велике значення має стерильність всього, що стикається з матеріалом дослідження, тому дуже важливо робити свою справу в чистому приміщенні, використовувати стерильну ємність та ретельно вимити руки перед процесом. Тому, дуже рекомендується здавати аналіз безпосередньо в лабораторії, хоча можливість зробити це вдома надається деякими приватними лабораторіями.
сперматозоїд - фото

Fotolia

Як беруть аналіз для спермограми

Приводом щодо аналізу може послужити бажання пари завести дитину і відсутність запліднення понад рік, за умови регулярної статевого життя без запобігання.


Для вивчення лаборантам необхідний зразок сперми, який чоловік здає безпосередньо в лабораторії, оскільки для достовірного результату дуже важливим є час, який минув з моменту видачі сперми до її вивчення.

Під час дослідження проводиться два етапи вивчення. Насамперед фахівці оцінюють так звані фізичні властивості сперми:


Кількість еякуляту – якщо його менше 2 мл, вважається, що це може бути результатом деяких проблем, наприклад, дисфункцією насіннєвих пухирців або передміхурової залози, непрохідністю насіннєвих проток, або порушенням правил підготовки до здачі аналізу

Період розрідження – після викиду еякуляту у ньому відбувається деякі хімічні процеси, які сприяють його розрідження. Якщо цього не відбувається протягом години, можливі проблеми зі здоров'ям сечостатевої системи

В'язкість та кислотність визначають за допомогою спеціальних вимірювальних приладів, вони повинні відповідати певним нормам.


Аналізи - фото

Fotolia

Другий етап дослідження є основним, при цьому відбувається мікроскопічне вивчення та вимірювання кількості сперматозоїдів в одиниці об'єму, їх рухливість, співвідношення живих і загиблих пуголовків, а також наявність в еякуляті лейкоцитів.

Якщо на якомусь із етапів виявлено відхилення від норм, які прописані Всесвітньою Організацією охорони здоров'я, проводять повторний аналіз, щоб унеможливити помилку. Якщо все в нормі – на цьому дослідження чоловічої фертильності закінчується, але якщо порушення виявлено, лікар-андролог запропонує продовжити дослідження більш поглиблено.


Важливо пам'ятати, що від того, наскільки правильно чоловік поводився перед спермограмою, багато в чому залежатиме її достовірність


ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Чоловіче безпліддя. Причини лікування

Як підвищити шанси на зачаття дитини

Методи штучного запліднення


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x