Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="156457"]
Здоров'я

Чому у дітей болять ноги і що при цьому робити не можна

Old date:
Current date: 2022.05.24
New date: 2022.02.19
0
На болі в ногах найчастіше скаржаться люди похилого віку і, як не дивно це звучить, діти. Але якщо в першому випадку лікування обов'язково,
На болі в ногах найчастіше скаржаться люди похилого віку і, як не дивно це звучить, діти. Але якщо в першому випадку лікування обов'язкове, інакше можна дійти інвалідності, стосовно дітей працюють зовсім інші правила.
болять ноги у дитини

Джерело: Instagram @fleuron_tomsk

У болів зростання є кілька характерних ознак, які дозволяють відрізнити їх від будь-якої іншої проблеми зі здоров'ям.

Це:

  • Відсутність видимих ​​причин болю в ногах — про це ми вже згадували.
  • Якщо дитина скаржиться, що в неї болять ніжки, але не може пригадати, щоб вона ударялася про щось або були якісь інші приводи для виникнення болю, швидше за все, ви маєте справу з болями росту.
 Болі зростання характерні для дітей віком 5-6, 9-10 та 13-15 років. Це звані «стрибки зростання» — періоди, протягом яких діти ростуть особливо інтенсивно. Достовірно невідомо, чому періоди бурхливого зростання супроводжуються болями у ногах. Є наукова версія, яка в самому примітивному своєму переказі говорить приблизно про наступне: у періоди бурхливого зростання дитини окістя не встигає за зростанням кісток, цей дисбаланс торкається нервових закінчень і викликає біль.
Болі росту часто мають мало не фантомний характер: малюк не може точно вказати, де в нього болить. А іноді вказує то на одну на вигляд цілком здорову область, то на іншу. Якщо дитині близько 5-6 років, батьки навіть нерідко грішать тим, що підозрюють у брехні. ну, принаймні - у болісному фантазуванні.

Болі росту рідко тривають дуже довго: півгодини перед сном, кілька хвилин на хвилини відпочинку, коли дитина після активного руху сідає і болісно морщиться: болять ніжки.

Що робити, якщо у дитини болять ноги і ви майже впевнені, що це — біль росту?

По-перше, візит до лікаря ніколи не буває зайвим. Швидше за все, він повторимо вам те, що ми щойно сказали, порадить пити вітаміни, добре (збалансовано) харчуватися, дотримуватися режиму дня. Пігулки при болях росту не потрібні!
Якщо біль зростання буде досить сильним (а це буває нерідко), попросіть дитину посидіти (полежати) якийсь час. Помасажуйте дитині ніжки, але не сильно. Можна спробувати втерти мазі, що зігрівають, і бальзами. Але пам'ятайте, що чим молодша дитина, тим обережніше треба це робити – дитяча шкіра ніжна, може відгукнутися роздратуванням.


Якщо напади болю росту трапилися ввечері, можна запропонувати дитині теплу ванну із заспокійливим відваром трав. Потерпіть усі разом - болі росту скоро минають, це - своєрідна данина дорослішання, нічого не вдієш.Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 3,50 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x