Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="261070"]
КАРАНТИН#коронавирус, Материалы на украинском языке
 • Скидки только для наших читателей
 • Скидки только для наших читателей

Вчені розповіли, кому не можна робити щеплення від COVID-19

Old date:
Current date: 2021.09.18
New date: 2021.01.15
0
З настанням пандемії коронавірусу людство з особливим нетерпінням чекало виходу вакцини, здатної покласти край поширенню небезпе

З настанням пандемії коронавірусу людство з особливим нетерпінням чекало виходу вакцини, здатної покласти край поширенню небезпечного вірусу. Кілька таких препаратів вже надійшли в експлуатацію, але тепер гостро стоїть питання про безпеку та ефективність захисного щеплення. Кому ж варто відмовитися від вакцинації?

Прививка от коронавируса

Джерело: freepik

Мільйони людей у світі мріють зробити щеплення від COVID-19, але водночас сумніваються. Вони хочуть захиститися від вірусного захворювання, проте побоюються побічних ефектів від щеплення. Багатьох хвилює, чи дійсно безпечна вакцина, яку вчені винайшли в короткі терміни, і чи добре вивчені її наслідки.

Третя фаза випробувань показала, що побічки є, але в межах норми. Які реакції на вакцину нормальні й кому краще відмовитися від вакцинації?

Які побічні ефекти нормальні

За даними фахівців, нормальною реакцією організму вважаються почервоніння, опухання або больові відчуття на місці уколу. Перші три дні після щеплення може підвищуватися температура, відчуватися слабість, головний біль і біль у суглобах. Зазвичай ці ознаки тривають пару днів і протікають в легкій формі.

Все це говорить про дію вакцини — вона змушує організм захищатися від «помилкової» інфекції, за яку сприймає введений препарат.

До речі, подібні реакції спостерігалися при тестуванні вакцин німецької компанії BioNTech, американської Pfizer, британської AstraZeneca, американської Moderna і російської «Супутник V».

Вакцина от коронавируса побочки

Джерело: freepik

Яку вакцину отримає Україна

Як стало відомо 30 грудня 2020 року, Міністерство охорони здоров’я України уклало контракт про постачання ще 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу з китайською компанією Sinovac Biotech. Про це повідомили в Офісі президента України.

Даний препарат Україна буде використовувати перш за все для захисту громадян, які перебувають в зоні ризику інфікування, і тих, хто виконує критичні функції в боротьбі з пандемією. Щеплення будуть безкоштовними. Звісно, всі вакцини нові, тому їх наслідки вивчені слабко.

Оскільки клінічні дослідження на людях проводилися в обмеженій кількості й дуже швидко, багато медиків закликають утриматися від вакцинації особливі категорії населення.

Кому не рекомендуется делать прививку от COVID-19

Джерело: freepik

Кому не рекомендується робити щеплення від COVID-19

 • вагітним і годуючим мамам, дітям;
 • людям, у яких була важка алергічна реакція на першу дозу вакцини;
 • людям зі слабким імунітетом;
 • людям з гіперчутливістю до компонентів вакцини;
 • при хронічних захворюваннях в стадії загострення;
 • людям зі злоякісними захворюваннями крові або новоутвореннями.

А ось хворим легким ГРВІ або гострими інфекційними захворюваннями шлунково-кишкового тракту можна робити щеплення тільки при відсутності підвищеної температури.

 • Будьте уважні до свого здоров’я і перед прийняттям рішення про вакцинацію обов’язково проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: