Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="75672"]
3-7, Підготовка до школи, школяр

ТОП-5 способів навчити дитину бути щасливою

Old date:
Current date: 2022.09.29
New date: 2015.10.15
0
Маленька дитина щаслива за визначенням – якщо вона сита, перебуває в безпеці і поряд улюблена мама. Але чим старшим стає м

Маленька дитина щаслива за визначенням – якщо вона сита, перебуває в безпеці і поряд улюблена мама. Але чим старшим стає малюк, тим більше йому потрібно для того, щоб випробувати задоволення.

Shutterstock

1. Аксіома – щасливу дитину можуть виховати лише щасливі батьки. А це означає, що материнство не має бути тягарем, і не повинно замінити собою все життя жінки. Перегляньте своє ставлення до життя – постійне невдоволення чоловіком, свекрухою, собою, зрештою, неможливо приховати від дитини, адже діти тонко відчувають навіть найменшу зміну настрою мами. Саме ваше ставлення до життя формує картину світу дитини та виховує у ньому впевненість у собі.

Як виховати у дитині впевненість у собі

2. Концентрація на позитиві. Оскільки щастя – відносна субстанція, багато в чому залежить від погляду на події, заведіть корисний ритуал душевної бесіди. Виберіть зручний час, можливо перед сном, коли дитина вже в ліжку та поговоріть з нею про те, що хорошого сталося з нею цього дня. Розкажіть про свої приємні моменти, нехай дитина знає – гарне трапляється з усіма.


Такі моменти близькості безцінні і вони не продовжаться вічно. Можливо, у складний період підліткового бунту він не захоче такого контакту, хто знає. Але на той час у дитини вже вкорениться звичка помічати все добре, що з нею відбувається, щоб увечері розповісти мамі.

Розібратися у дитячій психології допоможуть ці книги

Мама грає з малюком.

Burda Media

 

3. Дуже важливо навчити дитину показувати свої емоції оточуючим. Застаріла концепція, що хлопчик, майбутній чоловік, не повинен демонструвати почуття, зіпсувала життя цілому поколінню.

Правильно виховати сина допоможуть шість золотих порад

Показуйте своїм прикладом, як слід висловлювати емоції, поясніть, що тільки так можна досягти розуміння інших людей. На прикладах покажіть, що постійні скарги нікому не сподобаються, а відкрита посмішка викликає у відповідь посмішку.

4. Не відмовляйте у допомозі та підтримки. Дитина повинна знати, що в неї завжди є тил, є люди, які люблять її завжди. Метод "кинути на середину озера, так він навчиться плавати" досить ефективний, якщо плавання - самоціль, але при такому відношенні у дитини розвивається комплекс неповноцінності та довічне відчуття самотності та безпорадності, яке може бути замасковане під маскою жорстокості. Допомагаючи дитині впоратися з її проблемами та завданнями, вчіть його знаходити ефективні способи вирішення та поступово зменшуйте свою участь.

Відмовтеся від правил виховання, які можуть зашкодити дитині

Пам'ятайте – допомога може знадобитися у будь-якому віці, тому неправильно відмовляти у ній маленькій людині.

Діти - фото

Burda Media

5. Розвивайте емпатію – вміння розуміти чужі емоції та почуття, співпереживати, причому активно. Разом з дитиною побудуйте годівниці для птахів, які голодують узимку, віднесіть іграшки в дитячий будинок або іншим дітям, які цього потребують. Якщо перераховуєте гроші в благодійні фонди або здаєте кров як донор – розкажіть про це дитині. Візьміть у притулку кошеня чи цуценя, допоможіть вижити сусідській самотній бабусі – варіантів для добрих справ безліч, а долучаючи до них дитину, ви зробите його життя більш наповненим та щасливим у майбутньому.

Встановіть довірчі відносини з дитиною, щоб вона могла на вас покластися і не вдавалася до обману

А ось надлишок іграшок щасливою дитину не зробить, і навіть навпаки, може призвести до нудьги та пересичення.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:

Як виховувати у дитині впевненість у собі


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти