Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="68702"]
3-7, Розвиток, школяр

Чим небезпечний дефіцит уваги у дитинстві?

Old date:
Current date: 2022.12.09
New date: 2015.05.06
0
Проблеми з увагою у дитячому віці призводять до проблем навчання. Вчені з Університету Ноттінгема та Університету Брі
Хлопчик і дівчинка сидять за шкільною партою.

Хлопчик та дівчинка сидять за шкільною партою (фото: Burda Media)

Проблеми з увагою у дитячому віці призводять до проблем навчання.

Вчені з Університету Ноттінгема та Університету Брістоля досліджували 7-річних дітей. З'ясувалося, що малюки, які мали проблеми з увагою у дитинстві, гірше складали іспити у старшій школі. У дослідженні взяли участь 11 тисяч дітей.

Неуважна дитина – поганий учень?

Експерти попросили батьків заповнити спеціальні опитувальники, щоб вони змогли оцінити такі показники, як неуважність, гіперактивність, схильність до агресії та інші показники Отримавши розгорнуті відповіді від батьків, вчені зіставили їх із успішністю дітей у школі. Фахівці також враховували освіту та соціальний статус батьків та їхній рівень інтелекту дітей.

Хлопчик тримає таблицю множення.

Хлопчик тримає таблицю множення (фото: Burda Media)

Виявилося, що більш неуважною була дитина у віці 7 років, тим гірше вона справлялася з екзаменаційними завданнями у випускних класах. Можливість отримати хорошу оцінку на іспиті у таких дітей знижувалась на 7%.


Експерти також дійшли висновку, що проблеми з навчанням найчастіше виникали у хлопчиків через те, що хлопчики зазвичай більш неслухняні і неуважні.

Коментар мами

Ксенія, 32 роки, мама 7-річного хлопчика: «Думаю, це справді правда, бо сама виховую 7-річного сина. Не раз помічала, що йому важко довгий час зосереджуватися на чомусь, якщо це пов'язано з виконанням якогось завдання. Максимум, на що здатний мій син – це повністю зосередитись на завданні протягом 15 хвилин. Але я не зневіряюся! Хлопчики — великі непосиди, і це треба розуміти кожній мамі, яка вирощує майбутнього чоловіка. Їм потрібно більше рухатися і часто переключати увагу на щось абстрактне. Тому після 15 хвилин занять із ним, я дозволяю синові побігати, пострибати і просто переключитися на щось інше. Потім ми наново приступаємо до завдання, але вже з новими силами та свіжим зарядом енергії».

Хлопчик грає з літаком.

Хлопчик грає з літаком (фото: Burda Media)

Нещодавно вчені з Університету Туріна провели дослідження серед 100 тисяч працюючих мам і з'ясували, що виховання синів завдає їм більше клопоту, ніж інші повсякденні турботи Так, у працюючих мам, які виховують хлопчиків, набагато вищі шанси захворіти на серцево-судинні захворювання, ніж у жінок, які виховують дочок.

До речі, вчені так і не змогли пояснити з чим це пов'язано, припустивши, що хлопці частіше мають проблеми з поведінкою та труднощі у навчанні через неуважність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Відеоігри викликають гіперактивність у дітей

Діти та батьки разом у соцмережі. Етикет спілкування

Синдром дефіциту уваги та гіперактивність – неіснуючий діагноз?


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти