Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278940"]
Здоровье семьи

Кір: що має знати кожен! Роз’яснення від МОЗ

0
У МОЗ розповіли про імовірність спалаху інфекційних захворювань під час війни, зокрема про небезпеку кору, одного з найзаразніших

У МОЗ розповіли про імовірність спалаху інфекційних захворювань під час війни, зокрема про небезпеку кору, одного з найзаразніших захворювань у світі.

хлопчик Кір: що має знати кожен! Роз'яснення від МОЗ

Джерело: Freepik

Кір швидко передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини, коли вона чхає, кашляє або розмовляє, і найдрібніші краплі слизу потрапляють в повітря. Приблизно 9 з 10 невакцинованих людей, які контактують з хворим, можуть заразитися. Вірус кору може залишатися заразним у повітрі та на поверхнях до двох годин.

Хвороба починається інкубаційним періодом, що триває в середньому 10-12 днів. Потім розвивається період захворювання з високою температурою, головним болем, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), часто проносом та блюванням. Через кілька днів з’являється характерний червоний висип, який спочатку виявляється на шкірі голови й обличчя, а потім по всьому тілі. Хвороба з симптомами може тривати до чотирьох тижнів і довше.

Кір може мати тяжкий перебіг та потребувати госпіталізації, незалежно від віку хворого. Людина залишається заразною протягом тривалого періоду. Хвороба може спричинити ускладнення, такі як пневмонія, вушні інфекції (отит), запалення мозку (енцефаліт) та інші серйозні проблеми, включаючи інвалідність і смерть. До віддалених наслідків кору належить підгострий склерозуючий паненцефаліт, що зазвичай розвивається через 5-10 років після перенесеного кору та завжди закінчується смертю.


дівчинка, вакцинація Кір: що має знати кожен! Роз'яснення від МОЗ

Джерело: Freepik

Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби — це вакцинація. Наразі немає ефективних і доступних ліків, які діють на вірус кору. Важливо зауважити, що дотримання здорового способу життя, «загального імунітету», не забезпечує захисту від кору.

Щодо «природного імунітету», деякі можуть думати, що краще перехворіти на кір і таким чином отримати імунітет. Хоча можна справді сформувати природний імунітет, перенісши хворобу, варто пам’ятати, що кір може мати дуже серйозний перебіг та призводити до серйозних ускладнень, які загрожують життю. Навіть після одужання може відбуватися ослаблення імунітету протягом тривалого періоду — «імунна амнезія».

Отже, єдиним безпечним і ефективним засобом захисту є вакцинація. Вакцини забезпечують надійний імунітет і допомагають запобігти поширенню хвороби в спільноті. Особливо важливо вакцинувати дітей, оскільки вони є особливо вразливими до інфекцій та мають високий ризик ускладнень. Вакцинація — це не тільки забезпечення безпеки вашої дитини, але й відповідальність перед іншими людьми у спільноті, особливо перед тими, хто не може бути вакцинований з медичних причин.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты